„Pirmasis blynas“ – Avižonyse

Bendras šokis aplink laužą.

Bendras šokis aplink laužą.

– Koks didelis mūsų kaimas, kiek mūsų daug! – stebėjosi avižoniškiai Užgavėnių vidurdienį gausiai susirinkę prie didžiulio laužo. Pirmąkart visas kaimas kartu.

Išties, net ir Širvintų miesto Užgavėnių rengėjams būtų ko pavydėti pabuvus tikrai šventiniame ir masiniame renginyje. Pirmiausia – dvejomis rogėmis užgavėtojai su smagia daina per visą kaimą gabeno į „egzekucijos“ vietą Morę. Čia prie didžiulio laužo jau būriavosi avižoniškiai – ir patiems mažiausiems, dar gal pirmąsyk matantiems tokį „spektaklį“, ir jau garbaus amžiaus sulaukusiems buvo smalsu, kaip gi čia viskas vyks? O Užgavėnių šventės organizatoriai – didelis būrys jaunų kaimo žmonių net ir šiek tiek jaudinosi: kad tik šis „pirmasis blynas“ nebūtų prisvilęs…

Vienas iš šventės pagrindinių iniciatorių ir organizatorių – Vidmantas Mateika – džiaugėsi:

– Puiku, kad toks būrys kaimo žmonių susirinko. Mums labai svarbu išsaugoti senąsiais tradicijas, kad jas perimtų ir puoselėtų mūsų vaikai. Dar svarbiau – gražus kaimyniškas bendravimas. Susibūrus į bendruomenę galima didelius darbus nuveikti – juk girdime, ir skaitome, kaip dirba kitų kaimų bendruomenės. Manau, kad ir ši mūsų pirmoji bendra šventė bus savotiškas besikuriančios bendruomenės simbolis. Tikimės, kad drauge švęsime dar ne vieną kartą.

Vidmantas padėkojo visiems, kurie padėjo šią šventę organizuoti, kurie prisidėjo ne tik savo darbu, bet parėmė ir materialiai.

– Jūsų pirmasis blynas tikrai neprisvilęs,- džiaugėsi avižoniškių iniciatyva Širvintų seniūnė Laimutė Griškienė ir linkėjo organizatoriams sėkmės įgyvendinant visus sumanymus.

Smagu buvo žiūrėti į smagiai vaidinančius persirengėlius: Čigonėlę, Žyduką, Giltinę, dar aibę visokių „gražuolių“, nebuvo abejingų Lašininio ir Kanapinio kovoms, o bendrame rate aplink laužą trepsėjo ne tik kaukėti personažai, bet ir visi užgavėtojai.

Čia pat ant lauželio kepė burnoje tirpstantys blynai, o Užgavėnių stalas, vietinėms šeimininkėms pasistengus, lūžte lūžo nuo įvairiausių valgių.

Kol sudegė Morė, buvo dar visokiausių žaidimų, atrakcionų, šokių ir dainų.

– Šaunuoliai!- gyrė organizatorius nepatingėję ateiti prie Užgavėnių laužo kaimo gyventojai, ar į svečius iš toliau atvykusieji ir linkėjo Vidmantui Mateikai bei jo bendraminčiams kuo didžiausios sėkmės.

Aldona Bareckienė[nggallery id=113]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “„Pirmasis blynas“ – Avižonyse”

  1. jo parašė:

    malaciai Avizoniskiai ! 🙂 ir kaip faina pamatyti keleta nuorauku… na normalaus formato, kad nors galima butu ka nors iziuret… o ne is uz kampo… ar nuo kelio i koki nors rajona…… negi labai sunku buvo ? 😉

  2. Šaunu parašė:

    Šaunuoliai, matosi – bus ir bendruomenė šauni.

Comments are closed.

scroll to top
+