Rajono valdžia bijo viešumo?

Artėjant naujųjų mokslų metų pradžiai dėl ikimokyklinukų ir pradinukų nemokamo maitinimo sunerimę ne tik visos Lietuvos mokyklų direktoriai, bet ir Vyriausybė. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus antradienį per įvairias žiniasklaidos priemones pranešė, jog daugelis mokyklų iki naujų mokslo metų pradžios nesuspės pasiruošti nemokamam ikimokyklinukų ir pradinukų maitinimui. Ir tik pačios uoliausios mokymosi įstaigos rugsėjo 1-ąją pasitiks be rūpesčių. O kokia gi situacija Širvintų rajono mokyklose?

Telefonu į pateiktus klausimus apie mokyklų situaciją Širvintų rajone Pranas Kamienas nepanoro atsakinėti. Be to, norėjo, kad pokalbyje būtinai dalyvautų Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Nejaugi Savivaldybės administracijos direktorius bijo vienas kalbėtis su žurnalistais? Tačiau nuėjusi sutartą valandą sužinojau, jog P. Kamienas pasitarime ir manęs priimti negalės. Taigi, sutarėme susitikti kitos dienos rytą. Laimei, P. Kamienas rado man 10 minučių laisvo laiko, tik buvau nemaloniai nustebinta, kai į mano pasisveikinimą jis nieko neatsakė. Matyt, vis dar pyko dėl straipsnio „Pranas Kamienas mėgino papirkti žurnalistę?..“ Gal Savivaldybės vadovai ir pyksta, kad žurnalistai informuoja visuomenę apie jų daromas klaidas, bet kaip kitaip žmonės sužinos, kas vyksta Savivaldybėje? O ir Savivaldybės darbuotojams, manyčiau, tai paskata labiau stengtis dirbant savo darbą. Beja, jeigu kas nors jaučiasi apšmeižtas, remdamasis Lietuvos Respublikos įstatymais, gali kreiptis į teismą. Kol kas niekas to nepadarė, nes žino, jog žurnalistai įrašo pokalbius, iš anksto apie tai įspėję pašnekovą (Administracijos direktorius net reikalauja, kad pokalbiai būtų įrašomi). Taigi informacija, pateikta „Širvintų krašte“, yra teisinga ir neiškreipta.

Susitikus su P. Kamienu R. Jagminiene paaiškėjo, jog situacija Širvintų rajone dėl mokinių maitinimo yra gana gera. Mat visos mokyklos intensyviai ruošiasi šiam dalykui. Mažiausiai problemų dėl nemokamo mokinių maitinimo turi kaimo mokyklos, nes ten ir taip maitinami buvo beveik visi ikimokyklinukui ir pradinukai. O didžiausios tų mokyklų problemos – tai vienos kitos lėkštės trūkumas. Tačiau ir tai jau baigiama sutvarkyti.

Sudėtingiausia situacija yra Širvintų pradinėje mokykloje, nes čia bus maitinami visi besimokantys vaikai, o valgyklos patalpos mažos. Anot P. Kamieno, mokyklos direktorė Irena Sližauskienė jau pavasarį buvo sudariusi vaikų maitinimo grafiką, kuriame surašyta kurie mokiniai per kurią pertrauką eis valgyti. Administracijos direktorius teigia matęs tą grafiką ir ji patvirtinęs.

„Namų darbus“ vasaros metu turėjo atlikti ne tik mokyklų direktoriai, bet ir virėjos. Mat kiekviena mokykla iki rugsėjo turėjo sudaryti pusei metų valgiaraštį, kuris privalo atitikti tam tikrus reikalavimus. Apytikriai už 3,40 Lt (pinigų suma svyruoja nuo 3,38 iki 4,68 lito ir priklauso nuo minimalaus pragyvenimo lygio tam tikrame mieste) Širvintų rajono mokiniai, suvalgę pietus turėtų gauti 800-900 kalorijų, atitinkamą skaičių baltymų, angliavandenių ir riebalų. Iki trečiadienio (rugpjūčio 27 dienos) šią užduotį buvo įveikusios penkios Širvintų rajono mokyklos. Belieka tikėtis, kad ir kitos spės laiku sudaryti valgiaraščius, nes jau pirmadienį vaikai sugužės į mokyklas.

Tikroji padėtis, reikia manyti, paaiškės pirmosiomis rugsėjo dienomis. Apie tai ir pranešime.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+