+

„Atžalyne“ švęstos penktokų krikštynos

Penktokai pristato namų darbus.

Penktokai pristato namų darbus.

Spalio 22-oji yra svarbi diena kiekvienam Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos penktokui. Tądien mokykloje vyko penktokų krikštynos. Jas suorganizavo Mokinių taryba, į pagalbą pasikvietusi krikštamotes su fėjomis ir elfais. Visas jų būrys, dar šventei neprasidėjus, įžengė į kiekvieną penktokų klasę. Krikštamotės, panorusios geriau susipažinti su savo krikštavaikiais, sužaidė žaidimą, pasveikino penktokus. Baigusios trumpą ir triukšmingą programėlę, virve surišo visus klasės mokinius, kad neišsisuktų nuo krikšto, ir atvedė į aktų salę.

Iškilmingą krikštynų ceremoniją salėje vedė Baltoji fėja (Ieva Eigelytė) ir Juodoji fėja (Eglė Matulytė). Jos pristatė visas tris penktokų klases ir jų vadoves. Joms buvo įteikti maišeliai su gražiai įpakuotomis antirespirantų, antivirusantų, antibakterijantų porcijomis, skirtomis krikštynų apeigoms atlikti ir penktokams paragauti.

Šventės vedėjos pasiūlė kiekvienai klasei padaryti mankštą ir atsakyti į užduotus suktus klausimus. Visi pasirodė tikrai puikiai! Pamirštos neliko ir klasių auklėtojos. Jos privalėjo atlikti vikrumo ir atsargumo užduotį: pereiti per padėtus ant grindų mobiliuosius telefonus užrištomis akimis.

Kad neišsisuktų nuo krikšto, penktokai buvo palydėti į aktų salę.

Kad neišsisuktų nuo krikšto, penktokai buvo palydėti į aktų salę.

Į krikštynų šventę penktokėliai atvyko paruošę namų darbus, todėl juos pristatė. 5A (vadovė Valerija Danienė) ne tik padeklamavo savo kūrybos eilėraštį, bet ir sudainavo nuostabią dainą. 5B (vadovė Evelina Stankevičienė) nustebino išradingumu: dailiu šokiu ir nuostabia vaidyba. 5C (vadovė Renata Blusevičienė) atskleidė, kaip pradeda klasės gyvenimą naujoje mokykloje, padeklamavo savo kūrybos eilėraštį.

Po šauniai atliktų namų darbų penktokai vaidino literatūrines pasakas. Mokiniai pasirodė kaip labai kūrybingi ir protingi, turintys tikslą ir jo siekiantys. Svarbiausia šventės akimirka, dėl kurios susirinko visi penktokai, buvo priesaika. Vieni drąsiai, kiti neryžtingai, treti labai droviai, tačiau visi iki vieno, ranką prie širdies pridėję, kartojo priesaikos žodžius ir tapo tikrų tikriausiais atžalyniečiais. Juos pasveikino direktorės pavaduotoja Rita Suchockienė, seniūnams įteikė priesaikų tekstus ir atžalyniečių ženkliukus.

Galų gale, kad visi namo išeitų laimingi ir patenkinti, sudainuota Eglės Jurgaitytės daina „Mano diena“. Po šio krikšto į mokyklą penktokai įžengs kaip dideli ir tikri „Atžalyno“ mokiniai!

Deivė Aleksandravičiūtė ir Miglė Žiedavainytė
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 8B klasės mokinės

Penktokų krikštynas suorganizavo Mokinių taryba.

Penktokų krikštynas suorganizavo Mokinių taryba.

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kitame marių krante „ganosi“ jau šešiolika širvių

Sveikos gyvensenos skatinimas – kasmetinė Bartkuškio kaimo bendruomenės veikla

Mokslo ir žinių diena Širvintų rajone

Nesibaigiančios reformos tildo vaikų klegesį

Juknonyse apsilankė ir svečiai iš televizijos

Pirmieji būsimi socialiniai lyderiai jau susipažino

„O pomidorai tada atrodo tokie gražūs…“

Brandos atestatai jau Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazistų rankose

Naujojoje aikštėje – įspūdinga miesto šventė

Vasara vaikams bus dar turiningesnė kartu su „Virtualiu manekenu“

Iniciatyva „Atverk duris vasarai“

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje

Balsuokime už Sapnus!

Gyvosios archeologijos dienos Kernavėje – dvidešimt metų drauge

Vaikų vasaros stovykla „Draugystės taku“

Čiobiškiečiai ieškojo lobio

Vijos Tarabildienės akvarelių paroda Širvintų kultūros centre veiks iki liepos 20 d.!

Gėlas vanduo – gyvybės planetoje pagrindas

Širvintiškiai atšventė Europos dieną

Gegužės 18 d. Kernavėje – Muziejų naktis

Violončelės muzika pakerėjo…

Darželinukų džiaugsmai

Septintą kartą Širvintas aplankė „Sėkmės paukštė“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+