„Džiazas su Čilės prieskoniu“

Grupės vokalistas Cristobal Rey

Grupės vokalistas Cristobal Rey

Birželio pabaigoje koncertais Vilniuje startavęs 20 – asis Kristupo vasaros festivalis šį sekmadienį pasiekė ir Šešuolėlių dvarą.

Pirmasis šiųmetis Šešuolėliuose vykstantis „Kristupo piknikų“ koncertas „Egzotiškas dvelksmas iš Čilės“ susirinkusiems dovanojo Čilės, Argentinos bei Brazilijos folklorinių ritmų ir šiuolaikinio džiazo skambų mišinį. Savo atliekamais kūriniais pirmą kartą festivalyje dalyvaujanti grupė stengėsi supažindinti klausytojus su Čile – „svaiginančia kaip taurė vyno, aitria kaip čia augantys pipirai, paslaptinga kaip senosios indėnų sakmės, spalvinga kaip senoviniai miesteliai…“

Dainų kūrėjo ir pagrindinio vokalisto Cristobal Rey Quintet su grupe atliekamos dainos dvelkė nuoširdumu. Koncerto pradžioje vokalistas pasidalino savo asmeniniais išgyvenimais ir atliko neseniai, po automobilio avarijoje žuvusios draugės mirties, parašytą dainą.

Dainą publikai skiria Antonio Palmisani.

Dainą publikai skiria Antonio Palmisani.

Ne tik tradicinių Čilės ir mišrių Pietų Amerikos ritmų skambesys leido pažvelgti į Čilės gyvenimą, bet ir dainų tematika. Cristobal Rey susirinkusiems klausytojams sakė, kad, jo manymu to, ką mes turime, užtenka, kad būtume, laimingi. Todėl reikia gyventi šia diena, nes žvalgymasis į praeitį ar ateitį neleidžia tiesiog džiaugtis gyvenimu. Po šių žodžių publikai grupė dovanojo kaip ir dauguma kūrinių ispanų kalba atliekamą dainą „Simple“. Be kitų Cristobal atliekamų vokalinių kūrinių, buvo keletas instrumentinės muzikos intarpų, taip pat daina apie darbą dėl kilnaus tikslo, kurį jauti būtinybę padaryti. Dainos pagrindinis vokalistas Antonio Palmisani iš Italijos.

Sekmadienio Šešuolėlių dvaro lankytojai turėjo unikalią galimybę išgirsti Čilės tradicinių ritmų, paklausyti nuostabių Cristian Rey ir Antonio Palmisani balsų bei gyvo ir linksmo dešimtstyge gitara grojančio Cristian Caravacho pasirodymo. Visą laiką su publika angliškai bendravęs vokalistas, kurio kalbą vertė grupės narys iš Lietuvos, ir ispanų bei anglų kalbomis atliekamos dainos truko iki pat koncerto pabaigos. Paskutinę dainą dedikavę Lietuvai, muzikantai tarė lietuviškus žodžius: „dangus“ ir „saulė“.

Kupini gerų emocijų ir patys kartodami „saulė“ skirstėsi koncerto žiūrovai, o Šešuolėlių dvaras savo duris antrajam ir šiais metais paskutiniam Kristupo festivalio koncertui savo teritorijoje atvers tik rugpjūčio 10 dieną.

„Kristupo piknikų“ koncertus pamėgo daugelis rajono (ir ne tik) žmonių.

„Kristupo piknikų“ koncertus pamėgo daugelis rajono (ir ne tik) žmonių.

Grupė iš Čilės be greitai nuo scenos pabėgusio vokalisto ir dainų autoriaus Cristobal Rey

Grupė iš Čilės be greitai nuo scenos pabėgusio vokalisto ir dainų autoriaus Cristobal Rey

Dešimtstygė gitara atgijo Cristian Carvacho rankose.

Dešimtstygė gitara atgijo Cristian Carvacho rankose.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+