Į gyvenimą įaugo rugsėjai

Mokytoja Zofija Jadzevičienė.

Mokytoja Zofija Jadzevičienė.

Šiemet sausio 15 dieną Bartkuškio pagrindinės mokyklos chemijos ir biologijos mokytojai Zofijai Jadzevičienei sukako 70 metų. Taip jau susiklostė, kad Mokytojai šie metai yra dvigubai jubiliejiniai – ji švenčia ir savo mokytojavimo penkiasdešimtmetį. Smalsu buvo paklausti gerbiamos Mokytojos apie jos nueitą ilgą gyvenimo ir darbo kelią.

Pasak Mokytojos, pasirinkti pedagogės profesiją ją paskatino jos pradinių klasių mokytojos. Patiko profesionalus jų darbas, rengiami vaidinimai. Mokykla būsimajai mokytojai tikrai tapo antraisiais namais, o namai – mokykla, nes namuose mėgstamiausias užsiėmimas būdavo žaisti mokyklą. Kadangi taip žavėjosi savo mokytojomis, nenuostabu, kad užaugusi ji pati svajojo mokyti pačius mažuosius. Tačiau užaugus viskas susiklostė kiek kitaip. Važinėti mokytis į Trakų mokytojų seminariją buvo per toli, todėl teko rinktis kitą kelią. Čia lemiamą vaidmenį suvaidino susidomėjimas augalais ir meilė nepaprastai gražiai gimtinės gamtai. Būsimoji pedagogė įstojo į Naujosios Vilnios mokytojų institutą, po dvejų metų jį baigusi gavo gamtos ir geografijos mokytojos diplomą. Savo darbo vieta jaunoji mokytoja pasirinko Širvintų rajoną – 1960 m. pradėjo dirbti biologijos, chemijos ir geografijos mokytoja Barskūnų pagrindinėje mokykloje.

Darbo pradžia nebuvo lengva: butą nuomotis reikėjo pas šeimininkus. Teko verstis be tokio šiandien įprasto ir nepamainomo dalyko kaip elektra. Tačiau visus nepatogumus, nedidelį atlyginimą atsvėrė mėgstamas darbas, mylimi kolegos, šilti santykiai su mokiniais ir jų tėvais. Tuometinę mokyklą Mokytoja prisimena kaip kaimo šviesulį. Dirbant mylimą darbą tiesiog nepastebimai Barskūnuose prabėgo penkeri metai. Tolesnis kelias vedė į Bartkuškio pagrindinę mokyklą. Likimas taip lėmė, kad čia buvo pasilikta visam laikui.

Vėliau Mokytoja Z. Jadzevičienė baigė Vilniaus pedagoginį institutą, įgijo aukštąjį išsilavinimą. Darbas mokykloje paliko daugybę smagių prisiminimų, įsiminė kelionės, ekskursijos su mokiniais ir su kolektyvu, ypač įdomi buvo kelionė į Brestą, patiko Volgograde, buvota ir kituose Rusijos miestuose. Daug džiaugsmo teikė ir nepamokinė veikla su mokiniais, pavyzdžiui, vaistažolių rinkimas, Mokytoja prisiminė, kad vieną kartą šis jos pomėgis netgi galėjo ir labai brangiai kainuoti: nešina surinktomis vaistažolėmis lipo stačiais laiptais į rūsį ir, pasak jos, „vos neužsimušė“. Buvo lemta išsipildyti ir jaunystės svajonei – kurį laiką dirbo pradinių klasių mokytoja. Prisimindama buvusius mokinius, Mokytoja juos apibūdina kaip labai darbščius ir atsakingus: „Juk jiems daug reikėdavo dirbti kolūkyje – kada gi jie spėdavo mokytis?“ Liūdna, kad dabartiniai mokiniai ne tokie smalsūs ir imlūs informacijai, nors jiems ji prieinamesnė.

Tų 50 metų darbo mokykloje Mokytoja nekeistų į nieką – mokykloje jai nepaprastai gera. Mokytoja prisipažįsta, kad sunku būtų gyventi be savo mylimos profesijos – ilgiau nebuvus mokykloje ji labai pasiilgsta mokinių. Gyvenimo prasme tapo rugsėjai, vaikų balsai ir klegesys mokyklos koridoriuose, skambutis į pamoką… Koks niūrus ir pilkas būtų gyvenimas be jų…

