„Chanurum urugu imahum“

2018 m. gruodžio 1 diena. Iš kairės į dešinę: Onutė Žirnienė, Irena Rinkevičienė, Nijolė Vitkauskaitė, Aleksandra Butkuvienė, Liuda Stanaitienė, Zita Sinicienė, Audronė Burakovienė.

2018 m. gruodžio 1 diena. Iš kairės į dešinę: Onutė Žirnienė, Irena Rinkevičienė, Nijolė Vitkauskaitė, Aleksandra Butkuvienė, Liuda Stanaitienė, Zita Sinicienė, Audronė Burakovienė.

Vyresnio amžiaus širvintiškiai gerai prisimena prieš 30-40 metų mūsų kraštą garsinusį mišrųjį vokalinį kvartetą, kuris 1980 m. respublikiniame „Sidabrinių balsų“ konkurse pelnė laureato vardą. Pamena ir moterų vokalinį ansamblį „Širvinta“, kuriam 1988 metais buvo suteiktas nusipelniusio kolektyvo vardas. Tais pačiais metais ansamblis kartu su Vilniaus vyrų choru „Varpas“ lankėsi Šiaurės Korėjoje, koncertavo Pchenjane. 

Šiems kolektyvams kelionėje vadovavo Širvintų kultūros centro vokalinės muzikos specialistė Audronė Burakovienė.

Šiais metais nuo kelionės į Šiaurės Korėją prabėgo jau 30 metų, todėl šeštadienį į jubiliejinį prisiminimų vakarą Kultūros centre rinkosi vokalinio ansamblio „Širvinta“ moterys. Susitikime jų dalyvavo septynios, nors 1988 metais darytoje nuotraukoje užfiksuota dvylika jaunų moterų. Ne visos galėjo, tačiau tos, kurios atėjo, teisybę sakant, atrodė nelabai ir pasikeitusios. Pasak Audronės, daina pasenti neleidžia…

1988 metai. Nusipelnęs moterų vokalinis ansamblis „Širvinta“.

1988 metai. Nusipelnęs moterų vokalinis ansamblis „Širvinta“.

Kim Ir Senas nuo 1972 metų iki savo mirties užėmė ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos prezidento postą. Po mirties jis paskelbtas „amžinuoju prezidentu“, vadovaujančiu iš kito pasaulio, laikas šioje šalyje skaičiuojamas nuo jo gimimo. Šiaurės Korėjoje moterys turėjo tris koncertus, į programą privalomai buvo įtraukta daina ir apie Kim Ir Sėną. „Dainuoti ilgai mokėmės korėjietiškai, tačiau vos pradėjus, po kelių žodžių – „Chanurum urugu imahum“ – visa salė tiesiog mirė iš juoko. Matyt, mūsų akcentas buvo labai baisus. Tada labai pykau,“ – sako Audronė Burakovienė ir priduria: – „Buvo labai malonu susitikti su savo senomis draugėmis, kolegomis, nes prabėgusius jaunystės metus visada smagu prisiminti.“

ŠK

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Stebuklinga Mamos skarelė…

Auginame Lietuvos piliečius

Susitikimas su žurnaliste Rūta Janutiene ir naujausios jos knygos „Ir saugok mus nuo piktojo…“ pristatymas

Kas domina „guglinėtojus“?

Kviečiame kurti smagius lauko žaidimus ir dalyvauti konkurse

Fotografijų parodos „Šeinius + Scheynius“ atidarymas

Igno Šeiniaus ir jo proanūkės fotografiniai talentai – Širvintose

Ypatinga popietė Čiobiškyje

Profesinio meistriškumo pamokos Širvintų meno mokykloje

Skaitovus Švenčionyse lydėjo sėkmė

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos