„Nors mokytojo darbas sunkus, bet įdomus“

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytoja Vida Stakauskaitė.

Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytoja Vida Stakauskaitė.

Dar vakar šalia mokyklos žaliavę klevai šiandien nusidažė raudoniu. Virš galvos nutįsusios tolimai kelionei susiruošusių paukščių virtinės primena, jog jau spalio pradžia. Spalio 5 – ąją gražiausių rudens gėlių žiedai – kaip padėkos ženklas – bus skiriami ir Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos istorijos mokytojai Vidai Stakauskaitei už suteiktas žinias, už šilumą, už rūpestį, už vaikams parodytą kelią į šviesą ir tiesą.

Pedagoginio darbo pradžia buvusi Mokyklų filmotekoje

Sunku patikėti, kad mokytoja Vida mokyklai atidavė per 30 metų. Auklėta, mokyta daugybė mokinių, tačiau energijos ir dvasinės šilumos pakankamai likę, kad dažnas pradedantysis pedagogas pavydėtų. Tai darni gyvenimo brandos ir amžinos jaunystės – buvimo tarp vaikų – dermė. O visa ko pradžia buvo 1985 metais, kai po istorijos mokslų studijų Vilniaus universitete Vida sugrįžo į gimtąsias Širvintas.

- Paskyrimas buvo į Ukmergę, – prisiminusi pedagoginio darbo pradžią sako mokytoja Vida Stakauskaitė, – tačiau ten važiuoti nenorėjau. Deja, istorijos mokytojų tais metais Širvintų rajone nereikėjo. Nuėjau pas tuometį Švietimo skyriaus vedėją Kazį Baroną. Vedėjas mane įdarbino Širvintų rajono mokyklų filmotekoje, gavau dar kelias geografijos pamokas Zibalų aštuonmetėje mokykloje. Taip ir pasilikau Širvintose visam laikui.

Mokytoja Vida Stakauskaitė pamokoje. 1987-02-18.

Mokytoja Vida Stakauskaitė pamokoje. 1987-02-18.

Pasak mokytojos Vidos, pedagoginio darbo pradžia buvusi graži. 1985-aisiais į Širvintų rajono švietimo sistemą atėjo dirbti per dvi dešimtis jaunų žmonių. Buvo daug gražaus bendravimo, išvykų, bendrų renginių. Filmotekoje Vida dirbo viena, buvo Filmotekos vedėja, tiesa, dar buvo kino mechanikas, bet jis priimdavo filmus iš mokyklų, juos persukdavo ir vėl sudėdavo į lentynas.

Vedėjai tekdavo paskirstyti mokomuosius filmus po mokyklas. Toks darbas buvo labai monotoniškas, todėl labai apsidžiaugė, kai po metų atsirado istorijos mokytojos vieta Širvintų 2-ojoje vidurinėje mokykloje (dabar „Atžalyno“ progimnazija).

- Mano atėjimo dirbti į „Atžalyną“ kaltininkė buvusi mokyklos direktoriaus pavaduotoja Palmira Puzinaitė, – šypsojosi mokytoja Vida. – Pavaduotoja, mane susitikusi, pasiūlė dirbti „Atžalyne“, mokyklai buvo reikalingas istorikas, nes į pensiją išėjo mokytojas Stanislovas Dačka. 1986 metais atsirado laisva vieta, aš sutikau negalvodama ir nesigailiu iki šiol dėl tokio savo sprendimo.

Buvusi mokinė tapo kolege

Pasidomėjus, ar dar vaikystėje Vida sumanė būti mokytoja, pašnekovė iš karto atsakė:

- Aišku, kad norėjau būti mokytoja. Su drauge žaisdavome mokyklą. Tada labai patiko. Šiandien mes abi – mokytojos. Tiesa, ji – rusų kalbos. Kokio dalyko mokytoja būti norėjau, apie tai vaikystėje negalvojau. Tada dar buvau pradinių klasių mokinukė. Mokykloje labai gerai sekėsi istorija. Tuomet reikėdavo pasakoti, man patiko, gerai įsimindavau istorinius įvykius. Dėstė istoriją mokytoja Stasė Bakšienė. Ji daug ir įdomiai pasakodavo, tai ir patraukė rinktis istorijos studijas.

