„Muzikos atokaita“ Vindeikiuose

Didžiulė staigmena vaikams buvo grupės „Biplan“ narių Makso ir Olego atvykimas.

Didžiulė staigmena vaikams buvo grupės „Biplan“ narių Makso ir Olego atvykimas.

Vieną šios vasaros savaitę Pal. J. Matulaičio šeimos pagalbos centro sodybą Vindeikiuose buvo užvaldžiusi muzika. Įvairiais instrumentais ir muzikos stiliais bendro ritmo ieškojo penkios naujos muzikos grupės – sukurtos Musninkų vaikų dienos centro „Aitvarai“ vaikų ir jų vadovų. Vaikų grupelėms vadovavo Musninkų A. Petrulio gimnazijos vyresnių klasių mokiniai – savanoriai, kuriems muzikinių dirbtuvių metu pasiruošti padėjo Birutė Golubeva, Neringa Juškevičienė, Arūnas Vaitkevičius, Ieva Vaitkeviča, Širvintų muzikos mokyklos direktorius Gintaras Pauliukonis.

Visą savaitę vyravo darbinga ir kūrybinga atmosfera: kiekvienos grupelės vaizdo klipo filmavimas, scenos baimės įveikimo, scenos judesio, kūrybinės išraiškos, ritmo pajautimo dirbtuvės ir, be abejo, repeticijos. Laisvu laiku maudėmės Širvintos upėje, sportavome ir žaidėme. Sporto užsiėmimus organizavo sporto treneris Audrius Jakutis, o išgyvenimo gamtoje, mazgų rišimo ir kitų skautiškų gudrybių pamokė svečias iš Ukmergės rajono – jūrų skautų vadovas Jonas Dragūnas.

Didžiulė staigmena vaikams buvo grupės „Biplan“ narių Makso ir Olego atvykimas. Savo įtemptam grafike vis dėlto suradę porą valandų ir jas praleidę kartu su vaikais, Maksas ir Olegas pasidalijo savo grupės sukūrimo istorija, gyvenimo filosofija, dainomis. Visi likome sužavėti svečių nuoširdumu, jų pasakojimu apie muzikinę karjerą, įvairiausiais patarimais, kaip elgtis scenoje.

Dirbtuves vainikavo gyvos muzikos koncertas, į kurį vaikai kvietė pačių pieštomis afišomis. Koncerto scenarijų, dekoracijas ir viso renginio eigą kartu su vadovais kūrė patys dalyviai. Atvykę svečiai galėjo ne tik pasiklausyti per savaitę paruoštų muzikinių kūrinių, bet ir patys dalyvauti atvirose dirbtuvėse – išbandyti įvairius muzikos instrumentus, šaudyti į pasirinktą laimingą natą-balionėlį, kalbėti ir dainuoti mikrofonu. Koncertą užtikrintai vedė savanoriai Erika Kaštaljanovaitė ir Lukas Paulauskas. O netikėtai užėjus lietui, koncertas persikėlė į klojimą – naują įdomią erdvę Muzikinei atokaitai. Koncertą įgarsino Karolis Geležauskas, gyvai akompanavo Gintaras Pauliukonis ir Norbertas Badalovas bei įvairiais instrumentais – patys vaikai.

Po renginio vieni vaišinosi svečių atvežtomis vaišėmis, kiti smagiai bendravo, pūtė muilo burbulus, dainavo karaokę.

Turbūt visi pajutome muzikos užburiančią ir vienijančią galią. Paskutinį vakarą, vykstant naktiniam žaidimui – visiškoje tyloje, ieškant bendro ritmo – vadovai liko sužavėti vaikų susikaupimu, įsiklausymu. Belieka palinkėti visuomet gebėti įsiklausyti vienam į kitą, ieškoti savęs, pajusti bendrą ritmą tiek muzikoje, tiek gyvenime.

Už pagalbą užtikrinant dienos centro veiklą ir galimybę kartu kurti ir dalintis muzikos atokaitoje Vindeikiuose dėkojame Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai, rajono savivaldybei, „Maisto bankui“, savanoriškai prisidėjusiems specialistams ir dienos centro draugams – Birutei Golubevai, Gintarui Pauliukoniui, Arūnui Vaitkevičiui, Linui Juškevičiui, Birutei ir Gintautui Sakalauskams. Už draugystę, bendradarbiavimą ir pagalbą nuoširdus ačiū Musninkų kaimo bendruomenei, Musninkų kultūros puoselėtojų bendruomenei „Spindulys“, Musninkų seniūnei Birutei Jankauskienei, Leonui Vaicekauskui bei vaikų tėveliams.

Ieva Vaitkeviča
Projekto „Dienos centras Musninkuose aplinkinių kaimų vaikams“ vadovė

[nggallery id=366]

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top