Širvintas garsina talentingi žmonės

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Naujo debiuto - dainos „Man nebaisu“ filmavimo akimirkos.

Turbūt ne vienas gerai prisimena praėjusių metų televizijos projekto „X-Faktorius“ nugalėtoją Moniką Pundziūtę. Iš pirmo žvilgsnio kukli, trapios sielos ir lakštingalos balsu prabylanti asmenybė, tačiau vidinė stibrybė, atkaklus charakteris bei troškimas eiti svajonės link širvintiškei Monikai padėjo „išplėšti“ pergalę. Šiuo metu 19 – kos metų mergina neleidžia savo gerbėjams jos primiršti: kuria dainas, bendrauja su šios srities profesionalais ir kopia karjeros laiptais aukštyn. Ji mielai sutiko pasidalyti įgyta patirtimi, gyvenimo ypatumais, kuomet esi žinomas visuomenėje, bei suteikti motyvaciją jauniesiems skaitytojams, kaip vis dėl to yra svarbu atrasti save ir be paliovos eiti svajonės link.

– Visų pirma, norime jums padėkoti, kad sutikote atsakyti į keletą klausimų. Džiugiamės, jog esate mūsų kraštietė, kurią Širvintų rajono gyventojai itin palaikė projekto metu. Įdomu išgirsti, kada ir kaip supratote, kad jūsų talentas – dainavimas? Ar giminėje, be jūsų, dar yra dainuojančių žmonių?

Mergina yra meniškos sielos atstovė. Dainomis ji išjaučia vidinę emociją ir tai, kas sukasi aplink ją.

Mergina yra meniškos sielos atstovė. Dainomis ji išjaučia vidinę emociją ir tai, kas sukasi aplink ją.

– Širvintose mokiausi Sporto mokykloje, tačiau ten nepritapau, nes gyvenau nuolatinėje svajonėje, kad kada nors aš dainuosiu prieš daugybę žmonių, kursiu dainas, kurių kiti klausysis. Šeima palaikė šį mano norą, tad išleido mokytis į Vilniaus Talllat-Kelpšos konservatoriją, kurioje dar stipriau pamilau dainavimą, pradėjau kurti dainas. Sunkiai dirbau ir ėjau į priekį, tačiau, atrodo, kad ta mažos mergaitės iš Širvintų svajonė po truputį tampa realybe. Giminėje iki tol niekas didelių muzikinių aukštumų nesiekė, bet jaučiu, kad meile muzikai įkvėpiau ir aplinkinius – brolis dabar po truputį ir pats pasiduoda kūrybai, daugiau domisi muzika (šypsosi pašnekovė).

– Kokiuose konkursuose dalyvavote ir ar savo noru, ar pastūmėta kitų nusprendėte dalyvauti televizijos dainų konkurse „X-Faktorius“?

– Mokantis konservatorijoje, be atsiskaitymų ir pasirodymų joje, kituose konkursuose neteko dalyvauti. Turėjau daug baimių – dabar gal ir keistai skambės, tačiau viena jų – dainavimas scenoje. Tačiau žinojau, kad norint priartėti prie savo svajonės, kad mane išgirstų, – turėsiu nugalėti šią baimę, tad, palaikoma draugų, šeimos ir mokytojų, išdrįsau išbandyti savo jėgas „X-Faktoriaus“ konkurse.

– Kokiomis emocijomis gyvenote viso projekto metu? Juk visą tą laiką buvote laikoma favorite. Ar bent kažkiek nujautėte, kad tapsite nugalėtoja?

– Žinojau, kad turiu daug dirbti, ruoštis, stengtis, kad aplankytų sėkmė. Garsiai nerėkiau ir nesakiau, kad tai aš atėjau nugalėti, tačiau žinojau, kad, atidavusi visas jėgas, pasieksiu rezultatą. Pirmiausia, norėjau nugalėti save, savo baimę, išbandyti jėgas, pamatyti muzikos pasaulio virtuvę. Buvo malonu, kai su kiekvienu pasirodymu sulaukdavau vis daugiau teigiamų atsiliepimų, palaikymo. Su nekantrumu laukiau finalo.

– Kaip pasikeitė jūsų gyvenimas nuo tada, kai buvote pastebėta televizijoje ir kai galiausiai tapote nugalėtoja?

