Projektas „Dėlionė Lietuvai“

Leonas Vaicekauskas ir Remigijus Bonikatas

Leonas Vaicekauskas ir Remigijus Bonikatas

Penktadienį artėjantį Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį labai originaliai pažymėjo Gelvonų gimnazijos mokiniai ir mokytojai. Miestelio centre prie paminklo Didžiosios Kovos apygardos partizanams buvo nupieštas Lietuvos kontūras, kuriame iš 6000 stiklinių išdėliota trispalvė. Gelvoniškiai tikisi su šiuo projektu patekti į Lietuvos rekordų knygą. Idėjos autorė ir darbo organizatorė – Gelvonų gimnazijos technologijų mokytoja metodininkė Jūratė Garnienė.

Pasak mokytojos pastaraisiais dešimtmečiais vis dažniau ir daugiau kalbama apie ekologines problemas. Antrinės žaliavos – neatsiejama ekologijos dalis. Mokykla, siekdama mokiniams akcentuoti antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, dažnai vykdo įvairias akcijas (iš surinktų saldainių popieriukų buvo gaminamos suknelės, kirmėlė, iš surinktų plastikinių butelių gaminamas plaustas, iš specialios spalvos kamštelių kurtas Lietuvos trafaretas). Šiais metais nuspręsta rinkti vienkartines stiklines, kurių surinkta virš 6000. Po dviejų darbo dienų (vandens dažymo ir pilstymo į stiklines) indeliais buvo užpildyti Lietuvos kontūrai.

Rekordą užfiksavo LNK televizijos žurnalistai, pasiektą rekordą aprašė ir savo parašais patvirtino Širvintų savivaldybės mero patarėja Laura Jakutytė, Tarybos narys Remigijus Bonikatas, Širvintų 10-os šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, Gelvonų seniūnas Lionginas Juzėnas.

Artėjančio Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga visiems rekordo liudininkams buvo įteiktos savivaldybės atminimo dovanėlės.

Kaip gimė rekordas?

2018 m. vasario 7 d. 9 val. pradėtas dažyti vanduo. Į kiekvieną stiklinę buvo pilama po 100 miligramų dažyto vandens. Tokiu būdu pripildyta 2400 stiklinių. 2000 indelių pripildyti geltonos spalvos skysčio, 400 – žalios spalvos. Iš viso sunaudota 240 litrų vandens. Darbas baigtas 13 val. 30 min.

Gimsta rekordas...

Gimsta rekordas...

2018 m. vasario 8 d. darbas tęsiamas nuo 8 val. 30 min. 1600 stiklinių pripildytos geltonai dažyto vandens, 2000 – raudonos spalvos skysčio. Į kiekvieną stiklinę įpilta po 50 ml Iš viso panaudota 180 litrų vandens.

Visos dažytu vandeniu užpildytos stiklinės sustatytos ant iš anksto paruoštų padėklų, kad užšaltų. Išvalytoje miestelio aikštėje nubrėžiami Lietuvos valstybės kontūrai. Brėžinio plotas – 30 kvadratinių metrų. Darbas baigiamas 14 val.

2018 m. vasario 9 d. Darbas tęsiamas nuo 9 val. Spalvotu skysčiu užpildytos stiklinės suvežtos prie brėžinio – vietos, kurioje bus siekiamas rekordas. Mokiniai iš spalvotų stiklinių sudėlioja trispalvę ir taip užpildo nubraižytą teritoriją. Darbas baigtas 12 val.

Gelvonuose iš 6000 stiklinių sudėliotas Lietuvos kontūras

Gelvonuose iš 6000 stiklinių sudėliotas Lietuvos kontūras

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

7 Atsakymai į “Projektas „Dėlionė Lietuvai“”

 1. sia parašė:

  akcija pastebejo visoje Lietuvoje…ir gyre…smagu 🙂

 2. to ... parašė:

  Kaip patiko svente? Kaip ir visus ten buvusius suzavejo? Tikrai buvo fantastiska. Grazias meres iniciatyvas net gamta palaiko, nes oras buvo fantastiskas.

 3. ... parašė:

  gerai dirbat, gaunat į kišenę,galit kad taip gerai stebit komentarus ir atrašot žurnalisto stiliumi… Bet ką bepadarysi, baustas….

 4. paskutiniam parašė:

  bet su potekste??

 5. ... parašė:

  Šiaip prieš šventę komentaras parašytas… bet čia tik šiaip

 6. paskutiniam parašė:

  Klapciukai ir patarnautojai nirsta, kad 100-mecio minejimas labai sklandziai ir ispudingai ivyko ir be ju. Saunuoliai, kad neatejo tie kam norisi viska juodinti.

 7. ... parašė:

  Visgi, malonu širdžiai, kai komusitai laiko Lietuvos trispalvę rankose… O jeigu Ruskis grįžtu, kas tada??? Neeee,… O gal??? Nu, gerai.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+