Ir vėl „draskomos“ klasės?..

Keliame problemą

Kaip ir kiekvieną pavasarį, aštuntokams bei jų tėvams prasideda nerimo ir laukimo metas. Mat kai kuriems tenka palikti savąsias mokyklas ir eiti į gimnaziją, kad ateityje galėtų siekti aukštojo išsilavinimo, ar mokslus tęsti profesinėje mokykloje. Tačiau didžiausias stresas – klasių skaičiaus mažinimas pereinant iš „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos į Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnaziją. Mat beveik kasmet pritrūksta vos kelių mokinių, kad klasių skaičius liktų toks pats, kaip prieš tai buvusioje mokykloje.

Pernai tėvams pavyko išsikovoti, kad būtų paliktos penkios devintokų klasės, nors vienai klasei teko tik po 24,8 mokinio, o mažiausiai klasėje turi būti 25 mokiniai. Šiemet gresia vėl tas pats. Dėl to grupelė tėvų susitiko su administracijos direktore E. Davidavičiene, mero pavaduotoju V. Radionovu bei Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Jagminiene tikėdamiesi, kad ir jiems pavyks iškovoti, jog liktų penkios devintokų klasės. Deja, tėvams buvo pasakyta, kad šiuo metu į devintą gimnazijos klasę ketina eiti 120 vaikų, t.y. jei liktų 5 devintokų klasės, jose būtų tik po 24 mokinius. Taigi liks 4 klasės po 30 devintokų. Tiesa, yra nemaža tikimybė, kad ateis dar 3 mergaitės, kurios ketina stoti į licėjų, bet dar neaišku, ar joms tai pavyks. Tokiu atveju keturiose devintokų klasėse būtų po 30,75 mokinio, bet to dar neužtektų, kad būtų paliktos esamos 5 klasės. Belieka tik laukti rugsėjo 1 dienos ir tikėtis, kad į Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos devintas klases ateis 125 mokiniai. 

Pagrįstai kyla klausimas, kodėl vieniems tėvams ir jų vaikams buvo padaryta išimtis, o kitiems – ne? Be to, kokia gali būti mokymo kokybė, kai klasėje yra 30 ar net daugiau vaikų? Juk tokiu atveju mokytoja kiekvienam vaikui galėtų skirti tik po 1,5 minutės. Vieniems gal ir užtektų bendro temos pateikimo, tačiau yra nemažai tokių, kuriems reikia detaliau viską paaiškinti, o per 1,5 minutės vargu ar pavyktų tai padaryti.

Panašu, kad taupymo vajus yra kur kas svarbesnis už vaikų žinias ir tolesnį jų gyvenimą. Taigi tėvams beliko prašyti, kad skirstant vaikus į keturias būsimų devintokų klases būtų bent jau atsižvelgta į vaikų norus. Mat bus labai nesąžininga, jeigu „išdraskys“ vieną klasę ir mokinius „išmėtys“ po kitas keturias. Juk puikiai žinome, kaip sunkiai tokio amžiaus vaikai priima naujokus į savo ratą. Taigi labai tikėtina, kad tie „įmesti“ mokiniai jausis atstumti, o tai atsilieps ir mokymosi kokybei. Sąžiningiausia būtų iš naujo perskirstyti visas klases atsižvelgiant ir į vaikų norus, t.y., su kuriais draugais jie norėtų mokytis vienoje klasėje.

Naujoji Savivaldybės administracijos direktorė E. Davidavičienė labai džiaugėsi, kad susitikime su mokinių tėvais dalyvavo Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Jagminienė, nes sakėsi nieko nežinanti apie mokinių klasių sudėtį ir kitus su švietimu susijusius reikalus. Taigi Savivaldybėje vykstančios intrigos ir administracijos direktorių keitimas atsiliepia net vaikams, nes dirbti pradėję nauji žmonės nespėja įsigilinti į visas problemas, o sprendimus priimti reikia tuoj pat. Tik kažkodėl postų dalybos tampa kur kas svarbesnės už vaikus – mūsų visų ateitį?

Džiugu, kad Savivaldybėje yra nemažai specialistų, gerai išmanančių savo darbą. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja R. Jagminienė pažadėjo, kad jau artimiausiomis dienomis susitiks su abiejų mokyklų direktorėmis ir prašys, jog skirstant mokinius į keturias klases, būtų atsižvelgta ir į dabartinių aštuntokų norus.

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

18 Atsakymų į “Ir vėl „draskomos“ klasės?..”

 1. Aštuntokas parašė:

  Na aš esu prisitaikantis ir nesvarba, kad skirstys ir nesvarbu, kad gali skirstyti tik vieną klasę. Man svarbu pagal kokius kriterijus vaikus skirstytu į kitas klases, jei skirstytų tik vieną klasę. Pavyzdžiui man asmeniškai būtų geriausias variantas jei klases vaikai užsirašytu į kokias klases jie norėtu eiti ir tų klasių vaikai pasirinktu savo būsimus klasiokus arba tiesiog kad klasių vaikai pasirinktu savo būsimus klasiokus.

 2. Anonimas parašė:

  Sirvintoms mat Europa pavyzdys nu geras:))))))))))

 3. vincelia izuliukus parašė:

  as tai zinau nebijok apie reformas mokyklu paziurek kas vygsta visur, turbut nepatinka vaiksciot po sirvintu dvi mokyklas, nesakau kad patinka ir man, bet visur skalde mokyklas, europoj senai yra pradine, pagrindine, ir tt mokyklos, mes juk europa“ 🙂 taigi ir cia tas pat, o jei ka nors nori pasakyt tai sakyk iki galo… nes kitaip tai pats cia kazka „smauki“ 🙂

 4. vinceliui parašė:

  Jei nieko nezinai apie tas prakeiktas reformas, tai ir nesmauk cia nesamoniu.

