100 varpų dūžių, rekordinio ilgio trispalvė, 100 styginių instrumentų, 100 dainininkų, 100 sportininkų, 100 vėliavnešių, 100 kg tortas…

Širvintos rengiasi įspūdingam Valstybės šimtmečio minėjimui

Živilė Pinskuvienė

Živilė Pinskuvienė

100 varpų dūžių visose Lietuvos bažnyčiose, iškilmingai iškeltos Lietuvos Respublikos vėliavos kvies žmones pakiliai ir pagarbiai minėti svarbią istorinę datą – Valstybės atkūrimo šimtmetį. Kaip šią jubiliejinę sukaktį pasitiks Širvintos? To pasiteiravome Širvintų rajono merės Živilės Pinskuvienės.

– Jau ne vieną mėnesį trunka intensyvus darbas, pasiruošimas šiai svarbiai datai, kurią Širvintos pasitiks iš tiesų įspūdingai.

Renginiai prasidės nuo pat ryto Musninkuose, kur palaidotas Vasario 16-osios akto signataras kunigas Alfonsas Petrulis.

Širvintose 12 val. iškilmingai pakelsime vėliavą ir kviesime miestiečius, šaulius, gaisrinės, policijos pareigūnus, kariškius kartu su 100 jaunųjų sportininkų nešti rekordinio ilgio Lietuvos Respublikos vėliavą link bažnyčios. Kaip ir visoje Lietuvoje, 12.30 val., skambant 100 varpų dūžių pagerbsime žuvusius už Nepriklausomybę, savanorius, dalyvausime Šv. Mišiose.

Antroji renginio dalis prasidės 15.30 šalia Šv. Arkangelo Mykolo bažnyčios, prie paminklo „Motina“. Labai kviečiu visus širvintiškius – nuo pačių mažiausių iki vyriausių, o taip pat ir miesto svečius, susiburti į eiseną ir visiems susikibus nešti jau pašventintą rekordinio ilgio trispalvę. 16 val. aikštėje prie Savivaldybės pastato susitiksime su 100 vėliavnešių iš Musninkų ir visi drauge giedosime „Tautišką giesmę“. Labai džiaugiamės, kad mokytojo Valdo Povilaičio iniciatyva Valstybės himną atlikti iš visos Lietuvos į Širvintas suvažiuos violončelininkai ir smuikininkai. Jų bus visas šimtas! Himną atliks 100 Širvintų mėgėjų meno kolektyvų dainininkų. Tai bus šimtmečio minėjimo kulminacija, po kurios vyks šventinis koncertas. Renginio viešnia – Vaida Genytė.

Tęsdami gražiausias mūsų krašto tradicijas, renginio metu įteiksime Igno Šeiniaus premiją, kurios laureatai šiemet – armoninkininkas Jonas Romaška ir ilgametis Kultūros centro darbuotojas Algis Jakimavičius.

Noriu patikinti, kad nors renginys vyks lauke – tikrai nesušalsite. Širvintų švietimo įstaigų bendruomenės visus vaišins karšta arbata, specialiai šiai progai bus iškeptas įspūdingas 100 kg tortas.

Lietuvai minint Valstybės atkūrimo šimtmetį, didelis iššūkis visai mūsų valstybei yra ir jaunosios kartos patriotiškumo, noro dirbti, gerbti ir mylėti savo Tėvynę stoka. Nuolat susitikdama su vaikais, jaunimu, įgyvendindama daugybę bendrų iniciatyvų, girdžiu kalbas apie siekį įstoti į užsienio universitetus, išvykti dirbti ir gyventi iš Lietuvos. Manau, kad turime susitelkti ir strategiškai spręsti šias problemas. Šimtmetis gali būti gera proga sustiprinti vertybinį pagrindą ir parodyti jaunajai kartai mūsų šalies galimybes, perspektyvas. Leisti pajausti jaunam žmogui, kad būtent jis yra ateities kūrėjas. Todėl ypatingai kviečiu į renginį jaunimą, šeimas su vaikais, visus širvintiškius – būti kartu ir pakiliai sutikti atkurtos Lietuvos šimtmetį, – sako Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

33 Atsakymai į “100 varpų dūžių, rekordinio ilgio trispalvė, 100 styginių instrumentų, 100 dainininkų, 100 sportininkų, 100 vėliavnešių, 100 kg tortas…”

 1. to Blinkeviciui parašė:

  O tau pavydas ima, kad laimėjo ne tavo favoritas, na, nepavydėk, ipils 100 g ar ne, vistiek pergale garantuota

 2. :) komentatoriui viltis parašė:

  kaip sakoma: DURNIŲ MOTINA

 3. viltis parašė:

  Turiu vilties, kad ši garbinga mere bus isrinkta dar vienai kdencijai. Pagaliau pamateme, kas yra mere, kaip galima dirbti.

 4. Blinkevičius parašė:

  visko bus po 100. Dar pažadėkit kiekvienam, turinčiam 20 metų ir atvykusiam į šventę piliečiui, įpilti po 100 gr., (galima ir daugiau) ir pergalė ateinančiuose rinkimuose garantuota.

 5. Sarkazmas parašė:

  Čia gal spalio revoliucijos minėjimas? Savanoriškai, bet privalomai ?

