Mokyklose nebeliks mokytojų be diplomų

Dar birželio mėnesį Vyriausybė pritarė Švietimo ir mokslo ministerijos pateiktai Švietimo įstatymo pataisai, kuri reglamentuoja asmens teisę dirbti mokytoju.

Trečiadienį šiam Švietimo įstatymo pataisų projektui pritarė ir Seimas. Taigi nuo šio rugsėjo mokyklose pagal bendrojo lavinimo programas nebegalės dirbti mokytojai, turintys tik vidurinį išsilavinimą. Po vieną mokytoją, turintį tik vidurinį išsilavinimą, iki šiol dirbo Alionių ir Zibalų pagrindinėse mokyklose. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė sakė, kad šiuo sunkmečiu anglų ir rusų (viena mokytoja dėstė du dalykus) bei kūno kultūros mokytojus nebus sunku pakeisti, nes į jų vietas laukia jau mažiausiai po 5 žmones su aukštoju pedagoginiu išsilavinimu. Taigi savo mokyklai tinkamiausią mokytoją turės išsirinkti direktoriai.

Turintieji tik vidurinį išsilavinimą, galės dirbti neformaliojo ugdymo mokytojais bendrojo lavinimo ir neformaliojo švietimo įstaigose, išskyrus ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

Šiuo metu tokių mokytojų, neįgijusių aukštojo išsilavinimo, yra apie 700. Iš jų 340 šiuo metu studijuoja. Mokytojams, kurie studijuoja ir jiems iki mokslų baigimo likę metai, bus daroma išimtis.

Mokytojai, kurie turi aukštąjį arba aukštesnįjį (specialųjų vidurinį, įgytą iki 1995 metų) išsilavinimą ir neturintys pedagogo kvalifikacijos, ją privalės įgyti per 2 metus nuo darbo mokytoju pradžios pagal ikimokyklinio ugdymo, priešmokyklinio ugdymo ir bendrojo lavinimo programas.

Regina Jagminienė sakė, kad apie panašius draudimus buvo kalbėta prieš keletą metų, bet vėliau kalbos nurimo, nes baigę aukštuosius pedagoginius mokslus absolventai labai retai kada eidavo dirbti į švietimo įstaigas. Tačiau didėjant nedarbui, pedagoginius mokslus baigę jaunuoliai vis dažniau pasirenka darbą mokyklose.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “Mokyklose nebeliks mokytojų be diplomų”

  1. pastebejimas parašė:

    Mokytojų Darbo partijoje nėra.

  2. Širvintiškė parašė:

    Va tai tau…Tai kur Darbo partija savo nares darbins?

Comments are closed.

scroll to top
+