Pirmokų – visa klase daugiau

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Rajono mokyklose laisvų darbo vietų yra.“

Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė: „Rajono mokyklose laisvų darbo vietų yra.“

Jau pirmadienį Rugsėjo 1- osios skambutis sukvies mokinius ir mokytojus į klases. Vėl prasidės kasmetis nelengvas, bet mielas darbymetis. Žiniasklaida skelbia, kad rugsėjį į Lietuvos bendrojo ugdymo mokyklas sugrįš dar mažiau mokinių negu prieš metus. Naujųjų 2014-2015 mokslo metų išvakarėse „Širvintų kraštas“ kalbasi su Širvintų rajono savivaldybės Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminiene.

– Žiniasklaida džiaugsmingai praneša, kad būtent šįmet į Lietuvos mokyklas ateis visu tūkstančiu pirmokų daugiau. Jų bus 28 tūkstančiai. Kokia padėtis Širvintų rajono mokyklose? Kiek pirmokų pravers rajono mokyklų duris? Ar tikrai jų Širvintų rajone bus bent pora dešimčių daugiau?

– Širvintų rajone bus 24 pirmokais daugiau, mieste tai būtų viena klasė. Planuojama, kad iš viso bus 139 pirmokai (rugpjūčio 21 dienos duomenys).

– Kiek visose rajono mokyklose turėsime mokinių? Kiek mokytojų juos mokys?

– 1-12 klasėse mokysis 1798 mokiniai. 111 mokinių mažiau nei praėjusiais mokslo metais. Su ikimokyklinukais ir priešmokyklinukais – 1935. Juos mokys 318 pedagogų.

– Kiek turite jaunų specialistų? Ar rajono mokyklose yra laisvų darbo vietų? Kiek mokytojų dėl sumažėjusio mokinių skaičiaus neteko darbo ir papildė bedarbių gretas?

– Šiandien į šį klausimą dar negaliu atsakyti. Rajono mokyklose laisvų darbo vietų yra. Laisvos vietos skelbiamos mokyklų interneto svetainėse. Mokyklos privalo skelbti konkursus.

– Darbo birža skelbia registruojanti darbo mokyklose netekusius mokytojus, nors jiems iki pensijos dar toli. Kokias viltis gali toliau puoselėti tie „atliekami“ pedagogai: persikvalifikuoti ar iš viso neprisiminti, jog jaunimo ugdymui atidavė brandžiausius savo gyvenimo metus?

– Drįsčiau nesutikti su terminu „atliekami“ mokytojai. Kiekvienas žmogus savo brandžiausius gyvenimo metus atiduoda darbui. Bedarbių gretas, deja, papildo ne vien pedagogai. Pedagogai prieš kitų profesijų žmones turi privalumą: jų darbo krūvis priklauso nuo mokinių skaičiaus. Kiekvienais mokslo metais mokinių skaičius mažėja ir mokytojas gali numatyti gresiančią bedarbystę. Taigi pedagogai kaip ir turi galimybę pasirūpinti savimi. Nuo 2014 m. rugsėjo 1-osios pagal Bendrojo ugdymo programas ir ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo programas galės dirbti tik atitinkamą programos ar dalyko išsilavinimą turintys mokytojai.

– Rugpjūčio 26 dieną dalyvavote Švietimo ir mokslo ministerijoje vykusiame Švietimo skyrių vedėjų pasitarime. Kokių džiugių (ir nelabai džiugių!) naujienų turite?

– Pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį numatomos investicijos į savivaldybių neformaliojo ugdymo infrastruktūrą. Nuo rugsėjo 1 dienos įgyvendinama ugdymo karjerai bendroji programa. Kuriama matematikos, gamtos mokslų, informacinių technologijų ir inžinerinio ugdymo kryptis bendrojo ugdymo mokyklose. Žadama aprūpinti mokymo priemonėmis gamtos ir tiksliųjų mokslų mokymui pradines mokyklas ir progimnazijas.

– Turbūt kiekvieno darbe būna pralaimėjimų, nesėkmių ar skaudesnių patirčių, nevykusių reformų, sprendimų. Dėl ko norėtumėte įspėti kolegas, švietimo strategus, politikus?

– Be abejo, kiekvieno darbe to būna. Dėl ko įspėti? Provokuojantis klausimas. Ir vis dėlto. Būtina nuolat turėti viltį ir galimybę, kai jau, atrodo, nėra už ko užsikabinti. Tartis ir susitarti visiems ir visada, jei tai sieja esminius žmogaus, tautos ir valstybės reikalus.

– Ko palinkėtumėte rajono mokytojams ir mokiniams artėjančios Rugsėjo 1-osios proga?

– Mokytojams palinkėčiau nuolat skirti dėmesį mokiniui, gerbti jį kaip žmogų ir puoselėti šiltus santykius. To paties palinkėčiau ir mokiniams. Linkiu abipusės pagarbos. Linkiu sau ir visiems rajono pedagogams, švietimiečiams, kad savo darbuose nepamestumėme pagrindinių vertybių ir svarbiausių švietimo tikslų. Sveikinu visus Rugsėjo 1-osios proga, pradedant naujus didelius darbus, ir linkiu sėkmingų naujųjų mokslo metų. Linkiu, kad būtumėte laimingi, gerbiami ir mylimi.

– Ačiū už pokalbį.

Romas Zibalas
Šarūnės Baronaitės nuotrauka

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Pirmokų – visa klase daugiau”

 1. atata parašė:

  Nuo kada vel bus karinis rengimas m-kloje?

 2. ABCDEFG parašė:

  Šaunuolė Sveikinu SU Rugsėjo 1

 3. 123654789 parašė:

  Pritariu. Tikrai šaunuolė.

 4. Rugsėjo 1-osios proga parašė:

  šaunuolė Regina ir nuotrauka graži ….

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+