„Chanurum urugu imahum“

2018 m. gruodžio 1 diena. Iš kairės į dešinę: Onutė Žirnienė, Irena Rinkevičienė, Nijolė Vitkauskaitė, Aleksandra Butkuvienė, Liuda Stanaitienė, Zita Sinicienė, Audronė Burakovienė.

2018 m. gruodžio 1 diena. Iš kairės į dešinę: Onutė Žirnienė, Irena Rinkevičienė, Nijolė Vitkauskaitė, Aleksandra Butkuvienė, Liuda Stanaitienė, Zita Sinicienė, Audronė Burakovienė.

Vyresnio amžiaus širvintiškiai gerai prisimena prieš 30-40 metų mūsų kraštą garsinusį mišrųjį vokalinį kvartetą, kuris 1980 m. respublikiniame „Sidabrinių balsų“ konkurse pelnė laureato vardą. Pamena ir moterų vokalinį ansamblį „Širvinta“, kuriam 1988 metais buvo suteiktas nusipelniusio kolektyvo vardas. Tais pačiais metais ansamblis kartu su Vilniaus vyrų choru „Varpas“ lankėsi Šiaurės Korėjoje, koncertavo Pchenjane. 

Šiems kolektyvams kelionėje vadovavo Širvintų kultūros centro vokalinės muzikos specialistė Audronė Burakovienė.

Šiais metais nuo kelionės į Šiaurės Korėją prabėgo jau 30 metų, todėl šeštadienį į jubiliejinį prisiminimų vakarą Kultūros centre rinkosi vokalinio ansamblio „Širvinta“ moterys. Susitikime jų dalyvavo septynios, nors 1988 metais darytoje nuotraukoje užfiksuota dvylika jaunų moterų. Ne visos galėjo, tačiau tos, kurios atėjo, teisybę sakant, atrodė nelabai ir pasikeitusios. Pasak Audronės, daina pasenti neleidžia…

1988 metai. Nusipelnęs moterų vokalinis ansamblis „Širvinta“.

1988 metai. Nusipelnęs moterų vokalinis ansamblis „Širvinta“.

Kim Ir Senas nuo 1972 metų iki savo mirties užėmė ir Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos prezidento postą. Po mirties jis paskelbtas „amžinuoju prezidentu“, vadovaujančiu iš kito pasaulio, laikas šioje šalyje skaičiuojamas nuo jo gimimo. Šiaurės Korėjoje moterys turėjo tris koncertus, į programą privalomai buvo įtraukta daina ir apie Kim Ir Sėną. „Dainuoti ilgai mokėmės korėjietiškai, tačiau vos pradėjus, po kelių žodžių – „Chanurum urugu imahum“ – visa salė tiesiog mirė iš juoko. Matyt, mūsų akcentas buvo labai baisus. Tada labai pykau,“ – sako Audronė Burakovienė ir priduria: – „Buvo labai malonu susitikti su savo senomis draugėmis, kolegomis, nes prabėgusius jaunystės metus visada smagu prisiminti.“

ŠK

     
Naujausi komentarai
  • jo    2018-12-14 18:27         

    Buvo labai gera Jūsų klausytis.Sėkmės mielosios.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 9 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.