Kodėl Viešosios bibliotekos direktorė meluoja?

Dienos tema

 

Į „Širvintų krašto“ redakciją kreipėsi keletas miesto gyventojų, besilankančių Širvintų viešojoje bibliotekoje. Vieni guodėsi, kad negali pasiskaityti naujausios spaudos, kiti – kad  vaikai negali pasiimti knygų iš abonemento: mokytojai nepasiteisinsi, kad vaikas negalėjo perskaityti knygos, nes biblioteka buvo uždaryta.

Iš tiesų, kodėl biblioteka uždaryta rugsėjo pradžioje, kai jos paslaugos bene reikalingiausios. Be to, dar visai neseniai – vasarą – bibliotekininkės jau buvo savaitę „išvarytos“ nemokamų atostogų. Taigi kodėl ir vėl jos priverstos aukotis biudžeto labui, kai tuo tarpu ne visų biudžetinių įstaigų darbuotojai net po vieną kartą nemokamai neatostogavo.

Savivaldybės administracijos direktorė Elena Davidavičienė tepasakė, kad ji negali komentuoti susiklosčiusios padėties, nes už Viešosios bibliotekos veiklą atsakinga įstaigos direktorė. Tiesą sakant, keistas Elenos Davidavičienės požiūris į įstaigos, kuri yra pavaldi Savivaldybei, veiklą.

Širvintų viešosios bibliotekos direktorė Laima Kutiščeva dar labiau nustebino savo atsakymais. Anot jos, darbuotojos nemokamų atostogų ėjo paeiliui, todėl bibliotekos, neva, nereikėjo uždaryti. Tik kaip Laima Kutiščeva paaiškintų faktą, kad tiek skaityklos, tiek abonemento durys praėjusią savaitę buvo užrakintos? Kodėl direktorė neigia, kad biblioteka buvo uždaryta? Ką ji tuo mėgina nuslėpti?

Kaip jau buvo minėta, Viešosios bibliotekos darbuotojos jau antrą kartą šiais metais buvo „išvarytos“ nemokamų atostogų. Anot Laimos Kutiščevos, kiekviena bibliotekininkė nemokamose atostogose turėjo išbūti 15 dienų. Graudu, kad taupoma mažiausius atlyginimus gaunančių žmonių sąskaita. Kiek iš jų pritaupysi, o žmonėms skriauda – didžiulė.

Galima tik įsivaizduoti, kaip šeimai atsiliepia mažą atlyginimą gaunančio asmens nemokamų atostogų savaitė. Likusio atlyginimo dalies vargu ar užtenka susimokėti už paslaugas, nekalbant jau apie tai, kad vien oru žmogus negyvena – jam reikia pavalgyti ir apsirengti. Maža to, pakimba tokio darbuotojo socialinės garantijos, jis negali prašyti pašalpos, mat oficialiai yra dirbantis, bet praktiškai nemokamai atostogauja. Gal Širvintų rajono bibliotekininkėms taip skaudžiai neatsilieptų nemokamos atostogos ir dar labiau sumažėjęs atlyginimas, jeigu šių metų pradžioje joms būtų buvęs padidintas atlyginimas, kai jis buvo didinamas visos šalies bibliotekininkams.

Laima Kutiščeva, išgirdusi klausimą apie nepadidintus atlyginimus, kiek sunerimo ir painiodamasi sakė, kad Širvintų rajono bibliotekininkėms atlyginimai nebuvo padidinti dėl blogai paruošto nutarimo, nes, neva, pinigai buvo skirti netiesiogiai bibliotekoms, bet iš esamo fondo paskirstyti kiekvienai Savivaldybei.

Gal ir taip, o gal tiesiog pati direktorė nepasivargino pasirūpinti savo darbuotojomis ir neparengė reikiamų dokumentų?

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

25 Atsakymai į “Kodėl Viešosios bibliotekos direktorė meluoja?”

 1. www parašė:

  ir aisku ne uz ,,minimuma“

 2. Anonimas parašė:

  kur jos adresas. Manau, kad norinciu studijuoti butu eiles. Darbas savivaldybejee kaip UŽPEČKYJE – šilta ir ramu.

