Kam tos bibliotekos, jei yra pilstuko?

Sausio 27 dienos „Širvintų krašto“ numeryje buvo išspausdintas straipsnis „Toliau uždarinėjamos rajono bibliotekos“, kuriame rašoma, kad jeigu sausio 28 dieną rajono taryba pritars, tai Šešuolėlių bei Anciūnų filialų statusai bus pakeisti iš stacionariųjų į mobiliąsias bibliotekas, o skaitytojai bus aptarnaujami tik du kartus per mėnesį.

Tikriausiai „Širvintų krašto“ susidomėjimas kultūros židinių naikinimu rajone turėjo įtakos tam, kad projektas dėl Viešosios bibliotekos Šešuolėlių ir Anciūnų filialų statuso pakeitimo minėtą dieną taryboje net nebuvo svarstomas. Tačiau po tarybos posėdžio Širvintų rajono viešosios bibliotekos direktorė L. Kutiščeva aiškino, kad knygų fondai mažėja, filialams yra keliami dideli reikalavimai, o paslaugos juose gyventojams yra minimalios, ir prašė tarybos narių pritarti minėtų filialų statuso pakeitimui.

Vis dėlto keli tarybos nariai buvo kategoriški ir teigė, kad Viešosios bibliotekos filialų uždarymui jie nepritars. Mat, anot jų, gal Anciūnų filialo uždarymas galbūt ir nebūtų toks skaudus, nes ten yra kultūros namai, o štai Šešuolėliuose liktų tik parduotuvė ir… pilstukas?

Diskusijų metu paaiškėjo, kad komunalinės filialų išlaikymo išlaidos yra minimalios, taigi svarbiausios priežastys, kodėl L. Kutiščeva pasisako už minėtų filialų uždarymą, belieka – maži knygų fondai ir kompiuterių nebuvimas. Tačiau tokie argumentai tarybos narių neįtikino. G. Abromavičienė Viešosios bibliotekos direktorei pasakė, kad gal jai, kaip moteriai, ir sunku tvarkytis, bet jeigu jau direktoriauja, tai niekas nuo atsakomybės neatleidžia, ir ji pirmiausiai turėtų sutvarkyti šildymą filialuose bei susitarusi su seniūnu per viešuosius darbus ar per pažintis parūpinti malkų.

Be to, jeigu jau gyventojams yra teikiamos minimalios paslaugus, tai Viešosios bibliotekos direktorei, užuot renkantis lengviausią kelią, reiktų susirūpinti, kaip tas paslaugas praplėsti, kaip sudominti skaitytojus, iš kur galima būtų gauti kopiuterių ir t.t.

M. Gudonienė teigė, kad būtina kaime palikti bent jau tą vieną šviesos židinį, nes į bibliotekas žmonės ateina ne tik pasikeisti knygų, bet paskaityti laikraščių, žurnalų… Ypač tai aktualu šiuo sunkmečiu, kai ne kiekvienas išgali įsigyti mėgstamą spaudos leidinį, o išradingai dirbančios bibliotekos, jei ir neturi galimybės jų užsakyti, tiesiog paprašo savo apylinkių gyventojų, kad perskaitę neišmestų, o padovanotų savajai bibliotekai. Tokių pavyzdžių yra. Reikia tik noro.

Iš tikrųjų, sugriauti taip lengva, o viską atstatyti be galo sunku… Tik kodėl Širvintų rajono viešosios bibliotekos direktorė L. Kutiščeva nenori, kad Šešuolėlių ir Anciūnų filialai išliktų? Nėra filialų – nėra rūpesčių? Galbūt! O gal tiesiog L. Kutiščeva nepagalvojo, kad pjauna šaką, ant kurios pati sėdi? Juk pradėjus uždarinėti kaimuose esančius filialus, galima ir nepastebėti, kai ateis eilė ir Viešosios bibliotekos uždarymui. Mąstant panašiai ciniškai, kaip ir filialų atžvilgiu – kam leisti pinigus miesto bibliotekai išlaikyti, jeigu širvintiškiai gali nuvažiuoti ir į Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką?..

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

5 Atsakymai į “Kam tos bibliotekos, jei yra pilstuko?”

 1. as parašė:

  Mokyklos mokyklom., o bibliotekos bibliotekom, jei per men 2 skaitytojai, tai kaip?

 2. nina parašė:

  Kad ir koks sunkmetis butu, bet jau ko ko, taciau tokiu istaigu, kaip bibliotekos, nederetu uzdaryneti. Juk tai ne tik darbo vietos, kad ir kelios, bet ir sviesos saltinis. Kaime gyvena ne tik seni zmones, bet ir vaikai, kuriems knygos siais laikais neiperkamos. O jei ponia Kutisceva nesugeba susitvarkyti, tai tegul palieka savo darbo vieta, i ja ateis tas, kuris gali su situacija puikiai susidoroti su minimaliomis islaidomis.

 3. Tarkime dar kitaip... parašė:

  Pradžioje uždarykite kaimo mokyklas, uždarykite bibliotekas ir kultūros namus, nukirpkite elektrą, atjunkite visus laidus, perkaskite grovius kad kaimiečiai iš savo buvimo vietos neištrūktų niekur, pabaigai palikite dar tik pilstuko – ir tegul kaimas taip išnyksta. Nebus kaime gyvybių, nebekils ir jokių klausimų. Bet…oi… ateina atidunda nauji rinkimai… kas balsuos, iš kaimo daug gi palaikymo kitądos būdavo?

 4. kitas parašė:

  kiek girdejau viskas ateina is auksciau ka uzdaryti, o ka ne. tai ne kutisceva sprendzia.

 5. o gal parašė:

  ir nepagalvojo Katisceva,,,o kam jai galvoti,jei galvoje pjuvenos,kaip sake vinipukas

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+