 6. pasiulymas parašė:

  As tai pasiulyciau merei visus sabakstynus mieste apsodinti bulvemis, o ant dumblo kalno buroku ir griezciu, gal tada „pilietiski sirvintiskiai“ bus patenkinti matydami tiek „zalumos“, o „zurnaliste“ tures kuo grozetis ir rasyti.

 7. Sigis parašė:

  Reikia organizuoti benzopjuklininkų konkursą, kad išdrožtu daug skulptūrų iš tų nupjautų obelų

 8. jovita parašė:

  labai laukiu, bus grazi svente

 9. vitoldas parašė:

  Vis daugiau zmoniu palaiko musu mere. Kituose rinkimuose procentu bus dar daugiau.

 10. antivandalas parašė:

  Zivile, kodel leidai , o gal ir isakei vandalams, nupjauti OBELIS prie Plento gatves ???

 11. to Ach... 2018-02-03 22:29 parašė:

  O kas per važna ptica esi, kad darbieciai tau nese, o va kiti nenese?? Tai gal pati arbata prie baznycios virei ir kitiems siulei? Pripazink, kad su arbata juokingai atrodei?

 12. Ach... parašė:

  Aš tai iš darbiečių prieskonių gavau, tokių šieninių. O va iš kitų jokių dovanų nemačiau… Atneškit gėlių ar saldainių, nesvarbu kas. Vyras jau senokai nelepino…
  Bet kaip ir už prieskonius, taip ir už gėles už dovanotojus nepažadu balsuoti 😉

  P.S. Ir iš Šimačiaus gavau arbatos. Na ir kas. Visi žaidžia tokį žaidžią, tik ar jis veikia?

 13. to ? parašė:

  Neieskok ši….. smegenu. Kas remia, tas ir dedasi ant virselio. Man atrodo, kad ant senesnes buvo paminklu dirbtuves foto.

 14. ? parašė:

  Šiandien gavau, tikriausiai, šimtmečio proga išleistą atnaujintą Informacijos ir telefonų knygą. Širvintos. Nauja knyga gerai, ir dar nemokamai dalinama, bet ant viršelio paveikslėlis, kuris pirmiausia ir labiausiai „krenta“ į akį „Paširvinčio laidotuvių namai“. Tai tarsi pasako, ko pirmiausia galiu tikėtis šiame mieste…

 15. uoga parašė:

  Smagu, kad turime tokią šaunią merę. Tai rodo ir balsavimo rezultatai. Mums pabydi visa Lietuva, todel tikriausiai irgi palaikina mūsų merę./

 16. vualis parašė:

  Pagarba rengejams ir organizatoriams.

 17. kaip??? parašė:

  Ir į savo parduotuvę apsipirkinėti pan Jaroslaw nevežios?

 18. ? parašė:

  O cirko su „uniformomis“ nebus?

 19. kaip??? parašė:

  Ir broliuko dešryčių viščukų meras po namus nebenešios?!

 20. to čia parašė:

  Tai buvusiųjų ir jų patarnautojų sumanymas. Jie tik viską suplanavo, bet nieko nedarė.

 21. to jofana parašė:

  O arbata ir kiti pribambasai aiksteje prie baznycios? Kaip? Nebus?

 22. jofana parašė:

  tia koshes soscemai prie turgaus nebevirs? o taip buvo gera uzest chaliavai. tik mesikes pagaileja. turbut nukniauke.

 23. sigiui parašė:

  tai ir ant kaimu parduotuviu, kranu, keltuvu, priekabu ir puspriekabese nebus reikalingu portretų? kam islaidauti, jeigu baigtis ir rezultatas aiskus?

 24. Sigis parašė:

  Tai turbūt ir puodelių su dp nebebus ir viso kito tušinukai kalendoriumi ir plakatų kaip kokio p….s nebus ant stoties

 25. sigiui parašė:

  tai jau tulpiu niekas po reikalingus namus nenesios ir neprasys balsuoti? jeigu rezultatas aiskus, tai kam dar tulpems islaidauti? nebent dabar nesios tik po LABAI REIKALINGUS namus? ten, kur bus tikri, kad uz Pinskuviene nebalsuos?

 26. Sigis parašė:

  Tai faktas kad laimės, nes joks sveiko proto po jos į tą postą neis, nes laaaabai jau daug nesąmonių galimai pridarius

 27. pastebejimas parašė:

  Pinskuvienė yra labai stipri merė ir pergalė kitų metų rinkimuose jai garantuota.

 28. to ir dar parašė:

  visai nejuokinga.

 29. Ir dar parašė:

  Reikia visus komunalinio traktorius išrikiuot, ecoserviso paprašyt kad traktorius išrikiuotų, bet ir to truktų iki 100?. Dar visiems reiktų 100 kartų išeit ir grįžt namo…. Tada tai paminėsim.

 30. Artikui parašė:

  Druskinas? Kas čia toks? Gal tas, su kuriuo Rokiškis vos vos vos vos išsiskyrė? Nu tada Širvintoms tas išsiskyrimas su juom kainavo pigiau 🙂

 31. Artik parašė:

  O kartais čia ne ta vėliava kur iniciatorius buvo Erikas Druskinas?

 32. Anonimas parašė:

  pirmam
  cia turbut buvusieji taip suplanavo?/:)

 33. čia parašė:

  nuo Vilniaus nusižiūrėjot?

Comments are closed.

scroll to top
+