Saugaus eismo akcijos „Atžalyno“ progimnazijoje

„Atžalyno“ penktokams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą.

„Atžalyno“ penktokams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą.

Lapkričio 23 d. Širvintų „Atžalyno“ progimnazijoje vyko socialinė saugaus eismo akcija „Praleisk.lt“. Akcijos pagrindinis tikslas – ugdyti supratingumą ir pagarbą tarp pėsčiųjų ir vairuotojų bei tokiu būdu sumažinti visas ribas peržengusį avaringumą Lietuvos keliuose, o ypač – pėsčiųjų perėjose.

„Praleisk.lt“ atstovai Širvintų „Atžalyno” progimnazijoje bendravo su moksleiviais, domėjosi, ar šie laikosi kelių eismo taisyklių. Akcijos „Praleisk.lt“ koordinatorė Aistė Sinkevičiūtė ir jos pagalbininkai – geltonieji automobilių bandymų manekenai (robotukai) – labai mielai šnekučiavosi su penktųjų klasių mokiniais, lankėsi pamokose, aiškino, kaip reikėtų jauniesiems eismo dalyviams elgtis kelyje, kaip saugiai pereiti pėsčiųjų perėją, pamokė, kaip teisingai nešioti atšvaitus. Be to, mokiniams svečiai atvežė ir padalijo krūvą dovanų: vaikiškų atšvaitų, knygučių apie saugų eismą.

Po dviejų pamokų sporto salėje vyko saugaus eismo renginys „Saugokime vieni kitus kelyje“. Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių iš Kelių direkcijos, Vilniaus apskrities policijos komisariato, Širvintų savivaldybės ir bažnyčios. Salėje susirinkę ir patogiai tribūnose įsitaisę V-VIII klasių mokiniai galėjo klausytis Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Reprezentacinio pučiamųjų instrumentų orkestro, vadovaujamo meno vadovo ir dirigento Egidijaus Mikniaus, koncerto.

Mokiniai noriai fotografavosi su geltonaisiais robotukais.

Mokiniai noriai fotografavosi su geltonaisiais robotukais.

Koncertas prasidėjo Broniaus Jonušo maršu „Ramovėnai žengia“. Grodamas šį maršą, orkestras demonstravo, kaip griežtai nustatyta tvarka persirikiuojama žygiuoti eilėmis vieni prieš kitus, o prasilenkiant laikomasi „eismo taisyklių reikalavimų“. Sporto salėje viena skambi melodija keitė kitą, o renginio vedėjas Deividas Sabataitis priminė, kad kelyje svarbu neskubėti, būti drausmingiems, turėti atšvaitus, važiuojant segtis saugos diržus, kelkraščiu eiti tik kaire kelio puse. O kad mokiniai geriau prisimintų, kaip teisingai segtis atšvaitus, orkestrantai vieną melodiją sugrojo segėdami atšvaitus.

Į svečius atvykusi ir renginyje dalyvavusi Kelių direkcijos vyriausioji specialistė Eglė Nemanytė sakė, jog projektas „Saugokime vieni kitus“ tęsiasi nuo 2011 iki 2015 metų. Jau aplankyta ne viena Lietuvos mokykla. Projekto partneriai: Susisiekimo ministerija, Lietuvos automobilių kelių direkcija, Policijos departamentas ir Kaišiadorių vyskupija. Koordinatorė Aistė Sinkevičiūtė pabrėžė, jog projektas „Praleisk.lt“ gyvuoja jau ketvirtus metus ir per šį laiką aplankė daugiau nei 20 Lietuvos miestų, šiais metais „Praleisk.lt“ akcijos pasieks dar 10 Lietuvos miestų bei miestelių. Pašnekovių teigimu, šios akcijos yra skirtos tiek pėstiesiems, tiek vairuotojams. Tik abipuse pagarba ir bendradarbiavimu galima pasiekti gerų rezultatų.

VRM Reprezentacinis pučiamųjų instrumentų orkestras.

VRM Reprezentacinis pučiamųjų instrumentų orkestras.

Po VRM Reprezentacinio pučiamųjų instrumentų orkestro koncerto mokyklos šauliai, vadovaujami mokytojo Leono Vaicekausko, drauge su garbingais svečiais išvyko pagerbti Lietuvos kariuomenės karių, žuvusių ties Širvintomis. Šauliai ir svečiai padėjo gėlių bei uždegė atminimo žvakutes.

„Džiaugiamės, jog mūsų mokykloje vyksta tokie didžiuliai renginiai, džiaugiamės, kad pas mus atvyko toks puikus orkestras, – išlydėjusi svečius sakė „Atžalyno“ progimnazijos direktorė Helena Vaicekauskienė. – Sveikintina, kad tokios akcijos iš gatvių bei kelių persikelia ir į mokyklas”. Aplankę „Atžalyno“ jaunuosius eismo dalyvius, „Praleisk.lt“ personažai (geltonieji robotukai) išėjo į Širvintų gatves. Čia jie bendravo su vairuotojais bei pėsčiaisiais, mokė, kaip saugiai ir tvarkingai elgtis gatvėse, dalino praeiviams atšvaitus, lankstinukus ir kitą saugaus eismo atributiką.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+