„Atžalyne“ švęstos penktokų krikštynos

Penktokai pristato namų darbus.

Penktokai pristato namų darbus.

Spalio 22-oji yra svarbi diena kiekvienam Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos penktokui. Tądien mokykloje vyko penktokų krikštynos. Jas suorganizavo Mokinių taryba, į pagalbą pasikvietusi krikštamotes su fėjomis ir elfais. Visas jų būrys, dar šventei neprasidėjus, įžengė į kiekvieną penktokų klasę. Krikštamotės, panorusios geriau susipažinti su savo krikštavaikiais, sužaidė žaidimą, pasveikino penktokus. Baigusios trumpą ir triukšmingą programėlę, virve surišo visus klasės mokinius, kad neišsisuktų nuo krikšto, ir atvedė į aktų salę.

Iškilmingą krikštynų ceremoniją salėje vedė Baltoji fėja (Ieva Eigelytė) ir Juodoji fėja (Eglė Matulytė). Jos pristatė visas tris penktokų klases ir jų vadoves. Joms buvo įteikti maišeliai su gražiai įpakuotomis antirespirantų, antivirusantų, antibakterijantų porcijomis, skirtomis krikštynų apeigoms atlikti ir penktokams paragauti.

Šventės vedėjos pasiūlė kiekvienai klasei padaryti mankštą ir atsakyti į užduotus suktus klausimus. Visi pasirodė tikrai puikiai! Pamirštos neliko ir klasių auklėtojos. Jos privalėjo atlikti vikrumo ir atsargumo užduotį: pereiti per padėtus ant grindų mobiliuosius telefonus užrištomis akimis.

Kad neišsisuktų nuo krikšto, penktokai buvo palydėti į aktų salę.

Kad neišsisuktų nuo krikšto, penktokai buvo palydėti į aktų salę.

Į krikštynų šventę penktokėliai atvyko paruošę namų darbus, todėl juos pristatė. 5A (vadovė Valerija Danienė) ne tik padeklamavo savo kūrybos eilėraštį, bet ir sudainavo nuostabią dainą. 5B (vadovė Evelina Stankevičienė) nustebino išradingumu: dailiu šokiu ir nuostabia vaidyba. 5C (vadovė Renata Blusevičienė) atskleidė, kaip pradeda klasės gyvenimą naujoje mokykloje, padeklamavo savo kūrybos eilėraštį.

Po šauniai atliktų namų darbų penktokai vaidino literatūrines pasakas. Mokiniai pasirodė kaip labai kūrybingi ir protingi, turintys tikslą ir jo siekiantys. Svarbiausia šventės akimirka, dėl kurios susirinko visi penktokai, buvo priesaika. Vieni drąsiai, kiti neryžtingai, treti labai droviai, tačiau visi iki vieno, ranką prie širdies pridėję, kartojo priesaikos žodžius ir tapo tikrų tikriausiais atžalyniečiais. Juos pasveikino direktorės pavaduotoja Rita Suchockienė, seniūnams įteikė priesaikų tekstus ir atžalyniečių ženkliukus.

Galų gale, kad visi namo išeitų laimingi ir patenkinti, sudainuota Eglės Jurgaitytės daina „Mano diena“. Po šio krikšto į mokyklą penktokai įžengs kaip dideli ir tikri „Atžalyno“ mokiniai!

Deivė Aleksandravičiūtė ir Miglė Žiedavainytė
Širvintų „Atžalyno“ progimnazijos 8B klasės mokinės

Penktokų krikštynas suorganizavo Mokinių taryba.

Penktokų krikštynas suorganizavo Mokinių taryba.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+