Širvintų jaunimas nenori studijuoti svetur

VšĮ Širvintų rajono turizmo ir verslo informacijos centras rugpjūčio, 7 dieną suorganizavęs įdomius ir naudingus mokymus, nesulaukė moksleivių antplūdžio. Tačiau ar yra kuo stebėtis?

Ketvirtadienį, 9.40 val., į Turizmo ir verslo informacijos centrą atvykusi Studijų užsienyje informacijos centro direktorė Žaneta Savickienė nustebo neradusi nė vieno Širvintų rajono jaunuolio. Moteris stebėjosi ne tik dėl to, jog šios paskaitos suorganizuotos vasara, kai visi jaunuoliai atostogauja, bet ir tuo, jog salėje nėra kompiuterio. Tačiau po kelių minučių VšĮ Širvintų rajono turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojos atnešė nešiojamąjį kompiuterį, ir netrukus į salę, kurioje turėjo vykti paskaita apie studijų svetur galimybes ir jų įtaką jaunimo verslumo skatinimui, atėjo du jaunuoliai (mergina ir vaikinas). Prieš pat paskaitos pradžią atėjo dar dvi merginos, norinčios sužinoti apie studijas užsienyje. Taigi, Ž. Savickienė aštuonių valandų paskaitą dėstė trims Širvintų moksleiviams ir vienai studentei. Penkta buvau aš, kuriai jau per vėlu pasinauduoti studijų svetur galimybe. Mat tuo rūpintis turi pradėti vienuoliktokai.

Atėjusieji į aštuonių valandų paskaitą nepasigailėjo, nes sužinojo apie galimybes studijuoti svetur, kaip reikia planuoti savo veiksmus, kaip ir kur susirasti reikiamos informacijos, kaip pasirinkti tinkamą šalį ir universitetą, kada ir kokius dokumentus reikia pateikti, kokios galimybės yra gauti stipendiją ir daug kitų naudingų dalykų. Ž. Savickienė ne tik įdomiai bei išsamiai viską pristatė, bet su savim atsivežė ir nemažai knygų bei lankstinukų, kurių galėjo pasiimti ir atėjusieji į paskaitą.

Paskaitų ciklas apie studijų galimybes svetur ir jų įtaką jaunimo verslumo skatinimui buvo labai naudingas Širvintų jaunimui, bet labai gaila, jog šias paskaitas išklausė tik keturi jaunuoliai. Ar nebuvo padaryta klaida arganizuojant šiuos mokymus atostogų metu? Gal vis dėlto šį paskaitų ciklą reikėjo atidėti rudeniui, kai jaunimas būtų nusiteikęs mokslams? Tuomet ir į paskaitas būtų atėję daugiau moksleivių.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+