Motinos diena „Buratino“ darželyje

Praėjusios savaitės ketvirtadienį „Buratino“ lopšelio-darželio vaikučiai tikriausiai pirmieji pradėjo švęsti Motinos dieną. Dar prieš pietus į darželio salę susirinkusios mamytės laukė savo vaikelių vaidinimo.

Netrukus scenoje pasirodė mažieji artistai, kurie, atsidėkodami savo pačiam mylimiausiam žmogui – mamai už meilę, rūpestį bei šilumą, dainavo, šoko ir minė mįsles apie paukščiukus. Visas vaikučių vaidinimas buvo susijęs su pavasarį prabundančia gamta ir atskrendančiais paukščiais, kuriais ir buvo persirengę mažieji. Motinos diena ne šiaip sau švenčiama pavasarį, nes Motina yra tapatinama su žeme. Kaip ji išaugina vaikus, taip žemė išaugina derlių.

Po pasirodymo vaikučiai pasiėmė savo darytas atvirutes ir nubėgo padovanoti jas savo mamytėms. Ši akimirka buvo išties jaudinanti. Ne vienai mamai skruostu nuriedėjo ašara, kai vaikelis apsikabino ją ir pabučiavo. Tai brangiausia dovana, kurią gali gauti mama iš savo vaiko.

Deja, šią gražią šventę užgožė kasdieniniai dalykai – Savivaldybės taupymo programa palietė net mažiausius mūsų visuomenės narius. Po džiaugsmingo Motinos dienos šventimo buvo kalbama apie įmokas už darželį, nes vaikučiams reikia duoti valgyti, o ir darbuotojoms nebėra iš ko mokėti atlyginimų. Taip pat buvo aptartas darželinukų vežiojimas į darželį ir atgal namo, apie vasarą laukianti vaikų grupių perskirstymą ir kitus rūpesčius, susijusius su finansais.

Labai gaila, kad ir Vyriausybė, ir Savivaldybė taupo vaikų saskaita ir nepajėgia užtikrinti mažųjų nerūpestingos vaikystės.

Ivona Komarovska

Šventė mamoms Medžiukuose

Kokia graži tu šiandien, Mama.

Balta, kaip sodo obelis.

O mano tylus žodis, Mama,

Šiandien tau MYLIU pasakys.

Šiais žodžiais balandžio 29 dieną prasidėjo renginys, skirtas Mamyčių dienai, Medžiukų pradinio ugdymo skyriuje. Į renginį susirinko Barskūnų pagrindinės mokyklos ir Medžiukų pradinio ugdymo skyriaus mokiniai, mokytojai, mokinių tėvai, kaimo bendruomenė. Medžiukų pradinio skyriaus priešmokyklinukai ir pradinukai, vadovaujami mokytojų Daivos Mitkuvienės ir Laimos Nikiporavičienės, paruošė įdomią programėlę, pavadintą „Tau, mano Mamyte“. Mokinius dainuoti išmokė kultūros namų direktorė Joana Kasparienė. Mergaičių dainos suvirpino ne vienos mamos širdį. Ypač gražiai dainavo pirmą kartą kaip solistė ketvirtokė Agata Omelčiuk. Gražią programėlę atsivežė ir Barskūnų pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojos. Vyresniųjų klasių mokiniai, vadovaujami mokytojos Valerijos Buinickos, suvaidino religinį vaidinimą, kuris nepaliko abejingo nei jauno, nei pagyvenusio. Vyresniųjų klasių mergaitės mamoms padainavo pritardamos gitaromis. O mokytojos Meškienės mokinės pašoko savo sukurtą šokį. Visiems labai patiko mokytojos Jurgitos su mokinėmis atlikta daina mamai. Joana Kasparienė dainavo su savo anūke Silvija.

Mokinių dainos, eilės, šokiai – tai dovana mamoms, močiutėms. Kiekviena mama gavo dovanų pačių mokinių rankomis padarytą darbelį.

Laima Nikiporavičienė
Koncertas mamytėms KernavėjeSekmadienį galerijoje „Šulinys“ mamytėms koncertavo Kernavės darželio ir mokyklėlės auklėtiniai. Šventinę programą ruošė, Regina Junienė, Neli Liaudanskienė ir Asta Jurkevičienė.

Šventės proga – Kernavės kultūros namų fortepijono studijos premjera – kūrinukus atliko Milgintė, Saulė, Enrika, Evelina ir Zita. Mergaites paruošė kultūros namų direktorė Loreta Orakauskienė.

Po gražaus koncerto visoms mamytėms įteiktos gėlių puokštes. Renginyje dalyvavo apie 70 kernaviškių, bet pyrago, kepto auklėtojos Reginos Junienės, ir arbatos užteko visiems… Vaikai, mamos ir močiutės smagiai pabendravo gražioje ir jaukioje erdvėje…

„Širvintų krašto“ informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+