Merės siūlymu Savivaldybė prisidės prie prailgintos grupės išlaikymo

Į „Širvintų kraštą“ paskambinęs skaitytojas, dviejų mažamečių vaikų tėvas, pranešė, kad Širvintų pradinėje mokykloje ketinama didinti mokestį už vaikų buvimą popamokinėje grupėje.

Ar iš tiesų taip yra, pasiteiravome Širvintų rajono savivaldybės administracijos ir gavome atsakymą:

„Širvintų rajono savivaldybė, vadovaujama merės Živilės Pinskuvienės, daug dėmesio skiria jaunoms šeimoms, pagalbai dirbantiems tėvams. Tam, kad suaugusieji galėtų dirbti, kaimuose atidaromos darželių grupės, švietimo įstaigos skatinamos lanksčiau reaguoti į šeimų poreikius, užtikrinant saugų, kokybišką vaikų laisvalaikį.

Didžiausioje rajono mažiausius mokinukus ugdančioje Širvintų pradinėje mokykloje už popamokinės grupės paslaugas, teikiamas po pamokų, prieš kelerius metus buvo nustatytas 0,29 Eur mokestis už 1 val. Svarbu žinoti tai, kad dvi mokytojos, dirbančios šioje grupėje, turi išsiimti verslo liudijimą ir algą sau, tiesiogine to žodžio prasme, susirinkti iš tėvelių. Kas grupėje pabūna pusvalandį, kas valandą, o kas iki pat vakaro – viskas turi būti atidžiai sužymėta, suskaičiuota. O vaikų daug, atsakomybė didelė, norisi užtikrinti mažiesiems turiningą laiką, ne šiaip sau pabuvimą po pamokų mokykloje. Už darbą nuo 11.30 iki 17.30 val. aukštąjį išsilavinimą turinčios kvalifikuotos mokytojos dažnai net minimumo neuždirbdavo. Todėl nuo rugsėjo tiesiog nebeliko norinčių.

Siekdama užtikrinti tėvų prašymus, Pradinė mokykla popamokinėje grupėje laikinai įdarbino dvi pirmų klasių mokytojas. Tėvai buvo labai patenkinti, sulaukta daugybės gerų atsiliepimų.

Pradinės mokyklos direktorė Irena Sližauskienė kreipėsi į Širvintų rajono savivaldybės tarybą, prašydama apsvarstyti galimybę pakelti mokestį už popamokinės grupės veiklą. Kultūros, švietimo, jaunimo ir sporto komitetas, vadovaujamas Romo Zibalo, apsvarstęs prašymą, įpareigojo Pradinę mokyklą dėl mokesčio pakėlimo galimybės surengti susitikimą su tėvais, išsiaiškinti jų nuomonę.

Po susirinkimo Taryba gavo raštą su tėvų sutikimu mokėti 0,5 Eur už valandą popamokinėje grupėje (o leidžiant antrą ir trečią šeimos vaiką, mokestį palikti tą patį – 0,29 Eur/val.).

Suprasdamos šeimų, auginančių vaikus, poreikius, Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė ir Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė susitiko su Širvintų pradinės mokyklos mokytojomis. Atviro pokalbio metu pedagogės išsakė savo nuomonę, kad suprantamas yra tėvų poreikis užtikrinti savo vaikų saugumą ir kokybišką laiko leidimą po pamokų, tačiau už mažą, net minimumo nesiekiantį, atlyginimą ilgos papildomos darbo valandos nėra priimtinos.

Atsižvelgiant į susidariusią situaciją, išreiškiant pagarbą mokytojo profesijai, bet siekiant neapsunkinti jaunų šeimų finansinės naštos, merė Ž. Pinskuvienė pasiūlė 1 popamokinės grupės pedagogo etatą padengti iš Savivaldybės biudžeto lėšų, o kitai daliai surinkti iš tėvų, paliekant anksčiau nustatytą mokestį – 0,29 Eur/val.

Taigi, pradinukų tėveliams mokesčių našta nedidės, o vaikams ir toliau bus užtikrinamas saugus, kokybiškas laikas po pamokų.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Merės siūlymu Savivaldybė prisidės prie prailgintos grupės išlaikymo”

  1. as parašė:

    Pagarba merei.

  2. paskutiniam parašė:

    Negi jums maza tos garbes, kas ka siule? koks skirtumas

  3. Kam meluot? parašė:

    Juk tai Mateika siūlė skirt pinigų iš sutaupytų soc reikmėms. O Maršalka jį palaikė, jei neklystu.

Comments are closed.

scroll to top
+