– Pradėjau labiau savimi pasitikėti, tikėti, kad mano kūryba gali patikti ir tapti kam nors svarbi. Žmonės pradėjo pažinti, mano dainos pasiekė vis daugiau klausytojų. Nugalėjus atsivėrė daugiau galimybių, tai padėjo užlipti į daugiau scenų, suprasti, kad pasirinkimas eiti šiuo keliu buvo teisingas.

– Visi gerai žinome, kad žmonių visuomenę sudaro „įvairiaspalviai“ asmenys. Vieni atsiliepia teigiamai, nuolatos palaiko, o kiti, tik žiūri, kaip purvais apdrabstyti ar kažkokia skaudžia replika įgelti. Tad kaip jūs reaguojate į užgaulius komentarus? Ar viską stengiatės skaityti, kas apie jus yra rašoma?

– Kaip asmenybei, laimėjimas atnešė patirties. Iš pradžių jautriai reaguodavau į neigiamus komentarus, replikas. Tačiau labai greitai supratau, kad visokių žmonių yra ir bus. Man reikia eiti pirmyn, dar sunkiau dirbti. Gana greitai teko užsiauginti „storą odą“, kad pikti komentarai nesugadintų dienos. Klausau profesionalų, artimų žmonių pastabų, tai yra svarbu norint tobulėti. Taip pat iš pradžių buvo sunku suprasti, kaip bendrauti su žurnalistais, tačiau dabar turiu du geriausius ginklus – atvirumą ir nuoširdumą, bendraudama su visais – komentatoriais ir žiniasklaida.

– Kaip manote, sulaukus tokios didžiulės šlovės, jūsų vidinis „aš“ pakito ar liko ta pati, jautrios sielos mergina? Juk ne paslaptis, kad dauguma suserga „žvaigždžių liga“. Šlovė, nuolatinis dėmesys apakina (teko skaityti tokius komentarus) dar projekto metu. Tad – smalsu, ką tokiems galėtumėte atkirsti?

– Mano vidus geriausiai atsispindi dainose – tai yra mano išgyvenimai, aplinkiniai žmonės, vietos, kurios įkvepia. Gyvenime niekas nieko man neatnešė ant sidabrinės lėkštutės, visa, ką turiu dabar, turėjau pasiekti pati, tad žinau, kad nėra laiko sirgti „žvaigždžių liga“, reikia daug dirbti, norint, kad svajonė pildytųsi toliau. Čia dar tik mano kelio pradžia.

– Kaip gimė idėja, susikurti naują sceninį vardą „Monique“?

– Pirmiausia, mano pavardė sunkiai rašoma. O dar kai tiek daug Monikų mūsų muzikinėje padangėje, reikėjo galvoti, kaip palengvinti visiems atsiminti, kuri yra, kuri. Monique mane vadino nuo vaikystės šeima ir draugai. Tad esu prie šio vardo įpratusi, norėjau, kad juo mane pažintų ir klausytojai.

Dar visai neseniai pradėjusi muzikinę karjerą, Monika jau pelnė pripažinimą. Vaido Baumilos ir Monikos Pundziūtės-Monique bendra daina „Dviese“, gerbėjų pastangomis, tapo auksine ir platinine.

Dar visai neseniai pradėjusi muzikinę karjerą, Monika jau pelnė pripažinimą. Vaido Baumilos ir Monikos Pundziūtės-Monique bendra daina „Dviese“, gerbėjų pastangomis, tapo auksine ir platinine.

– Bene kasdien matome, kad nestovite vietoje. Nuolatos tobulėjate, neleidžiate apie save pamiršti, ir savo dainomis, kurios sulaukia didžiulio dėmesio, bei įvertinimo, džiuginate klausytojus. Įdomu būtų sužinoti, kaip dar planuojate mus stebinti, kokie yra numatomi ateities planai?

– Greitai viską pamatysite (juokiasi Monika). Su komanda kuriame dainas, ieškome naujo skambesio, įrašinėjame jas, atrenkame, ką klausytojams pristatyti toliau. Netrukus – naujos dainos, nauji vaizdo klipai, koncertai ir susitikimai su publika. Labai to laukiu ir tikiuosi, kad klausytojai priims mane ir naujus mano darbus su tokiu pačiu palaikymu, kaip ir iki šiol.

– Dėkoju už nuoširdų ir atvirą pokalbį. Su nekantrumu lauksime jūsų koncertinio turo gimtajame mieste.

Odeta Kuročkina
Nuotraukos iš asmeninio Monikos archyvo

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+