Medžiotojų šventė Čiobiškyje

Liepos 19 dieną įvairių renginių organizatorių ir dalyvių pamėgtoje Čiobiškio pušyno aikštėje vėl aidėjo žmonių balsai. Čia vyko tradicinė rajono medžiotojų šventė. Išmėginti savo jėgų įvairiose rungtyse, skaniai pavalgyti ir šiaip pailsėti su savo šeimomis susirinko medžiotojai iš Čiobiškio, Musninkų, Družų, Kielių ir Bagaslaviškio.

Pradžioje visus susirinkusius pasveikino renginio vedėja, Musninkų kultūros namų direktorė Dalia Kiaulevičiūtė. Į šventę atvyko ir medžiotojams sėkmės palinkėjo rajono vadovai, MŽD Širvintų skyriaus valdybos pirmininkas Valdas Radionovas, šventės rėmėjai… Visiems susirinkusiems šauniai grojo Kielių medžiotojų būrelio muzikantai. Su „apskritu“ jubiliejumi – 50-mečiu buvo pasveikintas medžioklės žinovas Vaclovas Četrauskas. Jubiliatui medžiotojai vieningai padainavo: „Ilgiausių metų, ilgiausių…“ 

Bene patraukliausios medžiotojų varžytuvės vyko prie įvairiais valgiais apkrautų stalų. Prie bagaslaviškiečių ir musninkiečių medžiotojų „užeigų“ ant laužo puode buvo gaminamas net karštasis patiekalas. Vertinimo komisijai buvo pristatyti pačių sumedžioto laimikio patiekalai. Vertinimo komisija savo „darbą“ pradėjo nuo Čiobiškio stalo. Savo patiekalus „Miškas stalui“ pristatė būrelio pirmininkas Jonas Kukoris. Musninkų vadovas Albinas Junas prisistatė: „Nors mes ir ne muzikantai ir ne dainininkai, tačiau esame nuoširdūs žmonės…“ Musninkiečių būryje buvo pagerbtas jau 55 metus medžiojantis Antanas Jatkauskas, kuris visiems patarė medžioklėje nesikarščiuoti. „Kartą einu per mišką, girdžiu du šūvius ir po kurio laiko riksmą „Gelbėkit!“. Manau: „Viskas! Žmogų sužeidė!“ Nubėgu į tą pusę ir matau, ant „bajavo“ šerno raitas išsigandęs sėdi mano draugelis, o šernas kraipo galvą ir gudriai žvilgčioja į šonus…“ – tikrą atsitikimą papasakojo Antanas. Družų stalas savo puošnumu nenusileistų nė vestuvių stalui. Centre „plaukiojo“ gulbė, „bėgiojo“ ežiukai, puikavosi net „visureigis“. Šias gėrybes pristatė būrelio pirmininkas Gediminas Jakučiūnas. Beje, Družų medžiotojų teritorijoje galima buvo sutikti „gyvą“ karaliaus Mindaugo laikų raitą medžiotoją – Juozą Stankevičių, pasidabinusį tų laikų medžiotojų apdarais ir jojantį ant žirgo, vardu „Spyglys“. Kielių medžiotojų stalą pristatė jų vadovas Vaclovas Četrauskas. Komisiją sudomino šalia kabančios triragių ir keturragių padarų kaukolės. Komisijai buvo paaiškinta, kad tai „pelkių velnias“, o „ragai padeda atsiginti nuo uodų ir medžiotojų…“ Apie tikrai medžiotojišką bagaslaviškiečių stalą papasakojo būrelio pirmininkas Albertas Šlederis. Vertintojams labai patiko ant laužo verdantis tirštas „ragu“.

Sporto varžybos, kaip ir dera medžiotojams, prasidėjo šaudymu iš pneumatinio šautuvo ir pistoleto į „bėgančio šerno“ siluetą. Komandą sudarė vyras, moteris ir vaikas. Čia taikliausi buvo bagaslaviškiečiai. Antri liko šauliai iš Kielių, treti – iš Družų. Rąstą greičiausiai tempė dviejų vyrų ir dviejų moterų komanda iš Bagaslaviškio. Antrą vietą užėmė Kieliai, o trečią Družai. Automobilio padangą toliausiai nusviedė čiobiškietis, antras liko metikas iš Družų, o trečias – iš Kielių. Estafetėje greičiausia buvo komanda iš Kielių, antrą vietą užėmė Družai, trečią – Čiobiškis. Vyrų virvės traukime stipriausi buvo družiečiai, antri liko čiobiškiečiai, treti – kieliečiai. Moterų virvės traukimo varžybose pirmą vietą užėmė Kielių komanda, antrą – Čiobiškio, trečią – Družų komandos. Sporto varžybų nugalėtojais tapo Kielių medžiotojai, antrąją vietą iškovojo Družų, o trečiąją – Čiobiškio medžiotojai. Bendrojoje įskaitoje pirmieji – Družų medžiotojai.

Susirinkę rajono medžiotojai puikiai praleido laiką: pailsėjo nuostabioje gamtoje, pasidalijo savo patirtimi su draugais. Šventėje dominavo olimpinis šūkis „Svarbiausia dalyvauti, o ne laimėti“.

Remigijus Bonikatas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Medžiotojų šventė Čiobiškyje"

  1. Dario parašė:

    Gruodis 12 d, 2009Mariau, kas per pievos čia? Gal dgauiau, nei tauta žinai? Nacionalinę ir tarptautinę žiniasklaidą, o taip pat ir visą visuomenę sukaustė ir į dvi (nelygias) dalis padalino retas šalyje įvykis: pilietis Drąsius Kedys, neapsikentęs policijos pareigūnų darbu, NUŠOVĖ DU VYRUS, kuriuos kaltino lytiškai priekabiavus prie jo dukrelės.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+