Ar trys juodiškiečiai išgelbės Alionių pagrindinę mokyklą?

Po to, kai rašėme

Praėjusio šeštadienio „Širvintų krašto“ numeryje buvo rašoma apie tai, kad nežinant tėvams, o gal net ir rajono tarybos nariams, likviduojama Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus 4 klasė. Ketvirtadienį (gegužės 14 dieną) tėvai susitiko su meru norėdami jam priminti duotą pažadą Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus likvidavimo klausimo svarstymą atidėti dvejiems metams. Žmonės tikėjosi, kad to užteks, jog mokykloje liktų ketvirtokai. Deja, meras išsigynė nieko nežinojęs apie minėtos klasės likvidavimą ir pažadėjo drauge su tėvais nuvažiuoti į Švietimo ir mokslo ministeriją, neva, gal taip pavyks ką nors pakeisti.

Tėvai, matyt, jau nebetiki mero tuščiomis kalbomis. Mat antradienio rytą į „Širvintų krašto“ redakciją paskambino mama, kurios vaikas lanko Juodiškių pradinio ugdymo skyrių, ir pasakė, kad tądien vidurdienį į mokyklą su tėvais pasikalbėti atvažiuoja Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė. Skambinusi mama prašė, kad susitikime dalyvautų ir „Širvintų krašto“ žurnalistė. Kartu su R. Jagminiene atvažiavo ir vicemeras Valdas Radionovas bei mero patarėja Jadvyga Barbaravičienė. Susitikime dalyvavo ir Alionių seniūnas Sigitas Bankauskas bei Alionių pagrindinės mokyklos direktorius Jonas Grybauskas. 

Vidurdienį prie Juodiškių mokyklos besirenkantys tėvai piktinosi, kad valdžia juos tik maitina tuščiais pažadais, bet nieko realaus nepadaro. Viena iš atėjusių mamų sakė, kad jai jau atsibodo kovoti su vėjo malūnais, bet ji turi visais įmanomais būdais ginti savo vaiko interesus – mat mokytis šalia namų jam ne tik patogiau, bet ir daug saugiau. Kiti tėvai irgi pritarė tokiai nuomonei.

Deja, atvažiavę valdžios atstovai pasakė, kad ketvirtokams nėra jokios vilties likti Juodiškių pradinėje mokykloje. Švietimo ir sporto skyriaus vedėja Regina Jagminienė prisiėmė visą atsakomybę dėl to, kad prieš balandžio 3 dienos rajono tarybos posėdį nesusitiko su tėvais ir jiems visko nepaaiškino. Tačiau priminė, kad tai turėjo padaryti Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus mokytojos ir Alionių mokyklos direktorius Jonas Grybauskas. Regina Jagminienė parodė ir Vyriausybės nutarimą bei kitus su švietimu susijusius įstatymus, kurie draudžia sujungti keturias klases į vieną arba palikti du komplektus, kai viename trūksta net 5 mokinių. Jeigu laikantis įstatymų iš tikrųjų nėra jokios galimybės Juodiškiuose palikti 4 klasę, tai kam tuomet meras suteikė tėvams viltį, siūlydamas važiuoti į ministeriją? Matyt, tik tam, kad pasipuikuotų, koks jis geras ir kaip stengiasi dėl rajono gyventojų. Tačiau ar garbinga dėl savo vaikų kovojantiems tėvams suteikti viltį, kai vargu ar jos dar yra?

Susirinkę tėvai sakė, kad apie Juodiškių pradinės mokyklos uždarymą buvo kalbama dar tuomet, kai šioje mokykloje mokėsi jie. Dabar šią mokyklą lanko jų vaikai, o problema ta pati. Taigi jiems tenka gyventi nuolatinėje baimėje, o kiekvieną pavasarį vis iš naujo stoti į kovą dėl savo vaikų ateities. Tėvai nebetiki valdžios pažadais. Meras jau sulaužė duotą pažadą, kad apie Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus uždarymą nebus kalbama dar dvejus metus. Dabar tėvai guodžiami, kad nors ir likviduos ketvirtą klasę, bet mokykla dar gyvuos 5 metus. Tačiau kur garantijos? Deja, jų nėra.

Tėvai nesuprato, kaip Juodiškių mokyklos ketvirtokai Savivaldybės biudžetui gali kainuoti 55 tūkstančius litų ir kaip valdžia ketina sutaupyti tuos pinigus? Juk mokinių pavėžėjimas į kitą mokyklą ir atlyginimo mokėjimas mokytojai kainuos ne ką mažiau. Su tuo sutiko ir Savivaldybės atstovai. Tačiau tėvams vis tiek neaišku – jeigu nieko nesutaupoma, tai kam tada reikia likviduoti minėtą klasę?

Galiausiai, praradę viltį būti išgirsti, tėvai mėgino išsiaiškinti, ar gali savo vaikus leisti į Širvintų pradinę. Deja, buvo paaiškinta, kad remiantis įstatymais, mokiniai privalo eiti tik į arčiausiai esančią mokyklą, t.y. į Alionių pagrindinę. Tuo atveju, jei pasirinks kitą mokyklą, vaikus į ją tėvai turės vežti patys. Tėvai sakė, kad jiems nepatogu leisti savo vaikus į Alionių pagrindinę mokyklą, geriau jau į Giedraičius. Tačiau mero patarėja taip mąstantiems primygtinai pasiūlė gerai pagalvoti – esą, jei jie neleis savo vaikų į Alionių pagrindinę mokyklą, tai dėl mažo vaikų skaičiaus gali tekti uždaryti ir ją.

Savivaldybės atstovai išvažiavo, o tėvai dar kurį laiką aptarinėjo susitikimą. Jie sakė dabar suprantantys, kad Juodiškių pradinio ugdymo skyriaus ketvirta klasė „aukojama“ dėl to, jog liktų Alionių pagrindinė mokykla. O jų vaikai esą mažiausiai kam rūpi. Tačiau visi lig vieno tvirtino, kad vaikus leis į Giedraičius, o jeigu reikės, tai patys vežios juos į Širvintas, bet į Alionių pagrindinę mokyklą neleis…

Ivona Komarovska

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

6 Atsakymai į “Ar trys juodiškiečiai išgelbės Alionių pagrindinę mokyklą?”

 1. krize parašė:

  KOVOKITE

 2. Jarek parašė:

  Taip cia butu mano akmenukas mastes i krikscioniu darza, jeigu mokinti tikyba tai dada reiktu mokinti viso pasaulio religijas, nes vaikas turi teise pasirinkti kuriuo keliu jis nori eiti, o ne prievarta primetat viena is religiju ypac krikscionybe kuri mums buvo ibrukta per krauja ir prievarta, tada geriau tegu mokina musu gimtojo tikejimo ne svetimu religiju, nes krikscionybe niekada nebuvo musu tikroji religija. Turim vertinti tai kas yra musu nuo zilos senoves.

 3. krize parašė:

  saunuoles , kiekvienas turetu taip kovoti uz savo vaikus

 4. “Štai jums ir sunkmetis!” parašė:

  ka tas BUTUKIS ismano

 5. Juozukas parašė:

  Saunuoles, kiekvienas turetu taip kovoti uz savo vaikus. SEKMES

 6. sps parašė:

  ko tos motereles duodasi niekas is musu valdzios i kaimo zmogu net demesio nekreipia

Comments are closed.

scroll to top
+