Diena be smurto prieš vaikus

Zibališkiai bene drąsiausiai prie eisenos dalyvių prisidėti kvietė sutiktus vaikus.

Zibališkiai bene drąsiausiai prie eisenos dalyvių prisidėti kvietė sutiktus vaikus.

Praėjusį pirmadienį (spalio 19 dieną) Širvintų miesto gyventojų akys krypo į Vilniaus gatve žygiuojantį būrį vaikų. Iš kai kurių suaugusiųjų lūpų pasigirsdavo ir klausimas: „Kas čia vyksta?“ Tačiau atsakymas buvo aiškus iš einančių vaikų šūksnių: „Diena be smurto prieš vaikus!“, „Aš neskriaudžiu kitų, neskriausk ir tu“ ir pan. Bene drąsiausi buvo kolonos priekyje ėję Zibalų pagrindinės mokyklos mokiniai, kurie ne tik šūksniais garsiai pranešdavo eisenos priežastį, bet ir kvietė prisijungti visus sutiktus vaikus.

Apie 100 vaikų iš miesto ir rajono mokyklų bei darželių, pražygiavę Vilniaus ir I. Šeiniaus gatvėmis, dalydami informacines, reklamines, agitacines skrajutes Savivaldybėje, įmonėse, parduotuvėse, miesto centre sutiktiems žmonėms, nuėjo į Kultūros centrą. Ten vaikams buvo parodytas filmukas apie Širvintų rajono grupių prieš smurtą veiklą. Sveikinimo žodį renginio dalyviams tarė Širvintų r. savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyr. specialistas Sigitas Kirtiklis, VO „Gelbėkit vaikus“ Širvintų padalinio pirmininkas, VO „Gelbėkit vaikus“ generalinė sekretorė Rasa Dičpetrienė ir kiti.

Vėliau šventės dalyviai klausėsi koncerto visai šeimai „Rudens spalvos“  su Vaida Genyte ir jos draugais (grojo obojų kvartetas, koncertą vedė skaitovė Janina Jurgelionienė-Koch). Pasibaigus renginiui vaikų laukė dar viena staigmena – vaišės.

Renginį Pasaulinės dienos be smurto prieš vaikus ir Jungtinių Tautų vaiko teisių konvencijos 20-mečio proga Širvintose organizavo rajono visuomeninės organizacijos „Gelbėkit vaikus“ padalinys padedant „Gelbėkit vaikus“ centrui. VO „Gelbėkit vaikus“ (Save the Children) Lietuvoje šią dieną mini jau antrus metus.

Ivona Komarovska[nggallery id=62]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+