Kaip sekasi ruoštis artėjantiems mokslo metams?

Jau ne už kalnų rugsėjo 1-oji. Kaip jai sekasi ruoštis Širvintų gyventojams? Ar jie jau pradėjo kaupti mokyklai reikalingas priemones? O gal laukia, kol parduotuvėse prasidės akcijos? Kiek šiemet tėvams kainuos paruošti vaiką į mokyklą?

Kaip rašoma internetiniame puslapyje „Delfi“, dėl brangstančio popieriaus ir degalų pabrango ir mokyklinės prekės. Labiausiai pabrango sąsiuviniai – apie 10 proc. Taigi tiek pat brangs ir knygos. Tačiau brangiausiai mokslo metams bus paruošti pirmoką, nes jam reikės nupirkti visas reikalingas priemones, o tai gali atsieiti net 1000 Lt. Brangiausiai kainuoja kuprinė, be kurios nė vienas pirmokas neapsieis. Jeigu tėvai norės įsigyti tam tikrus standartus atitinkančią kuprinę (lengva, pakietinta nugara, minkštais dirželiais, su penalais ir kitais priedais), tai už ją reikės pakloti apie 500 Lt.

Nenuostabu, kad pabrango mokyklinės priemonės, nes šiuo metu viskas brangsta. Tačiau ar visi tėvai išgali savo vaikui nupirkti geros kokybės priemones mokyklai? O ką jau kalbėti, jei šeimoje yra du, trys ar daugiau mokyklinio amžiaus vaikų?

Savivaldybės socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėja Audronė Blusevičienė liepos mėnesį informavo gyventojus, kad mokiniai, kurių tėvų pajamos vienam šeimos nariui sudaro mažiau nei 1,5 valstybės remiamų pajamų dydžio, t.y. 525 Lt (nuo rugpjūčio 1 d.) gali būti aprūpinti mokymosi reikmenimis už 156 Lt vienam moksleiviui, jeigų jų tėvai pateiks prašymus.

156 Lt parama sunkiau gyvenančioms šeimoms tikrai daug reiškia, tačiau jei tos pinigus palyginsime su standartus atitinkančios kuprinės kaina, tai gautų pinigų užteks tik trečdaliui kuprinės. Likusius pinigus tėvai turės susitaupyti patys. O juk, be kuprinės, vaikui dar reikia sąsiuvinių, knygų ir kitų kanceliarinių reikmenų.

Artėjantiems mokslo metams ruošiasi ne tik tėvai, bet ir prekybos centrai bei knygynai. Naujiems mokslo metams Širvintose anksčiausiai pradėjo ruoštis Knygynas. Nors ten visada prekiaujama įvairiomis kanceliarinėmis prekėmis, tačiau prieš dvi savaites Knygynas praplėtė savo mokyklinių reikmenų asortimentą, kad atėjusieji galėtų rasti viską ko reikia. UAB „Norfa“ irgi jau ruošiasi naujiems mokslo metams. Čia jau prieš savaitę į salę buvo išneštos mokyklinės prekės. O UAB „Maxima“ mokyklinių reikmenų prekybą pradės tik kitą savaitę.

Danuta Kanopkienė su dukra Justina: „Dar nepradėjome ruoštis naujiems mokslo metams. Tiesiog nebuvo laiko, bet savaitgalį planuojame važiuoti į Vilnių, nes ten didesnis pasirinkimas ir viską, ko reikia, galima įsigyti vienoje vietoje. Nors mokyklinės prekės ir pabrango, tačiau pinigų negailėsiu ir savo dukrai pirksiu tik geros kokybės prekes. Turiu tik vieną vaiką, todėl noriu, kad ji turėtų viską, kas geriausia. Be to, Justina labai savarankiška mergaitė, todėl pati išsirinks viską, ko jai reikia, o aš tik nuvešiu į Vilnių.“

Asta Kavaliauskienė: „Jau pradėjome ruoštis naujiems mokslo metams. Kai ką jau nupirkau, tačiau dar daug ko reikia. Nors dabar ir labai sunkūs laikai, o aš turiu du mokyklą lankančius vaikus, bet jiems pirksiu tik geros kokybės prekes. Tikrai nesiruošiu taupyti vaikų sąskaita. Nenoriu, kad mano vaikai būtų prastesni už kitus ar susilauktų patyčių. Be to, geros kokybės prekes labiau apsimoka pirkti, nes jos ilgiau išsilaiko. Aš manau, kad geriau vieną kartą brangiau sumokėti už gerą daiktą, nei po dešimt kartų pirkti pigesnes prekes. O ir vaikams smagiau rašyti geros kokybės sąsiuviniuose, nei tuose, kur viskas persilieja. Be to, visada perku brangius rašiklius, nes jie geresni, ir vaikai neišsitepa rašalu. Žadu vaikams pirkti ir standartus atitinkančią kuprinę, nes ji daug lengvesnė už paprastą ir ne taip plyšta. Kiek už viską sumokėsiu, nežinau, bet pinigų išeis tikrai nemažai. Vien tik 100 Lt reikės pratyboms. Kai aš buvau vaikas, mama man pirko tik geros kokybės prekes, todėl ir aš savo vaikams negailiu pinigų.“

Vilija Bilotienė: „Dar nepradėjau ruoštis rugsėjo 1-ajai, nes neturiu laiko. Planavau visas reikalingas prekes įsigyti po truputį, tačiau viską teks pirkti vienu metu. Mano vaikas eis į pirmą klasę, todėl daug ko reikia. Mokytoja davė net sąrašą, ką pirmokėlis privalo turėti eidamas į mokyklą. Nors su pinigais ir labai sunku, bet stengsiuos pirkti geros kokybės prekes, nes jos patvaresnės. Be to, ir mokytoja sakė, kad nepirktume pigių sąsiuvinių, nes rašalas persilieja, ir vaikai dėl to labai sielojasi. Kiek viskas kainuos, nežinau, bet vien pratybų sąsiuviniams reikia 100 Lt, o ką jau kalbėti apie likusius daiktus.“

Galina Bobrovska: „Jau po truputį ruošiamės rugsėjo 1-ajai, bet labai sunkiai sekasi, nes turiu tris mokyklinio amžiaus vaikus, o šiais laikais viskas taip brangu. Jau nupirkau truputį kanceliarinių prekių, tačiau dar daug ko reikia. O drabužių važiuosime pirkti į Gariūnus, nes ten didesnis pasirinkimas. Labai norėčiau savo vaikams nupirkti geros kokybės daiktus, tačiau turėsiu atsižvelgti ir į kainą. Kiek kainuos pasiruošimas mokyklai dar neskaičiavau, bet neabejoju, kad daugiau kaip 1000 Lt tikrai teks išleisti.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

4 Atsakymai į “Kaip sekasi ruoštis artėjantiems mokslo metams?”

 1. saulytee parašė:

  na ir nsamone

 2. Oggy parašė:

  Kuprinė 500lt :D:D:D prajuokino, nebent su iPod viduje 😛 šiaip apie 100-200lt.

 3. sirvintiskis parašė:

  cia firmos „VERSACE“ 😀

 4. Anonimas parašė:

  Ar yra pas mus kur nors nusipirkti viena mokykline kuprine uz 500 Lt? Gal jau biski nusisnekat

Comments are closed.

scroll to top
+