Miesto šventė „Ant Širvintos kranto“

Šeštadienį Širvintos šventė savo 533 metų sukaktį. Nuo pat ankstyvo ryto Igno Šeiniaus gatvėje šurmuliavo tautodailininkai, ant Kultūros centro laiptų grojo gatvės muzikantai iš Klaipėdos. Bibliotekos mažojoje galerijoje buvo atidaryta fotografijos paroda „Išsvajotais takais“. Po pietų parodų salėje vyko Janinos Valickaitės nėrinių ir mezginių „Lino kelias“ paroda ir autorinių drabužių demonstravimas. Net tris valandas Kultūros centro kiemelyje vyko respublikinė vaikų ir jaunimo armonikininkų šventė-varžytuvės „Mažoji armonika“.

Vakare lauko scenoje dainavo dainininkė Aistė Pilvelytė, vyko teatralizuotas koncertas „Ant Širvintos kranto“, kuriame, be rajono saviveiklininkų, dalyvavo svečiai iš Latvijos, Švenčionių rajono, Kretingos. Vėlų vakarą vyko „Kelias į žvaigždes 2“ dalyvės Vilijos ir aktoriaus Ramūno Rudoko koncertas, šventinis fejerverkas.

Gražus oras, Kultūros centro darbuotojų išmoninga programa į šventę sutraukė gausybę žiūrovų. Kaip sakoma, statinę medaus gadino didelis šaukštas deguto. Dar nėra buvę miesto šventės, į kurią nebūtų atvykę garbingų svečių: Seimo, apskrities vadovų, ministrų, žinomų politikų, svečių iš Lenkijos, Baltarusijos, Norvegijos, Vokietijos – šalių, su kuriomis draugaujame.

Šį kartą nebuvo nė vieno svečio, nors žmonės prognozavo, kad pamatysime labai daug, nes juk iki Seimo rinkimų liko vos 4 mėnesiai. Tarp žiūrovų vaikščiojo vienintelis Seimo narys Jonas Pinskus su žmona, bet „Širvintų kraštui“ jie sakė, kad atvyko kaip širvintiškiai, o ne kaip svečiai, nebuvo gavę jokio pakvietimo. Iš vakaro buvome gavę patikimą informaciją, kad šventėje dalyvaus nušalintas prezidentas Rolandas Paksas, bet ir jo nebuvo. Pasirodo, visiems buvo išdalyta gausybė pakvietimų, bet visi lyg susitarę Širvintas ignoravo. Įdomu, kodėl? Net verslininkų, kurie buvo kviečiami atsiimti apdovanojimų už Širvintų miesto rėmimą, dalyvavo mažuma – vos 4 iš dešimties. Žiūrovai šnibždėjosi, kad nesimatė net rajono vadovų antrųjų pusių. Neįprasta! Bet už tai jie abu, kaip jau įprasta, vos nesusiėmę už rankų ėjo į restoraną ir atgal, lipo į sceną dėkoti saviveiklininkams ir jų vadovams, vienas paskui kitą rėžė panašias kalbas, vyrams spaudė rankas, o moteris bučiavo.

Stepono Liktoravičiaus ir Gintaro Bielskio fotoreportažas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

19 Atsakymų į “Miesto šventė „Ant Širvintos kranto“”

 1. Ranau parašė:

  You’re a real deep thikren. Thanks for sharing.

 2. Brian parašė:

  Yup, that’ll do it. You have my appniciateor.

 3. JONE parašė:

  PUIKU

 4. jurgitai parašė:

  Matyt, per arielka ir svenciu nematai. Pakanka tu svenciu, tik svesk.

 5. katia parašė:

  ateik i visas kurios rengiamos, tai tikrai tau uzteks tu svenciu.

 6. jurgita parašė:

  sirvintu miestui truksta tokiu svenciu nors yra kur pasizmonet i kitus paziuret ir save parodyt.kodel i metus tik kelis karus rengiamos sventes juk daug metuose svenciu o mieste svenciamos vos kelios,miestas grazus ir atgrazejas tik truksta svenciu jame..

 7. wx parašė:

  duok dieve daugiau tokiu svenciu ir darbsciu kulturos darbuotoju!Nes cia atsispindi ju darbo vaisius…

 8. nov parašė:

  eiline pijoku svente.provincijos l*** susirinkimas

 9. Jonas parašė:

  tai daugiau nebevaziuosim 😀

 10. pridurkovas parašė:

  Vienodai mums tie sveciai, atvaziavo ir isvaziavo.

 11. Jonas parašė:

  kaip jums sveciai is Klaipedos „Sound Bite“??? ;D

 12. kAZYS parašė:

  Gal Sidona bus naujoji kultūros centro direktorė?

 13. pensininke parašė:

  Is tikruju mano amziuje tokie renginiai itin svarbus ir malonus! labai esu dekinga poniai Sidonai uz nuostabias sventes. aciu, kad praskaidrinat mano kasdienybe! be jusu sirvintu kultura nulio verta! Aciu uz grazia svente

 14. maumas parašė:

  Sidona-savo darbo profesionalė.Linkiu sėkmės.

 15. katia parašė:

  viena sidona nieko nepadarys, neperdekit

 16. Genute parašė:

  Gal per šventes galima suoliukų daugiau įrengti ponai sau rezervavo vietas o mes pasak jų runkeliai stoveti visą koncertą turejom va čia ir skirtumas tarp valdžios ir eilinio žmogaus

 17. je parašė:

  reikia gerinti koncertų įgarsinimą,nes tik dainai ar prakalbai įpusėjus pradedi suprasti kas vyksta.Tai gadina nuotaiką šventinę;ir tai jau pastebėjau ne pirmą kartą.Gerb.Vedėjai-nuostabūs,GRAŽI ŠVENTĖ,AČIŪ.

 18. tai va parašė:

  Sidona paimkit iš Širvintu ir rajono kultūrai šakes…

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+