Nukenčia ne tik pedagogai, bet ir vaikai

Širvintų rajone, kaip ir visoje Lietuvos Respublikoje, jau ilgą laiką bręsta problema dėl pedagogų atlyginimų didinimo ir etatų mažinimo. Antradienį įvykusiame Širvintų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo pritarta etatų perskirstymui švietimo įstaigose. Pasibaigus pasėdžiui Regina Jagminienė (Švietimo ir sporto skyriaus vedėja) sutiko sukonkretinti, kaip etatų perskirstymas atsilieps konkrečiose švietimo įstaigose dirbantiems asmenims. Labiausiai nukentės Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijoje dirbantys pedagogai, nes po pusę etato neteks direktoriaus pavaduotojas ugdymui ir socialinis pedagogas. Širvintų „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje pusės etato neteks bibliotekininkas. R. Jagminienė teigia, suprantanti atleidžiamų iš darbo žmonių neviltį ir baimę dėl ateities. Tačiau etatų kiekis konkrečioje mokykloje yra apskaičiuojamas remiantis Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos mokinio krepšelio lėšų naudojimo metodine rekomendacija, kurioje nurodyta, kokiam mokinių skaičiui, kiek ir kokios kvalifikacijos pedagogų reikia. O kaip bus paskirstyti etatai mokyklose, nusprendžiama tariantis su konkrečios mokyklos direktoriais. Taigi, pedagogų etatai nustatomi ne tik remiantis vaikų skaičiumi mokyklose, bet jų skaičius priklauso ir nuo konkrečioje mokykloje susidariusios padėties. Deja, bet nieko pakeisti neįmanoma, nes mažėjant vaikų skaičiui mokyklose, nerealu išlaikyti visas darbo vietas pedagogams ir kitiems švietimo įstaigos darbuotojams. Tokia yra realybė ir artimoje ateityje nieko gero nenumatoma ir toliau mažės pedagogų etatų, nes kasmet mažėja vaikų skaičius švietimo įstaigose. Taigi nemažam skaičiui žmonių greičiausiai neliks nieko kito, kaip tik susitaikyti su esama padėtimi ir mėginti persikvalifikuoti į paklausesnes specialybes. Liūdna, bet R. Jagminienės prognozės ateičiai nežada jokių teigiamų pasikeitimų pedagoginiame darbe. Šiuo metu iš darbo atleidžiami žmonės, turintys nemažą pedagoginę patirtį. O ką daryti „šviežiai iškeptiems“ pedagogams arba dar studijojantiems? Kur jie susiras darbą, jeigu patyrusiems nebelieka vietos švietimo įstaigose.

Kur kas optimistiškesnė padėtis yra Musninkų vidurinėje ir Širvintų pradinėje mokyklose. Čia mokinių skaičius didėja, ir atsirado galimybė įsteigti po pusę etato direktoriaus pavaduotojui neformaliajam ugdymui.

Vienose švietimo įstaigose darbuotojai netenka darbo, o kitose atsiranda galimybė įsidarbinti. Tačiau etatų mažinimas yra kur kas didesnis nei jų steigimas. Taigi nukenčia ne tik pedagogai, netekę darbo, tačiau ir vaikai. Juk švietimas – tai ne vien pamokos, bet ir neformalusis ugdymas. O pastarajam organizuoti reikia ne tik pakankamai specialistų, turinčių pedagoginį išsilavinimą, bet ir didesnio finansavimo. Aleksandras Antipenkovas (Aviamodelių būrelio vadovas) nesuvokia, kaip galima taupyti vaikų sąskaita, juk jie mūsų ateitis. Vaikams turi būti sudaryta galimybė dalyvauti įvairiuose būreliuose, kad turėtų užsiėmimą pasibaigus pamokoms. Jiems privaloma užtikrinti turiningą laisvalaikio praleidimo būdą, kad galėtų tobulėti, užuot beprasmiškai slankioję gatvėmis. Galima sutaupyti kitose srityse, tačiau vaikai turi gauti visapusišką išsilavinimą.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

260 Atsakymų į “Nukenčia ne tik pedagogai, bet ir vaikai”

 1. pnqho vmkec ukevja jxtfv
  http://www.offspring.com/forums/member.php?u=20573 FREE DOWNLOAD VIDEO TEEN PORN

 2. runfcm ixoue hxba yfsrbvm
  http://www.offspring.com/forums/member.php?u=20570 AMATEUR ASIAN GROUP SEX

 3. txyaing xvqyhft tcoyw emigqc
  http://www.offspring.com/forums/member.php?u=20560 ANGELINA JOLIE PORN

 4. Buy bontril parašė:

  yohapz msqclzy ipmb vmjzwxk
  http://www.librarything.com/profile/bontril.html Buy bontril

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+