Didžiausias džiaugsmas – matyti mažo žmogaus šypseną…

Sandra ir Loreta labai troško pozuoti prieš fotoaparatą.

Sandra ir Loreta labai troško pozuoti prieš fotoaparatą.

Širvintų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos moksleiviai jau penktus metus dalyvauja gerumo akcijoje. Mokiniai įvairiais būdais stengiasi surinkti pinigėlių ir sukurti šventinę nuotaiką sunkiai gyvenantiems, likimo nuskriaustiems vaikams. Šįmet gerumo akcijoje, kurią koordinavo mokyklos socialinė pedagogė Renata Gasparavičienė, dalyvavo per 300 mokyklos ugdytinių.
Visą prieškalėdinę savaitę mokykloje nerimo šurmulys. Iniciatyvūs mokiniai įvairiais būdais ragino bendraamžius ir mokytojus aukoti tiems, kuriems labai trūksta dvasinės šilumos, artimo žmogaus, jaukaus gimtųjų namų židinio, sotesnės Kūčių vakarienės. Abejingų sunkiau gyvenantiems neatsirado: kas kiek galėjo, tas tiek prisidėjo. Už dalį surinktų pinigų buvo nuspręsta nupirkti žaislų, knygų, mokymo priemonių ir visas šias Kalėdų dovanas bei likusius grynuosius įteikti Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniams.

Gruodžio 22 dienos pavakarę gausus būrys atžalyniečių lankėsi Ukmergėje. Aplankyti Vaikų globos namuose gyvenančių vaikų vyko patys aktyviausi akcijos dalyviai: Saulė Pimpytė, Patricija Matukaitė, Evelina Karužytė, Gražvydas Visockas, Ugnė Kozlovskaja, Indrė Jankovskytė, Ovidijus Motuzas, Martina Vaitkūnaitė, Airida Petkevičiūtė, Patricija Pumputytė, Marta Trinkūnaitė. Šiam susitikimui su Vaikų globos namų auklėtiniais buvo paruoštas ir vaidinimas  „Pakeleiviai“. Spektaklio režisierė tikybos mokytoja  Renata Blusevičienė  pasakojo, kad jaunieji aktoriai  – Miglė Vyšniauskaitė, Agnė Piškinaitė, Patricija Repečkaitė, Aušra Mačiulytė, Evelina Žiupkaitė, Karolis Šarka, Vitalija Audėjūtė, Aurelija Pečiukaitytė – pasirodymui ruošėsi visą mėnesį. Visi akcijos entuziastai į mokyklinį autobusiuką net netilpo, dalį moksleivių savo automobiliu į Ukmergę nuvežė ir parvežė mokytoja Rita Pumputienė.

Autobuse „Atžalyno“ moksleiviai dalijosi mintimis apie susitikimą. „Norime suteikti vaikams džiaugsmą“, – sakė Evelina Karužytė. Jai pritarė Vitalija Audėjūtė. „Važiuojame norėdami padovanoti įsimintinas akimirkas“, – mintį tęsė Aurelija Pečiukaitytė. Gražvydas Visockas buvo lakoniškas: „Norime palinkėti ramių Kalėdų ir laimingų Naujųjų metų, kad vaikams nieko netrūktų.“

Vakaro sutemos jau buvo apgaubusios Ukmergę, kai gerumo karavanas įsuko į Vaikų globos namų kiemą. Šventiškai papuoštoje aktų salėje jau laukė patys nekantriausi gyventojai. Širvintiškius pasitikusi Ukmergės vaikų globos namų vyr. socialinė pedagogė Audronė Jasionienė sakė:

– Labai džiaugiamės, kad radome tokius draugus ir bendraujame penktus metus. Mūsų vaikai labai laukia Kalėdų ir Naujųjų metų, laukia svečių, laukia dovanų, laukia vaidinimo. Po širvintiškių apsilankymo vaikai lieka kupini įspūdžių. Be „Atžalyno“ mokyklos socialinės  pedagogės Renatos Gasparavičienės nebūtų ir šios akcijos. Ji yra sumanytoja, koordinatorė, didžiausia iniciatorė ir gerumo ambasadorė.

„Atžalyno“ pagrindinės mokyklos socialinė pedagogė Renata Gasparavičienė įteikė ukmergiškiams dovanų kojinę su 285 litais, per 40 dovanėlių su minkštais žaislais, knygomis, naujausiais laikraščio „Eureka“ numeriais, dailės mokytojos Ritos Suchockienės moksleivių paruoštais paveikslais, Kalėdų paštą su sveikinimais ir kvietimais draugauti. Atžalyniečiai, vadovaujami mokytojos Renatos Blusevičienės,  parodė spektaklį „Pakeleiviai“. Dekoracijos, kostiumai, rekvizitai, apipavidalinimas, apšvietimas – viskas apgalvota, tinkamai parengta ir pritaikyta. Smuiku griežė Aušra Mačiulytė. Širvintiškiai sulaukė audringų plojimų.

Po koncerto Širvintų moksleiviai turėjo galimybę pasižvalgyti po Globos namų patalpas, apžiūrėti vaikų gyvenamuosius ir poilsio kambarius, virtuvėles, pabendrauti su šeimynų nariais ir auklėtojomis. Įsikibę į ranką, vaikų namų auklėtiniai noriai atžalyniečius vedžiojo po kambarius, rodė savo daiktus, žaislus, auginamas gėles, akvariumus,  prašėsi nufotografuojami, siūlėsi eiti kartu, prašė pasilikti ilgėliau. Patys mažiausieji tiesė rankas, prašė panešioti, iškelti aukštyn, keliskart rikiavosi į eilę, kad būtų pakeliami iki lubų, vis tikslinosi, ar kuris iš svečių nėra jų tėtis ar mama.

Pasak Audronės Jasionienės, vaikų namuose vaikai gyvena šeimynomis nuo 8 iki 10 vaikų. Juos prižiūri, savarankiškam gyvenimui ruošia auklėtoja ir auklėtojos padėjėja. Vaikų amžius – nuo 1 iki 18 metų. Šiuo metu Ukmergės vaikų globos namuose gyvena 101 vaikas, iš Širvintų rajono yra 16. Globos namuose pastogę randa vaikai iš šeimų, kuriose nėra darnos ir tvarkos, vaikai, kurie neturi vieno iš tėvų arba yra visiški našlaičiai. Pačių mažiausių (ikimokyklinukų) gyvenančių ir vis tikinčių atrasti tėtį ar mamą – 20 vaikų. Sulaukę 18 metų, Vaikų globos namų auklėtiniai gauna 9 000 litų vienkartinę išmoką ir išeina savarankiško gyvenimo keliu. Anot auklėtojų, yra tokių, kurie „kabinasi“ į gyvenimą, sulaukę 25 ir daugiau metų, vis užsuka, konsultuojasi, kaip tvarkytis, ką pirkti, ko atsisakyti. Yra ir tokių, kurių vaikai jau glaudžiasi ten pat, kur ir patys tėvai  augo – užburtas ratas.

Susitikimas su Ukmergės vaikų globos namų auklėtiniais „Atžalyno“ moksleiviams paliko neišdildomą įspūdį. Gerumo akcijos dalyviai sakė, jog buvo labai liūdna, kai vaikai apsikabino ir nenorėjo paleisti, ilgai mojavo namų kieme į autobusą lipantiems širvintiškiams. Anot autobuse įsitaisiusių pašnekovų, pats gražiausias laikas buvo tuomet, kai nepažįstami veidai šypsojosi. Ilgai mąsčiusi ir tylėjusi, lipdama iš geltonojo autobusiuko Patricija Matukaitė pasakė: „Nėra nieko mielesnio, kaip matyti mažo žmogučio šypseną“.

Nepaisydami nuskriaudusio likimo, atėmusio darnią šeimą, motinišką šilumą ir meilę, Vaikų globos namų auklėtiniai nepasiduoda sunkaus gyvenimo verpetams. Jie  atranda savo širdyje dar vieną, nors ir labai nedidelę vietą šventėms, kurias jiems suteikia geros valios žmonės. Šįkart Širvintų moksleiviai. Tikėtina, kad tokios ir panašios gerumo akcijos yra tik tęsinys kilnių darbų, kuriems nebaisūs jokie sunkmečiai.

Romas Zibalas[nggallery id=94]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

3 Atsakymai į “Didžiausias džiaugsmas – matyti mažo žmogaus šypseną…”

  1. Kiesha parašė:

    Geda

  2. Ot parašė:

    Tiesiog musu valdziai naudinga, kad zmones istiesia vaikams ranka o ne jie!

  3. chrepas parašė:

    Bobos visai vaiku neziuri ismeto po vaiku namu. Paskui kazzkas turi padeti.

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+