„Nėr kur dūšelėms dėtis…“

„Dūšelės“

„Dūšelės“

Šeštadienį savo duris visiems lankytojams nemokamai atvėręs Kernavės archeologinės vietovės muziejus prisijungė prie tradicija tapusios akcijos, skirtos Pasaulinei muziejų dienai pažymėti. Dešimtys Lietuvos muziejų kvietė lankytojus susipažinti su ekspozicijomis, edukacijomis, kai kur ta proga vyko kultūros atlikėjų pasirodymai. Ši priemonė Lietuvoje vyksta nuo 2005 metų. Akcijos tikslas – įvairius bendruomenės narius supažindinti su muziejais naktį – metu, kuomet jie paprastai nedirba. 

Kaip jau buvo skelbta „Širvintų krašte“, tą vakarą Kernavės svečiai buvo kviečiami lankyti muziejuje ir po atviru dangumi esančias ekspozicijas, susipažinti su fotografijų paroda „Kernavė pasitinka Lietuvą. Muziejų naktį Kernavėje vainikavo Aistės Smilgevičiūtės ir folkroko grupės „Skylė“ atliekama muzikinė-mitologinė drama (o gal tiesiog – roko opera) „Dūšelės“. Tiesa, šis kūrinys visuomenei buvo pristatytas prieš dvejus metus, jau įvyko ne vienas koncertas, išleistas albumas, bet tai nė kiek nesumažino susidomėjimo – per „Dūšelių“ atlikimą Aukuro piliakalnio papėdėje aplinkinius Kernavės piliakalnius nusėdo šimtai muzikos gerbėjų ir Muziejų nakties lankytojų. Iš tiesų, tą naktį, kaip dainuota vienoje melodingiausių kūrinio dainų, „Dūšelėms“ nebuvo kur kitur dėtis.

Koncerto, kuriame dalyvavo ir pritariančių vokalistų grupė „Dūšelės“, pabaigoje Aistė Smilgevičiūtė ir folkroko grupė „Skylė“ susirinkusiems padovanojo dar kelias savo garsiausias kompozicijas.

Pažymėtina, kad Sostinės regione tai buvo vienas iš vos kelių Muziejų nakties renginių už Vilniaus miesto ribų (kitas vyko Trakuose), gal todėl iš sostinės ir kitų aplinkinių miestų atvyko nemažai kultūros mylėtojų, panorusių gražų šeštadienio vakarą praleisti užmiestyje. Kernavės centre jie galėjo išgerti karštųjų gėrimų, sušilti, pasistiprinti.

Kernavės muziejuje

Kernavės muziejuje

Kernavės muziejuje

Kernavės muziejuje

Beje, net į du renginius kvietė Utenos apskrityje įsikūrę mums kaimyninio Molėtų rajono muziejai. Čia buvo surengta Muziejų naktis Lietuvos etnokosmologijos muziejuje, kur suteikta galimybė per teleskopus pažvelgti į žvaigždėtą dangų, ir analogiškas renginys Videniškių vienuolyno muziejuje, kur buvo parodytas aktorių trupės „Teatriukas“ spektaklis visai šeimai „Žalia gyva“. ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos