Ar ilgai mokiniai ir statybininkai į mokyklą eis kartu?

Lauko darbai vyks iki lapkričio 1 dienos, kol bus apšiltintas visas pastatas, nudažytas fasadas.

Lauko darbai vyks iki lapkričio 1 dienos, kol bus apšiltintas visas pastatas, nudažytas fasadas.

Dienos tema

Kol moksleiviai atostogauja, ugdymo įstaigos ruošiasi naujiems mokslo metams. Vienos jų renovuojamos, naudojant Europos Sąjungos paramą, o kitose atliekamas kapitalinis ar tik kosmetinis remontas. Artėjančios rugsėjo pirmosios tradicija tampa tai, kad dėl biurokratinės mokyklų renovavimo tvarkos ir valdininkų nesusikalbėjimo ugdymo institucijos negali laiku pradėti mokslo metų arba besitęsiantys remonto darbai trukdo ugdymo kokybei. Lietuvoje yra netgi tokių mokyklų, kurių ugdytiniai mokslus pradės ne savose, o kaimyninėse mokyklose antroje pamainoje.

Gimnazija bus ir gražesnė, ir šiltesnė

Visą vasarą netyla kalbos dėl renovuojamos Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos. Miestelėnai labai atidžiai stebi vykstančius darbus, svarsto, kaip atrodys gimnazija po renovacijos. Vis dar besitęsiantys darbai gimnazistus ir jų tėvus verčia nuogąstauti, ar tikrai Rugsėjo 1-osios šventė vyks renovuotame gimnazijos pastate. Spėlionių būta įvairiausių: galbūt teks mokytis sporto salėje arba mokyklos stadione, galbūt mokslo metai prasidės spalio mėnesį, galbūt teks mokytis per žiemos ar pavasario atostogas. Pasigirdo netgi  realiausias variantas – po pietų gimnazistams pamokos vyksiančios „Atžalyno“ pagrindinėje mokykloje. Pasak gydytojų, atsirado netgi tokių apsukrių gimnazistų, kurie pasirūpino išankstiniais rytiniais talonėliais pas medikus, nes yra šventai įsitikinę, jog mokysis antroje pamainoje.

Tikėtina, jog Rugsėjo 1-osios rytą gimnazijos kieme neliks nei statybinių atliekų, nei sąšlavų krūvų.

Tikėtina, jog rugsėjo 1-osios rytą gimnazijos kieme neliks nei statybinių atliekų, nei sąšlavų krūvų.

Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos direktorė Janina Martinaitienė išsklaidė visas abejones ir patikino, jog rugsėjo 1-ąją gimnazija tikrai atvers duris ir šventiniai renginiai bei pamokos vyks įprasta tvarka. Gimnazistams ir jų tėvams verta žinoti, jog rugsėjo 2-3 dienomis bus organizuojami netradicinio ugdymo renginiai (smulkesnę informaciją ugdytiniams pateiks klasių auklėtojai šventės rytą). Tiesa, renovavimo darbai taip pat tęsis ir rudenį, tačiau nei Rugsėjo pirmosios šventei, nei ugdymo procesui dėl savo pobūdžio jie nesutrukdys. Gali kilti problemų dėl aktų ir sporto salių bei senajame pastate esančių kabinetų. Pasak ugdymo institucijos vadovės, visą vasarą stebinčios gimnazijos renovaciją, UAB „Izobara“, vykdanti šilumos tinklų rekonstrukcijos darbus, savo pažadą įvykdys ir mokyklos kiemas šventės rytą bus sutvarkytas. Neliks nei statybinių atliekų, nei sąšlavų krūvų.

Paskutinį rugpjūčio dešimtadienį gimnazijoje vyksta labai intensyvūs darbai. Darbininkai dirba tikrai nuoširdžiai. Apdailos darbus gimnazijos viduje dirbantys specialistai žada dirbti net savaitgalį, kad tik nebūtų nesklandumų. Šiuo metu daugiausia darbo turi elektrikai, nes keičiami šviestuvai. Vis dar laukiama, kol pirmame aukšte esančiuose kabinetuose išdžius betonas, tuomet bus klojama danga. Direktorė sakė, jog gimnazijos antras, trečias ir ketvirtas aukštai sutvarkyti ir mokytojai netgi nekelia tokio klausimo, ar pamokos vyks. Direktorės teigimu, vykdant remonto darbus, labai daug padėjo pavaduotojas ūkio reikalams Rimas Stankevičius, mokyklos darbininkai ir visas aptarnaujantis personalas. Jiems visiems direktorė nuoširdžiausiai dėkoja.

Janina Martinaitienė patikino, jog lauko darbai vyks iki lapkričio 1 dienos, kol bus apšiltintas visas pastatas, nudažytas fasadas. Mokykla kaip statybų aikštelė dar bus apie  du mėnesius. Tikėtina, jog moksleiviai tuos porą mėnesių tikrai nenuobodžiaus, bus perorganizuotos ugdymo programos, perskirstyti darbų krūviai, kai kuriems gimnazistams bus sudaryti individualūs tvarkaraščiai. Reikia manyti, jog didelių nepatogumų mokymasis „ekstremaliomis“ sąlygomis nesukels.

Direktorė Janina Martinaitienė sakė, jog rugsėjo 1-ąją gimnazijos duris turėtų praverti per 550 mokinių, tai apie 50 mokinių mažiau, nei buvo praėjusiais mokslo metais. Vietoje buvusių 7 abiturientų klasių ateina tik 4 pirmokų klasės, kuriose bus po 30 mokinių. Dėl sumažėjusių mokymo krūvių nuo rugsėjo iš darbo atleidžiami 2 mokytojai. Direktorė sakė:

– Dėkoju tiems žmonėms, kurie rašė projektą dėl renovacijos, dėkoju rangovams, vykdantiems darbus. Norėčiau patikėti, jog pagražėjusi gimnazija taps ne tik išoriškai gražesnė ir viduje šiltesnė, bet ir joje dirbantys bei besimokantys žmonės savo nuoširdžiu darbu ir atkakliu mokymusi kels mokslo prestižą savo ir visuomenės akyse.

Rajono mokyklos pasiruošusios sutikti mokinius

Širvintų rajono mokyklų pedagogai rugsėjo pirmąją pasitinka be ypatingo džiugesio (nerimą kelia nuolat mažėjantis mokinių skaičius), tačiau pernelyg ir nevirkauja (šį rudenį nebus uždaryta nė viena mokykla). Rajono mokyklos gana neblogai, kiek tai įmanoma sunkmečiu, pasirengusios mokslo metams. Tokią išvadą padarė kalbinti rajono mokyklų mokytojai, jau spėję po atostogų užsukti į savo darbo vietas. Yra netgi kuo pasidžiaugti. Rugsėjį duris vaikams atvers renovuota Musninkų vidurinė mokykla, baigiami remonto darbai gimnazijoje. Pasak pedagogų ir direktorių, rajono mokyklos pasiruošusios sutikti mokinius deramai, darbai vyksta sparčiai, visur tvarkomasi sumaniai skirstant lėšas, rūpinamasi mokymo baze. Širvintų „Atžalyno“ pagrindinės mokyklos direktorės Helenos Vaicekauskienės teigimu, iš tiesų keičiasi ugdymo įstaigų infrastruktūra, mokyklos vis labiau atitinka europinius standartus.

Šiais metais Širvintų rajono švietimo institucijų bendruomenėse didelių pakitimų nėra. Direktoriai optimistiškai nusiteikę: reikalingų specialistų ieškoti nereikės, nes norinčiųjų mokytojauti yra gerokai daugiau nei darbo vietų. Anot mokyklų vadovų, šiais metais rajono mokyklose netrūksta net anglistų.