 3. nu nu parašė:

  reikia baigti snipu mokykla, kad priimtu dirbti i savivaldybe.

 4. NU parašė:

  gerai varau baigti Vilniaus Gedimino technikos universiteto Aplinkos inžinerijos fakultetą, aplinkos apsaugos inžinieriją. Ir eisiu dirbti direktorium, juk rinkimai ne už kalnų.

 5. to TIPO parašė:

  nIEKO, tik reikia tureti savu zmoniu.

 6. TIPO parašė:

  tai ka reika baigti, kad tiktum dirbti savivaldybėje??? Stosim.

 7. ats parašė:

  tokios kaip pas vicemerą,ryšiai su užsieniu Ir kultūra

 8. as parašė:

  o kokios gi pareigos pas majeriene

 9. jemelia parašė:

  Nauji etatai savivaldybeje nieko nebestebina. Juk savų ratas platus, o jų vaikai, anūkai. Et.

 10. Edvis parašė:

  O ka idomu baigus kur su Lubyte kartu dirba gerbiamos kabutese Barbaravicienes marti? Turbut bus irgi nieko arba pedagoginis??

 11. Rapoliukas parašė:

  Matomai nieko nebaigus ta visu linksniouojama Lubyte. Arba studijuoja pedagoginiam, nes visi niekur neistoje, kazkur „zylioje“ ar dirbe turguj ausustoja i pedagogini..

 12. Anonimas parašė:

  nu jo..

 13. Anonimas parašė:

  nu jo.

 14. Anonimas parašė:

  nu jo

 15. sa parašė:

  Nesvarbu, kas ka baigus, svarbu, kad dirba. Idomu kokio auksto zmogaus vaikas mokslus baigia, jei ruosiama vieta pas Majeriene. Gal Pakalnyte jau baigia?

 16. as parašė:

  visiskai sutinku su bum, ir vardeniu, va kokia musu valdzia, tik saviems vietos, o lubyte, tai kazin ka baigus

 17. wer parašė:

  Va tokie savivaldybes specialistai galetu eit nemokamu atostogu, nes ju nauda nuline. Bibliotekos atlieka keliskart didesni vaidmeni.

 18. bum parašė:

  Svarbu kad savi saviems padetu ir savus palaikytu.. O ka Gatelyte DIDELE IT specialiste… ir tokiu Dideliu specialistu ten laaabai daug

 19. Anonimas parašė:

  savi savu savais vaikais rupinasi. tokia tiesa.

 20. Dainora parašė:

  O ka, Vardeni, nežinai Lubytė kieno vaikas yra.? Buvo muzikantė su smuikeliu, o dabar jau PATAPO savivaldybės klerkė. Ir ką, o sąžinė ir teisingumas giliai užkasta ir po plyta pakasta.

 21. Vardenis parašė:

  Kodel turi kenteti bibliotekininkes? Jeigu sukure nauju etatu atejusi Davidaviciene savo statytinei Gatelytei. Kaip Investiciju sk. atsirado Lubyte? Koks jos issilavinimas? Ka ji ten dirbs? Jokio isakymo savivaldybes intern. svetaineje nera apie jos idarbinima, perkelima. Kur viesumas

 22. Ema parašė:

  O kas beliko daryti direktorei Kutiščevai, jei negaunamas finansavimas ir dar jis bus mažinamas, tik klausimas ar savivaldybės „klerkams“ jis mažės??

 23. kamikadze parašė:

  tai išeina kad pasiaaukojo vargšės vardan kitų atlyginimo , bet ką kalbės , kai kiti negaus

 24. Adė parašė:

  Būtų įdomu sužinoti, kiek rajono biudžetui sutaupė bibliotekininkių nemokamos atostogos. Gal jų išvarymas padėjo kitiems biudžetinių įstaigų darbuotojams ir išgelbėjo juos nuo šio „gėdingo“ žingsnio.

 25. juozas parašė:

  tai kaip matosi ta Davidaviciene toj savivaldybej,kaip yla sedimoj vietoj,tai jai tas tai anas,kazkokia mutante…

Comments are closed.

scroll to top
+