+

Pasidžiaugime kartu!

ker6

Muzikantai nuoširdžiai džiaugiasi savo pirmąja kompaktine plokštele.

 

Rugsėjo 18 dieną Kernavėje, skulptūrų studijoje-galerijoje ŠULINYS, vaikų ir jaunimo liaudiškos muzikos kapela „Kerniukai“ pristatė pirmąją savo kompaktinę plokštelę. Renginio pradžioje galerijos šeimininkė Loreta Orakauskienė pasidžiaugė, kad šiais sunkiais finansiniu požiūriu laikais atsiranda žmonių, kurie gali paremti kaimo muzikantus. Kapelos vadovas ir šio renginio vedėjas Povilas Velikis pabrėžė, kad kiekvienam muzikiniam kolektyvui svarbu turėti savo materialią laikmeną. Pasak vadovo, „Kerniukai“ turi visus brandaus kolektyvo bruožus. Kapela jau devintus metus savo muzika ir skleidžiama nuotaika džiugina klausytojus. Kolektyvas puikiai pasirodė Kupiškyje vykusioje Respublikinėje kapelų ir liaudies muzikantų šventėje „Aleksiuko bandonija“, Tarptautiniame liaudiškos muzikos ir tautinių šokių festivalyje „Senoji sostinė“, respublikinėje vaikų ir jaunimo kaimo kapelų šventėje „Jurgut, Jurgut, grok“, televizijos laidoje „Gero ūpo“, o iš tarptautinio konkurso, vykusio Baltarusijoje, parsivežė pirmąją vietą. „Mes, kaip ir kiekviena panaši muzikinė grupė, išgyvename kartų kaitą – tiek muzikantų, tiek ir vadovų. Kapelą subūrė Rolandas Savickas, o ir aš nė kiek nesigailiu, kad į šią vietą įlindau…“ – juokavo kapelos vadovas Povilas. Anot Povilo, paskutinis brandaus kolektyvo bruožas – kompaktinė plokštelė. „Kerniukai“ ją įrašinėjo ne bet kur, o Lietuvos radijo ir televizijos įrašų studijoje. Kapelos atliekama muzika nėra novatoriška, tai ne klasika, ne džiazas. „Mes einame tėvų pramintu taku, – grojame tai, ką išsaugojo mūsų tėvai ir seneliai. Tai – liaudies muzikos aukso fondas. Žinoma, atlikdami šią muziką stengiamės sudėti visą savo jaunatvišką energiją, maksimalizmą, kai kuriose vietose šiek tiek pakvailiojame…“ – atviravo vadovas.

Klausytojams buvo pristatyti jaunieji muzikantai: Simona Jastremskaitė, Jovita Čiurkinaitė, Milgintė Jurkevičiūtė, Arnoldas Jastremskas, Aivaras Jurkevičius, Jonas Purvaneckas. Simona groja leidžiančiu gana aukštą garsą senoviniu piemenėlių muzikos instrumentu – lamzdeliu. Jovita pritaria brūkliu – medine gofruota lenta, kažkada seniau Lietuvoje naudota drabužiams lyginti. Anot vadovo ne liaudiškais, tačiau labai pritampančiais muzikos instrumentais groja Arnoldas (kontrabosu) ir Aivaras (armonika). Jonui labai tinka būgną mušti, o pati jauniausioji, tik į pirmą klasę einanti septynerių metų Milgintė, atsižvelgiant į situaciją, groja smuiku arba ritmiškai pritaria tambūrinu. Mergaitės mama pasakojo, kad Milgintė jau trečius metus lanko Širvintų meno mokyklą, kur mokosi pas muzikos mokytoją Loretą Ardzevičiūtę. Taigi mergaitė groti pradėjo mokytis nuo ketverių metukų… Kapeloje su lietuvių liaudies instrumentu skrabalais, skleidžiančiais duslų, bet gerai girdimą ir įdomų garsą, dar neseniai grojo Daiva Šilinskaitė. Šiuo metu ji studijuoja Švedijoje. Kapelos vadovas Povilas pasiguodė, kad po šio koncerto bus skelbiamas konkursas kontrabosininko vietai užimti, nes grupę palieka Arnoldas, kuris taip pat išvyksta mokytis.

„Kerniukų“ kompaktinės plokštelės įrašymą organizavo ir finansavo Kernavėje įsikūręs prancūzas „Taiga-Euro-Baltika“ turizmo agentūros generalinis direktorius Patrikas Lion’as. Ši agentūra nuolat remia ansamblį, reguliariai organizuoja koncertus į Kernavę atvykstančioms savo turistų grupėms. Šie renginiai padeda išsaugoti grupę, kuri galėjo išnykti dėl suinteresuotumo stokos ir kaimo tuštėjimo procesų. Agentūros direktorius tikisi, kad pirmasis CD padės ansambliui sėkmingai tęsti veiklą ir paskatins įsitraukti daugiau jaunimo, nepaisant Lietuvos kaimą apėmusios depresijos…

Patrikas Lion’as visiems susirinkusiems pademonstravo plastikinį įdėklą su kapelos fotografija. Įdėkle puikavosi kompaktinė plokštelė su anotacija lietuvių bei prancūzų kalbomis. Turizmo agentūros direktorius pridūrė, kad šeštadienį į Kernavę atvažiuoja žmonės iš satelitinės televizijos. Jie kurs dokumentinį filmą „Kernavė per amžius“, kuriame bus pasakojama apie miestelio praeitį – viduramžius, sovietinius metus. Bus filmuojami ir „Kerniukai“. Vadinasi, kapelos atliekamos liaudiškos muzikos galės pasiklausyti klausytojai net iš 170 pasaulio šalių!

Renginio pabaigoje vaikų ir jaunimo muzikos kapela „Kerniukai“ sulaukė daug šiltų ir nuoširdžių sveikinimo žodžių ir nuostabių rudeninių gėlių.

Remigijus Bonikatas

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Nuosirdziausi parašė:

    sveikinimai, istvermes ir sekmes jusu tolimesneje veikloje! Jusu buvusi aukletoja Asta 😉

Kiti straipsniai:

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+