* * *
Atrodo, jog kiekviena mokykla, gimnazija ar ikimokyklinio ugdymo įstaiga gražinasi pagal galimybes, kad tik vaikams būtų sudarytos kuo geresnės sąlygos mokytis ir tobulėti. Nors kai kuriose iš jų pirmosiomis rudens dienomis bus nesklandumų, reikia manyti, kad moksleiviai ir statybininkai  pro tas pačias duris ilgai nevaikščios.

Romas Zibalas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

20 Atsakymų į “Ar ilgai mokiniai ir statybininkai į mokyklą eis kartu?”

 1. ;;; parašė:

  Komentuotojams ne pro šalį būtų pasimokyti.

 2. JOO parašė:

  Klaustuku-ne,,nudazis“, o nudažys….

 3. Klaustukas parašė:

  va taip ir nesupratau kokia spalva mokyklos fasada nudazis

 4. Dvyliktokas parašė:

  „Graži“ buvo rugsėjo 1oji gimnazijoje. Direktorė beveik visą kalbą skyrė dėdėms statybininkams, tarsi mūsų ten ir nebūtų. O ir kiti kalbėjusieji negalėjo atsidžiaugti, kad konkursą laimėję suaugusieji savo darbą už atlyginimą dirbo. Tik dėkojo ir dėkojo

 5. A -pasake parašė:

  Ar ilgai mokiniai ir statybininkai į mokyklą eis kartu?
  -mokiniai neina

 6. pasake parašė:

  Bet Nuo Pirmadienio Vyks. Nereikia Verkt.

 7. sake parašė:

  Širvintų Lauryno Stuokos – Gucevičiaus gimnazijos direktorė Janina Martinaitienė išsklaidė visas abejones ir patikino, jog rugsėjo 1-ąją gimnazija tikrai atvers duris ir šventiniai renginiai bei pamokos vyks įprasta tvarka. Bet Nevyks

 8. gimnazistams parašė:

  ATOSTOGOS – tęsėsi Valio-o-o-o-o

 9. Anonimas parašė:

  jo -o-o-o-o-o ir visi kiti kas negalvojo kad po rugpjūčio ateina rugsėjis ir mokslo metai

 10. darbas parašė:

  kaltas meras ir jo saika

 11. *lsg*- sui parašė:

  Direktorė , direktorė kaltas rugsėjis greit atejo

 12. tėvas parašė:

  o ko direktore tegu suka galva ,aš noriu,kad mano vaikas eitu i mokykla ir fasado man nereikia

 13. dvyliktoko tėvas parašė:

  Man irgi būtų viskas dzin, kaip padoriam Lietuvos piliečiui, jeigu mano vaikas nebūtų dvyliktokas ir jo būsimos studijos nebūtų tokios brangios nesėkmės atveju. Sienų spalva man nerūpi, aš noriu, kad mokytojai galėtų gerai ir kokybiškai dirbti savo darbą. Gal aš labai įžūlus ir neurotiškas ir per daug noriu?

 14. *lsg* parašė:

  KKam puolat direktorę, ji fasado nedazo ir remonto nedaro. tAM YRA STATYBINYKAI.

 15. Antanas parašė:

  man gerai dar atostogos , tegu nudažo mokyklos fasada rudai man dzyn.ATOSTOGOS

 16. “Anonimas'' parašė:

  jo -o-o-o-o-o

 17. “* * *” parašė:

  kalta direktorė

 18. “Šiais metais ” parašė:

  kodel vaikai negali mokytis kas kaltas

 19. Va taip va. parašė:

  O jūs matėt kokia spalva bus nudažytas mokyklos fasadas? Dryzuotai baltai, ružavai… Geda bus net mokykla parodyti kam nors.

 20. lsg parašė:

  geru metu mokslo gimnazistams.

Comments are closed.

scroll to top
+