„Kuo daugiau metų, tuo dažniau norisi susitikti“

11c klasės abiturientai su klasės auklėtoja Elena Randakevičiene 1981 metų pavasarį.

11c klasės abiturientai su klasės auklėtoja Elena Randakevičiene 1981 metų pavasarį.

Bėgantis laikas kaip brangakmenį nugludina tai, kas gyvenime yra trapiausia. Tai vaikystė, jaunystė ir prisiminimai. Šiuos tris dalykus dažniausiai sieja mokymasis vienoje klasėje. Jeigu bendraklasių bendrystė buvo tikra, šie žmonės vis dažniau nori susitikti ir prisiminti tai, kas nubėgo į žydrą metų tolumą. O vasara yra pats tinkamiausias laikas buvusių bendramokslių susitikimams, pasisėdėjimams prie laužo, jaunystės prisiminimams. 

Po 37 mokyklos baigimo metų Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos kieme.

Po 37 mokyklos baigimo metų Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos kieme.

Birželio 30-osios popietę iš Vilniaus, Kauno, Raseinių bei iš įvairių Širvintų miesto ir rajono kampelių pėsti ir važiuoti į klasės susitikimą rinkosi Širvintų vidurinės mokyklos (dabar Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija) 33-iosios laidos 11c klasės abiturientai. Visi troško susitikti, pasimatyti, pabendrauti, mokykloje prabėgusias dienas prisiminti po 37-erių nesimatymo metų. Širvintų vidurinę mokyklą 1981 metų birželį baigė 4 paralelės abiturientų klasės, vadovaujamos mokytojų Stanislovo Dačkos (11a), Liudvikos Skardžiuvienės (11b), Elenos Randakevičienės (11c) ir Jadvygos Apavičienės (11d). 11c klasėje buvo 28 abiturientai, juos gyvenimo keliu išlydėjo auklėtoja Elena Randakevičienė.

Tik susitikimai atgaivina jaunystės prisiminimus, vardus ir žmones.

Tik susitikimai atgaivina jaunystės prisiminimus, vardus ir žmones.

Matematikos kabinete po daugelio metų...

Matematikos kabinete po daugelio metų...

Į 7-ąjį 11c klasės susitikimą atvykusius Danguolę Beleckaitę-Pundzienę, Egidijų Brazauską, Česlovą Bakasėną, Liną Buinickaitę-Kasparevičienę, Danguolę Čiburaitę-Muleronkienę, Laimą Kalesnykaitę, Violetą Kryžanauskaitę-Skužinskienę, Rasą Kuzinevičiūtę-Kindurienę, Reginą Miškinytę-Jasionienę, Romą Tatolytę-Smolskienę, Laimą Vinciūnaitę-Vilkevičienę, Boleslovą Kojalą, Vytautą Savicką ir Romą Zibalą pasitiko klasės auklėtoja Elena Randakevičienė.

Buvę 33-iosios laidos abiturientai – dabar solidūs ponai ir ponios – pirmiausia rinkosi mokyklos kieme. Lydimi bendraklasės, dabar gimnazijos biologijos mokytojos Laimos Kalesnykaitės, buvę klasės draugai apžiūrėjo gimnazijos vestibiulį, stendus, dalijosi prisiminimais. Paskui atvykusieji į susitikimą skubėjo į trečiąjį aukštą, ieškojo matematikos kabineto, kuriame vyko paskutinė pamoka, kur nuskambėjo paskutinis skambutis, iš kur buvo palydėti kurti savarankišką gyvenimą. Labai įdomu buvo dabar šiuolaikiškai įrengtame matematikos kabinete susirasti savo vietą, kur prieš beveik 40 metų buvo sėdėta, svajota, tikėta.

Matematikos kabinete 7-ojo susitikimo pamoką pradėjo klasės auklėtoja. Tylos minute buvo pagerbti į Amžinybę išėję bendraklasiai Eduardas Jadzevičius, Virgilijus Laskauskas, Valdas Lipeika, Artūras Guobys ir kiti. Paskui kiekvienas 1981-ųjų abiturientas papasakojo apie savo likimo vingius, gyvenimo sėkmes, vaikus ir anūkus. Plojimais buvo pasveikinta bendraklasė Laima Vinciūnaitė-Vilkevičienė, birželio 30-ąją šventusi jubiliejinį gimtadienį.

Susitikimo pamoką savo auklėtiniams vedė mokytoja Elena Randakevičienė.

Susitikimo pamoką savo auklėtiniams vedė mokytoja Elena Randakevičienė.

Smagu susirasti savo vietą, kur prieš 37 metus buvo sėdėta, svajota, tikėta.

Smagu susirasti savo vietą, kur prieš 37 metus buvo sėdėta, svajota, tikėta.

Pasirodo, tarp 33-iosios laidos 11c klasės abiturientų yra įvairių profesijų atstovų, rūpestingų tėčių, mamų ir senelių. Buvę abiturientai pasveikino savo auklėtoją Eleną Randakevičienę, linkėjo jai sveikatos, dėkojo už rūpestį ir šilumą. Daugiau nei 2 valandas matematikos kabinete vykęs susitikimas tęsėsi vestibiulyje, paskui kieme: buvo fotografuojamasi, sustojus ratu dalijamasi prisiminimais, netilo kalbos. Bendraklasės Laimos Kalesnykaitės teigimu, kuo daugiau metų, tuo dažniau norisi susitikti. Reikia manyti, jog buvę abiturientai – dabar šeštą dešimtį metų įpusėję vyrai ir moterys – ir toliau laikysis nerašytos taisyklės: rengs ir dalyvaus klasės susitikimuose. Juk norisi pavaikščioti kažkada vaikščiotais takais, pabendrauti, pasidžiaugti, tiesiog pabūti šalia. Tik susitikimai atgaivina jaunystės prisiminimus, vardus ir žmones.

Po prisiminimų mokykloje buvę abiturientai šventę tęsė Kielių medžiotojų klubo namelyje.

Tomas Sarakiškis

     

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar Širvintose reikėtų vietos, kur veiktų visiems atviras nemokamas internetas?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 8 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.