Bėgte „Baltijos keliu“

2010 metai. Nuotrauka prisiminimui kartu su "Baltijos kelio" bėgimo dalyviais prie paminklinio akmens.

2010 metai. Nuotrauka prisiminimui kartu su "Baltijos kelio" bėgimo dalyviais prie paminklinio akmens.

Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos iniciatyva rugpjūčio 20 dieną devynioliktą kartą prasidėjo tarptautinis bėgimas „Baltijos kelias“, skirtas „Juodojo kaspino“ dienai bei Baltijos šalių vienybės 21-osioms metinėms paminėti. Tada, rugpjūčio 23-iąją, per Molotovo-Ribentropo pakto pasirašymo 50-metį apie 2 mln. žmonių iš Lietuvos, Estijos ir Latvijos susikibę rankomis sudarė gyvą 650 km ilgio grandinę, nusidriekusią nuo Vilniaus iki Talino. Šis bėgimas primena visam pasauliui apie iškovotą mūsų Laisvę. Dvejus metus Baltijos šalių bėgikai bėgo ne Baltijos kelio trasa, bet aplink Baltijos jūrą, todėl šis bėgimas – ne dvidešimt pirmasis, bet devynioliktasis. Bet kurioje bėgimo trasos vietoje buvo galima prisijungti prie pagrindinių bėgikų ir bent porą šimtų metrų pabėgėti su jais kartu.

Širvintų rajono ribą bėgikai kirto šiek tiek vėluodami, apie 12.20 valandą. Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos prezidentas Romas Bernotas sakė, kad reikėjo išklausyti ilgų politikų kalbų. Po gero pusvalandžio autostradoje ties posūkiu į Širvintas bėgikus sutiko širvintiškiai. Nuo 45 kilometro iki pat Širvintų ir Ukmergės rajonų ribos pasikeisdami bėgo devyni atžalyniečiai: Aistė Jotautytė, Žiedūnė Ramonaitė, Aira Davidavičiūtė, Martyna Vaitkūnaitė, Aurelija Pečiukaitytė, Vitalija Audėjūtė, Gražvydas Visockas, Justinas Vaicekauskas ir Mantas Denisovas. Paskutinius kelis šimtus metrų kartu su mokiniais įveikė ir Širvintų 10-osios šaulių kuopos vadas Leonas Vaicekauskas, Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiasis specialistas Borisas Sockis.

Bėgikus pasveikino rajono meras, Švietimo ir sporto skyriaus vyr. specialistas Borisas Sockis ir Sporto mokyklos direktorius Algimantas Kmitas bėgikams padovanojo gaiviųjų gėrimų. Širvintiškiai kartu su Lietuvos ir Latvijos bėgikais šios dienos prisiminimui nusifotografavo prie paminklinio akmens, skirto gyvajam Baltijos keliui atminti.

Jaunųjų šaulių vado Leono Vaicekausko nuomone, šis bėgimas svarbus jaunam žmogui ne tik sveikatos gerinimo požiūriu, tačiau ugdo ir patriotinius jausmus. Tik vasarą būna sunku surinkti jaunuosius šaulius. Matyt, daugelis iš jų mobiliuosius telefonus per atostogas pamiršta… Pasak Leono Vaicekausko, labai gaila, kad tokį prasmingą bėgimą širvintiškiai ignoruoja. „Įdomu, kuo užsiima rajono jaunimo organizacijos, apie ką galvoja jų vadovai. Svarbių Lietuvai istorinių datų minėjimo metu net bažnyčios būna tuščios. Ar ne laikas prieš tokius renginius įkurti laikiną koordinacinį štabą, kuris suvienytų ir paragintų žmones, – kalbėjo jaunųjų šaulių vadas.

Juk iš tikrųjų bene kiekvienoje didesnėje gyvenvietėje yra įsikūrusios kaimo bendruomenės. Žinoma, šiais laikais visi protingi, turi savo nuomones ir skaityti moralus būtų lyg ir nepatogu, juo labiau, kad į kiekvieną pastabėlę, pataikiusią „į dešimtuką“, labai jau skausmingai reaguojama… Tačiau tada nors… pasvajokime: kiekvienoje bendruomenėje yra puikių muzikantų ir dainininkų. Automagistralė per mūsų rajoną tęsiasi apie 28 kilometrus. Jeigu nors keli muzikantai prie artimiausio automagistralės taško bėgikams linksmą polką sugrotų, su daina palinkėtų gero kelio, vaikai ar anūkai nors 100 metrų pabėgėtų, patikėkite – visų bėgime dalyvaujančių žmonių krūtinėse širdys imtų plakti smarkiau, jie būtų labai dėkingi.

Rajone yra per 30 visuomeninių organizacijų, įvairių jaunimo organizacijų, apie 20 nevalstybinių organizacijų, kurios dirba su jaunimu…  Apmaudu, tačiau atrodo, jog mūsų jaunimui šis renginys tiesiog nereikalingas.

Pabaigoje leiskite paklausti, negi Širvintų rajone nebeliko žmonių, kurie tada stovėjo susikibę rankomis „Baltijos kelyje“? Negi spėjome iš savo širdžių išbarstyti tai, ką turėjome prieš dvidešimt vienerius metus?

Remigijus Bonikatas[nggallery id=185]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Bėgte „Baltijos keliu“"

  1. OT TAI parašė:

    AR MATET PAJALNI IDEJO KAZKAM TEKS SU DARBU ATSISVEIKINT

Comments are closed.

scroll to top
+