Pabaigtuvių šventė Kiaukliuose

Spalio 5 – osios popietę Kiauklių kultūros namuose vyko tradicinė rudens darbų pabaigtuvių šventė. Joje dalyvavo Kiauklių krašto gyventojai ir jų svečiai iš Širvintų, Anciūnų, Zibalų, Raguvos.

Šventė prasidėjo teatralizuotomis dviejų puikių vedėjų – Anelės (Vaida Dilienė) ir Rožės (Asta Amankavičienė) – varžytuvėmis. Abi bandė išsiaiškinti, kuri geresnė, vikresnė ir sumanesnė šeimininkė, kurios daržai geresni, kurios derlius gausesnis, kurios paruošti patiekalai skanesni. Abi šventės vedėjos demonstravo savo gabumus, į sceną kvietė svečius, klausėsi sveikinimų ir vis bandė sužinoti atsakymą į rūpimą klausimą. Kalbėjusieji svečiai buvo diskretiški ir gyrė abi „gaspadines“.

– Meilė grožiui ir savo sodžiui gimsta gėlės žiede, – sakė Kiauklių bendruomenės pirmininkė Asta Amankavičienė, – savo rankomis pasodinto daigelio augime, kiemo smaragdinėje žalumoje ir žmoguje, visa tai puoselėjančiame.

Bendruomenės pirmininkė pasidžiaugė, kad vis daugiau Kiauklių krašto žmonių tampa neabejingi sodybų grožiui, visais įmanomais būdais gražina ir turtina savo kaimą. Tad buvo pagerbti ir apdovanoti gražiausiai besitvarkančių Kiauklių krašto sodybų šeimininkai. Tai Veronika Masiukienė iš Rubikonių kaimo, Danutė Lemešovienė iš Kiauklių, Laima ir Rimas Kanapieniai iš Pariešių kaimo, Asta ir Gintaras Amankavičiai iš Kiauklių bei Rita ir Alvydas Masiukai iš Rubikonių. Bendruomenės vadovė didžiavosi kraštiečiais, kurių sodybų akcentai džiugina praeivių akis, maloniai nuteikia. Už gėlynų įvairovę, augalų gausą buvo pagerbti Elena ir Leonardas Pacenkai iš Kiauklių, Danguolė ir Pranas Lisauskai iš Naidų, Regina ir Stasys Janickai, Ona ir Kazimieras Polkai, Regina ir Zenonas Šiekšteliai iš Kiauklių. Ramutė ir Henrikas Lisauskai iš Naidų buvo apdovanoti už originalią pavėsinę, o Irena ir Stasys Usavičiai – už šulinio puošnumą ir originalumą. Švara ir tvarka tviska Danutės Lemešovienės kavinės kiemas, Kiauklių medicinos punktas, Kiauklių bendruomenės, parapijos ir kultūros namų kiemelis. Šių organizacijų vadovai taip pat buvo apdovanoti.

Susirinkusiems kiaukliečiams koncertavo Moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Audronės Burakovienės. Šventės dalyviai už lyriškas dainas negailėjo plojimų Irmai Novikienei, Reginai Janickienei, Vaidai Dilienei, Astai Amankavičienei, Audronei Naraškevičienei. Šventės dalyvius linksmino Panevėžio rajono Raguvos kultūros centro kapela, vadovaujama Henriko Balčiūno. Visą vakarą svečiais rūpinosi ir cepelinais vaišino Danguolė Kriaunaitienė, Regina Šiekštelienė, Vaclava Pajaujienė, Rita Masiukienė, Regina Janickienė, Elena Deveikienė. Kultūros namų salėje veikė Aldonos Jočienės ir Veronikos Masiukienės rankdarbių paroda. Visi galėjo pasidžiaugti nuveiktais darbais, pabendrauti, pasijusti visaverčiais bendruomenės nariais. Pasak Veronikos Masiukienės, džiugu, kad į mūsų kaimo kertelę sugužėjo tiek žmonių, kad ir į mūsų sodybas buvo atkreiptas dėmesys.

Bendruomenės pirmininkė ir Kultūros namų direktorė Asta Amankavičienė dėkojo šventės rėmėjams: verslininkei Danutei Lemešovienei, ūkininkams Audronei ir Antanui Naraškevičiams, Kiauklių kaimo bendruomenei, Širvintų rajono savivaldybei, Kultūros centrui, Zibalų seniūnijai. Gražūs ir prasmingi darbai telkia žmones. Net šventės pabaigoje nei Anelė, nei Rožė nesužinojo, kuri iš jų geresnė šeimininkė. Reikia manyti, kad Kiauklių krašte gyvena labai daug darbščių žmonių, mylinčių ir gerbiančių savo tėviškę, subtiliai jaučiančių ir puoselėjančių grožį, mokančių pasidžiaugti nuveiktais darbais.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Pabaigtuvių šventė Kiaukliuose”

  1. katia parašė:

    atsiprašau, ne ten parašiau komentarą

  2. katia parašė:

    kas čia per nesamonės

Comments are closed.

scroll to top
+