JAV karinių oro pajėgų Europoje grupė „Wings of Dixie“

Liepos 18-22 dienomis, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje kvietimu, mūsų šalyje svečiuosis žymus JAV karinių oro pajėgų Europoje ansamblis „Wings of Dixie“. Šis projektas yra Amerikos ambasados organizuojamų Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio progos skirtų programų dalis ir suteikia puikią galimybę Lietuvos visuomenei susipažinti su geriausiomis Jungtinių Amerikos Valstijų kultūros tradicijomis. Grupės koncertinį turą Lietuvoje organizuoja prodiuserinė kompanija Arts Libera International.  

„Wings of Dixie“ – spalvingas ir ekspresyvus ansamblis, kuris kiekvieną savo pasirodymą apibūdina vienu žodžiu „Americana“. Jų koncertinė programa apima platų amerikietiškos muzikos spektrą, nuo seno tradicinio džiazo ir bliuzo iki klasikinių pop/roko hitų. Muzikantai atlieka labai nuotaikingus karšto džiazo ir vėsaus bliuzo pasirodymus, iš kurių lengva atpažinti amerikietiškos muzikos energiją.

„Wings of Dixie“ yra vienintelis tokio pobūdžio ansamblis, atstovaujantis Jungtinių Amerikos Valstijų karines oro pajėgas Europoje, ir jau daugiau nei dešimtmetį puikiu muzikavimu džiugina savo gerbėjus. Grupės pasirodymai visuomet nuteikia linksmai ir pozityviai ir be abejonės žiūrovų širdyse pasėja dalelę amerikietiškos dvasios ir šilumos.

Grupėje groja ir dainuoja: vadovas vrš. Tim Stombaugh (perkusija), vrš. Rebecca Collins (klarnetas, saksofonas, vokalas), vyr. srž. Alex Nikiforoff (gitara), vyr. srž. Adam Porter (bosas), št. srž. Ben Huseby (trombonas, gitara, vokalas), št. srž. Will McCrary (trimitas, armonikėlė, vokalas), laiv. Linda Casul (vokalas).

Charizmatiški ir profesionalūs muzikantai paskleis savo magišką energiją net keturiuose Lietuvos miestuose ir malonu paminėti, kad visi koncertai bus nemokami.

Koncertas liepos 22 d. 18 val. vyks Širvintų kultūros centro kiemelyje.


Beje, grupės „Wings of Dixie“ pavadinimas verčiamas kaip „Diksio sparnai“. Diksis – tai pietrytinė Jungtinių Amerikos Valstijų dalis, pilietinio karo laikotarpiu priklausiusi Konfederacijai. Šį regioną sudaro Pietų Karolinos Misisipės, Floridos, Alabamos, Džordžijos, Luizianos, Techaso, Virginijos, Arkanzaso, Šiaurės Karolinos ir Tenesio valstijos. Mums labiausiai žinomas terminas diksilendas („diksio žemė“), kuriuo įvardijami iš Naujojo Orleano kilusią karštojo džazo ar tradicinio džiazo stiliaus muziką grojantys ansambliai. Ši muziką buvo ypač populiari pirmoje praėjusio amžiaus pusėje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+