„Ruskij korabl, idi n@xui!“

Įtempta ir tamsiausiomis karo Ukrainoje nuotaikomis nuspalvinta pastaroji savaitė neatbaidė protmūšio gerbėjų ir visos 6 Širvintų „Auksinio proto“ komandos giedrą pirmąjį šio pavasario vakarą vėl susirinko į „Alkaną briedį“ protų kovoms.

Žaidimas prasidėjo simboliniu palaikymu ir tylos minute žuvusiems Ukrainoje, o pasibaigė bendru sutarimu pervesti surinktą simbolinį žaidimo mokestį organizacijai „Mėlyna geltona“. Šį kartą tai sudarė 46 Eur bei iš ankstesnių žaidimų – 137 Eur.

Aštuntajame šio sezono žaidime, kaip iš anksto užsiminė organizatoriai, buvo nemaža klausimų, susijusių su Ukraina.

Kaip ir turi būti – komandos laužė galvas, diskutavo, kai ką užtikrinamai tvirtino, kai ką spėjo, be abejo, ir sužinojo daug ką naujo.

Vakaro citata, priklausanti vedėjui Sauliui Voveriui: atsakymas „Aš taip ir galvojau“ nebus įskaitytas.

Na, o rezultatai tokie.

KIETAI VIRTI – komanda, kuri ir yra „kalta“, kad Širvintose prasidėjo „Auksinio proto“ gyvi žaidimai, ne tik šauniai prisistatė, bet ir labai „netikėtai“ laimėjo pirmąją vietą bei „Intimito“ prizą. Tiesa, 2 iš 5 turų „kietuoliai“ turėjo pripažinti DERMĖS pranašumą, o ar dėl to kaltos Užgavėnės, ar praretėjusios gretos, sunku pasakyti.

Antroji – atjaunėjusi ir atsigavusi DERMĖ, žaidusi net devyniese ir jau laukianti nesulaukianti pavasario, kada į „Askovitos“ molinius vazonus galės sodinti pomidorus. Taip, antros vietos prizas, uždirbtas palankiais muzikiniais, istoriniais ir kitais nesunkiai įveiktais klausimais bei pakili komandos nuotaika leido kiek stipriau atitrūkti nuo nuolat ant kulnų lipančių KOVOTOJŲ. Jiems šį kartą – trečioji vieta ir fortūnos rato išsuktas „Mokas IT“ prizas.

Ketvirti – RAUDONO VERŠIO žaidėjai, turbūt jau planuojantys pavasarinę žūklę, kuriai pasiruošti galės pasinaudoję „Ekmetos“ prizu.

Penktoji vieta – BOKŠTO kompanijai, kuri nusiteikusi buvo labai pozityviai, nes vestuvės juk tikrai linksmesnė proga valgyti ilgai išlaikytą sūrį nei laidotuvės, nors teisingas atsakymas buvo liūdnesnis.

Šeštoji vieta bei „Draustuko“ dovanota knyga į biblioteką – PRADINUKAMS, už kuriuos karštai serga ir jų iškovotais taškais nuoširdžiai džiaugiasi visos kitos komandos.

Iki kito antradienio.

Ir… RUSKIJ VOENNYJ KORABL, IDI N@XUI! Juk ši frazė leistina tarti be jokios cenzūros net kalbininkų!

Pabandykite atsakyti, o atsakymą parašykite kaip komentarą:

Pasaulyje yra daug niekieno nepripažintų valstybių. Vieną tokių Karibų jūroje, už 6 kilometrų nuo Jamaikos, 1964 metais įkūrė Ernesto Hemingvėjaus brolis Leičesteris. Valstybę jis pavadino naująja JA. Jis didžiavosi, kad nusiuntęs savo šalies pašto ženklus JAV prezidentui gavo atsakymą, adresuotą kaip Naujosios JOS prezidentui. Nėra jokių duomenų, kad Leičesteris būtų labai domėjęsis Platono mokymu, bet, atrodo, kad atsižvelgiant į valstybės vietą, pavadinimas parinktas neatsitiktinai. Kas yra JI?

PRIEŠ TAI KLAUSĖME:

Mindaugo sostas, Lizdeika, Aukuras, Kriveikiškis. Su visa pagarba UNESCO, mes čia kažką praleidome. Ką?

ATSAKYMAS: Pilis arba įgula

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top