 5. kristina parašė:

  Jei jau mokyklas prades uzdarineti tai krahas bus ir mums visiems ir kas valdzioje sedi.

 6. *** parašė:

  Vargšai vaikai dėl tų reformų gausybės.

 7. vincelia izuliukus parašė:

  apsidairykitm po Lietuva, visur tas pats, visoj Lietuvoj reforma buvo mokyklu, prie ko cia Sirvintos…. juk ministerija nusprende mokyklas isardyti o ne Simonelis, ar kaip jum atrodo, man tai keista kai taip rasot….pasidomekit apie tai po to rasinekit nesamones…Valdzia ar esama ar buvusi tik irankis valdzios is Seimo…kas liecia mokyklu skaldyma…ir uzdaryma…

 8. marovska parašė:

  Nu Jagminiene dar tikrai nieko nesugriove. Cia tikrai melas.

 9. “omarovska” parašė:

  Aciu Švietimo ir sporto skyriaus vedėjai R. Jagminienei -antroji griovėja.

 10. +++++ parašė:

  jau pradinėj laisvų klasių atsiranda. Vaikus iš Saulutės į paruošiamukus ten kelia.

 11. taigi parašė:

  Dabar Simonelis ir Pakolnis viena ranka bijau kad gali Sirvintos be mokyklu likti pries metus kiek uzdare be sirdies skausmo o jus cia smulkinates ar tiek ar tiek klasiu

 12. 11-okas parašė:

  Nu ka jus cia snekat… kaip galima mokytis mokykloje ir pazinoti tik klasiokus?;D jus nesvaikit su tais draskymais,nko cia tokio jau blogo… kjptik susirasti galima nauju draugu, kas bus jei prades ziureti kiekvieno mokinio norus? manau kad klasei butu tada 60 zmoniu ir butu tik dvi devintoku klases

 13. Aštuntokas parašė:

  Visiems svarbu tik kitų nuomonė, tačiau jūs neišklausote mūsų nuomonės, nesuvokiate kaip mes jaučiames.
  Šiuo metu mes nežinome nei į kokią klasę pereisim, nei pagal kokius rodiklius mus skirstis. Nežinome ar klasėje bus pažystamų. O taip pat ar kitos klasės nori priimti būtent mus.

 14. Aštuntokė parašė:

  Nepatinka man tas klasių išskirstymas.. Vaikai jau yra apsipratę klasėse, tarp savų ir nenori eiti kitur. Kitoje klasėje jausimes nepatogiai, bijosime būti pašiepti tarp naujų vaikų. Sunku priprasti prie naujų žmonių.. ypač prie jaunimo, kurie mėgsta žeminti, šaipytis. Aš visapusiškai prieš klasių „draskymą“.

 15. siulymas parašė:

  Lietuvoje, kai buvo pamatyta, jog su keturmetėmis ,,užbėgtukėmis“ nieko gero nebus, buvo sumąstyta katalikiškos pakraipos vidurinės mokyklos. Gal ir Širvintose galima būtų įsteigti 2 katalikiškas vidurines mokyklas. Tuomet išsispręstų visoks draskymas ir kitokios dabar esančios nesąmonės. Nenorėčiau, kad rajono mokyklas ištiktų toks pats likimas, kas atsitiko su kolūkių fermomis. Vis spartesniais žingsniais prie to einama. Jeigu Pakalnis sugrąžintų istorijos ratą atgal ir padarytų vidurines, tai jam būtų amžina šlovė ir merystė iki žilos senatvės.

 16. Ops parašė:

  Bet mokinių tai tikrai nebūtų daugiau, nei be mokyklų reformos, nei su ja. Kada nors taip, kaip dabar „bankrutuoja“ mokyklos dėl mokinių stygiaus, bankrutuos ir sodra. Tiesiog nebus žmonių, kurie dabartiniams penkiasdešimtmečiams uždirbs pensijas.

 17. Fantastai parašė:

  tėvai vis nesupranta, kad taip, kaip buvo jų laikais, dabar nėra ir būti negali. Užmirškite klases vos ne nuo pirmos klasės iki dvyliktos. Keturmetės „užbėgtukės“ tam visiškai nepritaikytos. Juk mokinius reikia ruošti gyvenimui, o ten nieko pastovaus nėra, vyksta amžina konkurencija. Kuo ankščiau jūsų vaikas išgyvens daug daug nepatogumų ir stresų, tuo labiau jis bus pasiruošęs startui po mokyklos baigimo. Galų gale yra viso šito strategai – Šimonėlis, Bilotienė ir dabartinių pagrindinės ir gimnazijos direktorės. Ši kompanija ir yra atsakinga už tai, kas buvo padaryta. Dabartinė valdžia čia nieko dėta.Jagminienė tuo labiau.

 18. xxx parašė:

  Sirvintu mieste svietimas sunaikintas 2005 m. Jau nebera ka ir draskyti. Suketvirciuotos miesto mokyklos privede iki katastrofos, nebeliko tradiciju, nebeliko pasididziavimo savo mokykla jausmo. Tokia padetis beveik visoje Lietuvoje. Neverta gilintis, ieskoti iseities – kai nieko nelieka, nieko ir nereikia.

Comments are closed.

scroll to top
+