Šiandieną būtų sunku suskaičiuoti, kiek savo mokinių – istorijos mokslų specialistų, teisininkų – turi mokytoja Vida. Pasak pašnekovės, jų būtų tikrai nemažai, per daugiau nei tris dešimtmečius susirinktų kelios dešimtys, bet su viena savo mokine mokytoja Vida dirba kartu, tai istorijos mokytoja Danguolė Urbanavičienė.

Mokytojos Vidos teigimu, per kelis dešimtmečius mokykloje įvyko įvairių pokyčių, anksčiau, kai dar buvo „Atžalyno“ vidurinė mokykla, labai dažnai užsukdavo buvę mokiniai pasikalbėti, pasidalyti džiugiomis ir liūdnomis žiniomis, dabar viskas kitaip, vieni išvykę ir gyvena svetur, kiti paskendę darbuose ir šeimyniniuose rūpesčiuose, dabar visai kitoks gyvenimas.

Paskutinio skambučio šventė. 1998 m.

Paskutinio skambučio šventė. 1998 m.

Paskutinio skambučio šventė. 1988-05-25.

Paskutinio skambučio šventė. 1988-05-25.

Mokytoja Vida Stakauskaitė su auklėtiniais. 1999 m.

Mokytoja Vida Stakauskaitė su auklėtiniais. 1999 m.

Paskutinis skambutis. 1998 m.

Paskutinis skambutis. 1998 m.

- Pedagogo darbas gražus tuo, kad tavo rankose ne tik vieno žmogaus, bet gal ir visos valstybės ateitis, – mintimis apie mokytojo darbą dalijosi Vida. – Mokytojo profesija yra išskirtinė. Mokytojas turi būti kūrybiškas, geras aktorius, oratorius, nes mokytojas moko ne tik istorijos, matematikos, bet moko ir mąstyti, ir gyventi. Mokytojas turi būti teisingas ir visą laiką ieškantis kompromisų.

Gražiai įvertina administracija, bendradarbiai, mokiniai

Pasak Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos direktorės Daivos Klimienės, mokytoja Vida Stakauskaitė dirba iš širdies, yra puiki kolegė, sąžininga, kruopšti, pareiginga, atsakinga, turinti puikų humoro jausmą pedagogė, pilietiškumą ugdančių veiklų mokykloje sumanytoja ir organizatorė.

Džiugu, kai mokytoją puikiai vertina mokyklos vadovybė, gražių žodžių negaili bendradarbiai, aplanko buvę mokiniai, malonu, kad prisimena, kad vertina. Tai didžiausia šventė. O šventės – tai mokytojos iš kasdieninių darbų supiltos kalvos. Užkopi į jas ir vos ne kaip ant delno pamatai nueitą kelią, susumuoji, kas padaryta. Išryškėja ir tie kelio nelygumai, kuriuos būtina tuoj pat taisyti. Kartu atsiveria ir ateities horizontai, kviečiantys į dar didesnes aukštumas.

- Kito darbo nesirinkčiau. Nors mokytojo darbas sunkus, bet įdomus, – paklausta, ar, esant galimybei, rinktųsi kitą specialybę, savo pedagoginės veiklos metus įvertina mokytoja Vida Stakauskaitė.

Romas Zibalas
Nuotraukos iš mokytojos Vidos Stakauskaitės asmeninio albumo

Naujausi komentarai
 • labai    2017-10-09 20:52         

  Gera kolegė ir geras žmogus.

 • naarius    2017-10-09 15:33         

  buvau blogas vaikas dabar geras minecraft jega

 • VIRGINIJA    2017-10-07 12:47         

  Nešališka ir teisinga,protinga ir rūpestinga …-Mokytoja,Draugė, Duktė.

 • Gediminas V.    2017-10-06 18:06         

  G

 • tikrai    2017-10-06 17:06         

  Puiki Mokytoja, verta gražiausių žodžių.

 • Ana    2017-10-06 14:32         

  Labai šauni mokytoja. Moko mano vaiką. Labai jis džiaugiasi, patinka mokytojos pamokos.

Savivaldybės naujienos

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Kas, Jūsų manymu, geriausiai reklamuotų Širvintų kraštą?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 17 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.