Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Renginio akimirka.

Renginio akimirka.

Jaunimas Širvintose iš tiesų neturi kada nuobodžiauti. Įkurta atvira jaunimo erdvė, aktyvūs joje dirbantys specialistai organizuoja daugybę įdomių, aktyvių veiklų, užtikrina įvairiapusius jaunų žmonių poreikius: seminarai, paskaitos, susitikimai, muzikos, kino ir žaidimų vakarai, šventės, įsimintinų datų paminėjimas, kūrybiškumo projektai.

O sausio 30 d. į Širvintų atviroje jaunimo erdvę atvyko ir 10-12 klasių moksleivius į įdomų bei naudingą renginį pakvietė Kazimiero Simonavičiaus universiteto komanda su vykdoma iniciatyva „Moksleivių universitetas“. Džiugu, kad ir mūsų mažo rajono jaunimas turėjo galimybę dalyvauti užsiėmimuose, iki šiol vykusiuose tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

„Moksleivių universitetas – tai puiki platforma „pasimatuoti universitetą“ ir pusdieniui vietoj įprastų pamokų susitikti su universiteto dėstytojais bei dalyvauti skirtingų mokslo šakų paskaitose. Šia iniciatyva tikimasi moksleivius supažindinti su universiteto specifika ir sužadinti jų norą siekti aukštojo mokslo,“ – teigė Kazimiero Simonavičiaus universiteto Edukacinių inovacijų centro vadovė Evelina Lipskaja.

Renginio akimirka.

Renginio akimirka.

Renginio akimirka.

Renginio akimirka.

Renginio metu susirinkusiems buvo pristatyti du pranešimai aktualiomis šiuolaikiniam jaunimui asmens duomenų apsaugos socialiniuose tinkluose ir ateities visuomenės tendencijų temomis, kuriomis kalbėjo pats Kazimiero Simonavičiaus universiteto rektorius prof. dr. Arūnas Augustinaitis ir Teisės fakulteto prodekanas Olegas Beriozovas.

Kaip kinta šiandieninė mūsų gyvenimo aplinka? Kaip tie pokyčiai veikia jauno žmogaus perspektyvos suvokimą, profesijos ir gyvenimo kelio pasirinkimą? Kokie šiandieninio pasaulio greitkeliai veda į sėkmę, gyvenimo pilnatvę ir profesinę raišką? Apie tai kalbėdamas A. Augustinaitis susirinkusiems jauniesiems širvintiškiams pristatė „Dėlionių visuomenės“ sąvoką ir ypatybes. Jis teigė, kad „Dėlionių visuomenės“ vaizdinys leidžia suprasti, kaip formuojasi medijų pasaulis ir neapčiuopiamos ekonomikos struktūros. Lektorius pabrėžė, kad „Dėlionių visuomenė“ talpina daugelio dabarties suvokimą ir pažinimą, pradedant laiko ir erdvės pokyčiais skaitmeninėje erdvėje ir baigiant gyvenimo būdo, sprendimo priėmimo ir vertybinėmis alternatyvomis. „Dėlionių visuomenė“ padeda suprasti, kas yra globalus, postmodernus, inovacijų ir kūrybos pasaulis, kaip kinta jo vidinė logika, nuo kurios priklauso šiandieninio žmogaus pasirinkimai, gyvenimo kokybė, saviraiškos ir karjeros galimybės.

Teisės fakulteto prodekanas Olegas Beriozovas kalbėjo apie asmens duomenų apsaugą socialiniame tinkle „Facebook“, davė naudingų patarimų – ką galima viešinti, o ko nerekomenduojama, kaip tinkamai apsaugoti savo duomenis ir būti atsakingiems. Kadangi šiais laikais ne tik jaunimas, bet ir didesnė dalis visuomenės vis labiau naudojasi socialiniais tinklais, ši tema užsiėmimo dalyviams buvo ne tik įdomi, bet ir naudinga.

Aktyviausiems renginio dalyviams svečiai iš Kazimiero Simonavičiaus universiteto įteikė atminimo dovanėles ir sertifikatus.

Džiugu, kad Širvintų jaunimas aktyvus, žingeidus, planuoja savo ateitį ir turi didelių svajonių. O su jaunimu dirbantys specialistai padeda kurti naujas tradicijas, skatina bendruomeniškumą, pagarbą ir toleranciją vienas kitam, patriotiškumą, darbštumą, atsakomybę.

Organizatorių informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+