Juknonių kaime išrinkta „Mis Kaliausė 2018“

„Žvejys“

„Žvejys“

Kaip rašoma interneto platybėse, kaliausė arba baidyklė būna žmogaus formos ir yra skirta atbaidyti žalingus paukščius – dažniausiai žvirblius iš sodų, daržų ar pasėlių. Įprastai kaliausės padaromos ant kryžiaus formos medinio strypo užvilkus senus, suplyšusius nenaudojamus drabužius. Dažnai prie kaliausių pritvirtinamos ar pririšamos skambančios skardinės, kurios efektyviai atbaido nelauktus svečius – paukščius ar gyvūnus. Kaliausės paprastai statomos vidury laukų. Neretai jos įkeliamos į medžius.

Kad vyšnios sirpsta ne tik Suvalkijoj, o kaliausės statomos ne tik Žagarėje, įsitikinome Čiobiškio seniūnijoje, Juknonių kaime surengę „Mis Kaliausė 2018“ rinkimus.

Žinia, anksčiau kaliausės uoliai atlikdavo savo darbą, saugodamos derlių. O štai dabar vis dažniau kaliausės tampa tiesiog dekoratyviniu daržo ar sodo akcentu. Tuo labiau, kad tai žmogaus vaizduotės išraiškos rezultatas, priverčiantis plačiai nusišypsoti kiekvieną iš mūsų.

Šypsenos, išvydus Juknonių gyventojų padarytas kaliauses, lydėjo ir mus. Pirmoji aplankyta kaliausė, pretendavusi į „misės“ titulą, buvo Danutės ir Stepono Pranckevičių bei jų dukros Gitanos kūrinys. Apžiūrint šios kaliausės dizainą, šių eilučių autorei staiga šmėstelėjo, kad kaliausė lyg ir … sumirksėjo. Na taip, tikrai neapsirikta – kaliausė… gyva. Įspūdinga. Oi, ta mūsų Danutė!

Nuotaika buvo puiki. Vis gausėjantis mūsų būrys ėjo toliau, apžiūrėdamas pastatytas kaliauses ir spėliodamas, kuri gi taps „Mis Kaliause 2018“?

Žmona Kaliausė veža namo girtą vyrą Kaliausę?

Vyras Kaliausė veža namo girtą žmoną Kaliausę?

Juknonių „paparaciai“

Juknonių „paparaciai“

„Aplankėme“ Daivos ir Vlado Ruzgių, Aušrinės Raudoniūtės, Rasos Lisauskienės, Vitos Tamoševičiūtės, Rimos Micienės ir jos sesers Valentinos Augūnienės, Gražinos Lisauskaitės ir jos dukros Vilijos, Reginos ir Leono Kupčiūnų, Viltės ir Liepos Gumbrevičiūčių, Birutės ir Kęsto Gudelių, Veronikos Tamoševičienės pastatytas kaliauses.

Visi vieningai nutarė, kad išrinkti „Mis Kaliausę 2018“ padės … visagalis internetas. Facebook’o paskyroje Juknonys paskelbė savaitę trukusį balsavimą, taigi sulaukėme rezultato: „Mis Kaliause 2018“ išrinkta Valentinos Augūnienės ir jos sesers Rimos Micienės sukurta baidyklė. Simboliška, kad šios moterys kaip tik ir buvo šios idėjos įgyvendinimo Juknonių kaime pagrindinės iniciatorės.

„Pirmąja Vicemis Kaliause 2018“ tapo Aušrinės Raudoniūtės sukurta baidyklė, kuri buvo itin originali ir ryškiai iš kitų išsiskyrė savo dizainu. Reginos ir Leono Kupčiūnų darže pastatyta kaliausė tapo „Antrąją Vicemis“.

Pabendrauti, smagiai drauge praleisti laiką, prisiminti kaliausių darymo ypatumus – toks buvo pagrindinis šios smagios iniciatyvos tikslas. Drąsiai galime teigti, kad tikslas įgyvendintas su kaupu!

Vita Tamoševičiūtė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Juknonių kaime išrinkta „Mis Kaliausė 2018“"

  1. jane parašė:

    Tame kaime labai isradingi zmones, ne pirmą kartą skaitau apie jų idomybes.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+