Ramunė Pivoraitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

16 Atsakymų į “Į gyvenimą įaugo rugsėjai”

 1. Ayaka parašė:

  Gerbiama Vilma, pirmiausiai, tai dėkui, kad skittoae.Dėl Jūsų komentaro Jūs manes neįžeidėte, o aš Jūsų vardo nevalkiojau. Tiesiog pacitavau mintis, kurias Jūs viešai išsakėte. Jei tai yra Jūsų vardo valkiojimas, tai mūsų nuomonės šioje vietoje nesutampa.Toliau. Niekur neišskaičiau, kad būčiau rašęs, jog negalite turėti nuomonės, kuri nesutampa su maniške. Jūs galite turėti nuomonę, kaip ir aš. Jūs išsakėte savo, o aš savo. jokio nuomonių ribojimo neįžvelgiu. Taip pat ir Jūsų galiu paklausti kodėl mano nuomonė turi sutapti su Jūsiške?Ir jei jau skaitėte, bet, kaip matau, nesupratote apie ką buvo kalbama, tai paaiškinsiu Jūsų, kaip ir kitų komentatorių nuomonės reiškimas nėra jokia nuodemė. Jūs tai galite daryti ir darote visiškai laisvai. Tačiau nereikalaukite, man mano nuomonė sutaptų su Jūsų. O jei ji nesutampa, nedrauskite jos išsakyti.

 2. :-) parašė:

  Kiekvienai uogai savas laikas, taip kad…

 3. Dija parašė:

  Tai tikrai nuostabi mokytoja-mano buvusi aukletoja,nepamirsiu jos pamoku,gero budo,nors praejo nuo tu laiku 35 metai!!
  Sveikatos jums!

 4. pazistama parašė:

  Nuoširdžiai lenkiu galvą šiai mokytojai. Jos širdies šiluma sušildo ne tik mokinius, bet ir mažiau pažįstamus žmones. Tai žmogus iš didžiosios raidės.

 5. Toma parašė:

  Visu pirma NUOSIRDZIAUSI sveikinimai…
  Stipri ir Sauni mokytoja,tokiu tikrai reta.Moke mene 6metelius,gal tada ir nesupratau ko ji is musu nori kam tie kaulai ar lasteliu sudetis,ch2o co2 h2o ir panasiai.bet daba zinau kad ji i mus sudejo visa savo sirdi bei pastangas uz tai MOKYTOJA JUMS ACIU. Bartkuskis.

 6. skeptikė parašė:

  čia ne dirbantys pensininkai kalti, bet esami įstatymai. Jeigu jie leidžia tai daryti, tai patys nepakeičiamiausi ir dirbs, o jaunimas tegul varo į Europą ir dirba

 7. pastebėjimas parašė:

  Nepulkit šios moters, ji juk mokyklai, darželiui ar kitai įstaigai nevadovauja, žmonių nejuokina, kas tos pamokėlės. Kad Dievas mums visiems suteiktų jėgų susivokti, kai bus laikas, kad jau…

 8. Katrė močiutei parašė:

  jūsų nuomonė skamba labai grubiai, bet tai tiesa.

 9. močiutė parašė:

  Na pagalvokite – 70 metų! Tiek metų kartoti per pamokas tą patį per tą patį… . Nebukinkit vaikų. Leiskite dirbti jauniems žmonėms, kurie supranta dabartinius vaikus. Dabar vaikai kitokius užsiėmimus turi (ne mokyklomis žaisti). Ką gali kasdien su vaikais kalbėti tokia sena bobute. Jinai jau kaip radijas. Skaitytų namie knygas, augintų gėles, bet ne – jai pinigų(atsiprašau -vaikų klegesio) reikia.
  Eikit namo ir savo katinui pasakokit kas yra žiedo piestelė ar vainiklapiai.

 10. vitalka parašė:

  nemoka ji wertint pazineis,,,, griesta mokytoja,… krc jau tokiem zmoniem reik namie sedet;-)

 11. Buvusi mokinė parašė:

  Sėkmės Jums ir stiprybės! Buvote ir esate nuostabiausia ir šauniausia mano Mokytoja (tikriausiai todėl ir aš jau 20 metų mokykloje mokau biologijos :)))) Linkėjimai Jums iš Rokiškio.

 12. kdl parašė:

  kdl? nu ir ape kitus jubilijatus buna prasyta. kuo ji kalta kad mokytoja.

 13. vertas pastebejimo parašė:

  Ar daugiau rajone nėra nusipelniusiu žmoniu be mokytoju? Nebet šis leidinys skirtas švietimiečiams!

 14. ........ parašė:

  nuostabus zmogus. Teko dirbti kartu. Ji verta vadintis mokytoja is didziosios raides. Sveikinu.

 15. Jadvyga parašė:

  Nuoširdžiausiai sveikinu ir linkiu sveikatos,ištvermės,ilgų gyvenimo metų.Ačiū Mokytojai už patarimus,gerą žodį.

 16. o parašė:

  kokia kalba ten ji moke,negi lietuviskai?kazkaip vis nutylima si problema,niekas,niekada nemini,kad sirvintu rajonas,tai labai ir labai lenkiskas,tiksliau,tuteisiskas,nes lenkiskai mazai kas moka

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+