Į Širvintas atkeliavo būsimoji „Neregėta Lietuva“

Parodos eksponatas

Parodos eksponatas

Po Lietuvos bibliotekas keliauja būsimo visiškai naujo Mariaus Jovaišos fotografijų albumo „Neregėta Lietuva“ nuotraukų parodos. Šį rudenį pasirodysianti knyga pristatys nuostabų mūsų kraštovaizdį, unikalų paveldą ir įkvepiančius XXI a. išmaniosios Lietuvos pasiekimus.

Metų pradžioje buvo paskelbta, kad naujo leidinio partneriu ir rėmėju tapo didžiausias Baltijos šalyse kelionių organizatorius „Novaturas“. Ši partnerystė knygos fotografui ir leidėjui Mariui Jovaišai leidžia skirti daug dėmesio ir išteklių kūrybiniam procesui, projekto reklamai ir viešinimui. Vienas tokių darbų – parodų kelionė po Lietuvos bibliotekas, truksianti iki pat spalio mėnesio, kai planuojama knygą išleisti ir pristatyti visuomenei. Vienu metu parodos vyksta 10-15 bibliotekų, iš viso jų bus apkeliauta apie 60. Parodoms atrinkta apie 50 nuotraukų iš trijų būsimojo albumo skyrių.

Kraštovaizdžio dalyje įspūdingais oro fotografijos kadrais pristatomi gražiausi miestų ir miestelių, ežerų ir upių vingių, jūros ir kopų vaizdai. „Išmanioji“ dalis skirta mokslinių tyrimų, modernaus dizaino, inovacijų, informacinių technologijų, robotikos, lazerių, optikos ir biotechnologijų veiklai. Į visa tai įterpti meniniai margučių, Užgavėnių kaukių, archeologinių radinių ir kiti nuostabaus Lietuvos paveldo kadrai.

Pristatydamas būsimąjį leidinį ir parodų ciklą, Marius Jovaiša sakė: „Švęsdami Nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį, vienu svarbiausių uždavinių sau turime išsikelti patriotinį jaunimo ugdymą. Reikia stengtis, kad vaikai didžiuotųsi mūsų istorija, paveldu, pažintų ir mylėtų gimtąjį kraštą. Tikiuosi, mano naujoji „Neregėta Lietuva“ prisidės prie šio svarbaus darbo, viliuosi, kad tai bus mano konstruktyvus ir prasmingas įnašas į Šimtmečio šventę.“

Per visą parodų kelionę naująsias Mariaus Jovaišos nuotraukas turėtų pamatyti apie 10 tūkstančių žmonių. Visa informacija apie vykstančias parodas, renginių kalendorius ir nuotraukų galerija skelbiama atnaujintoje svetainėje www.neregetalietuva.lt

Parodos eksponatas

Parodos eksponatas

Su „Novaturo“ pagalba parodos keliauja po Lietuvą, užsukdamos į mažiausius miestelius, puošdamos tiek mažų, tiek didžiųjų miestų bibliotekų sienas. Labai džiaugiamės, kad garsioji fotografijų paroda neaplenkė ir Širvintų. Igno Šeiniaus viešojoje bibliotekoje ji veikia jau nuo trečiadienio, liepos 18-osios. Paroda galėsime džiaugtis tik iki liepos 29 dienomis, tad kviečiame ją apžiūrėti įprastu bibliotekos darbo metu. Miesto šventės dalyviai parodą galės aplankyti liepos 21 d. 10-19 val.

I. Šeiniaus viešosios bibliotekos informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+