Protmūšio tradicijos Širvintose? Jos gyvos jau 5 metus! Kviečiame prisijungti!

Ne vienas širvintiškis mėgsta ir žiūri intelektualinius TV žaidimus, sprendžia kryžiažodžius, mėgaujasi jausmu, kurį suteikia ši veikla – sužinoti kažką nauja, išmąstyti, surasti teisingą atsakymą…

Tačiau tikrai nedaug kas težino, kad Širvintose jau 5 metus gyvuoja protmūšio komanda intriguojančiu, šmaikščiu pavadinimu „Kietai virti“.

„Kietai virti“ gali būti ne tik kiaušiniai, tai ir mūsų protai,” – šypsodamasis sako vienas iš komandos įkūrėjų ir pradininkų Andrius Balevičius.

O pamankštinti protą, pajusti komandinę dvasią, azartą per 5 gyvavimo metus pabandė jau per 30 širvintiškių, kurių amžius nuo 10 iki 80 metų. Penkis iš komandos narių: Andrių Balevičių, Mindaugą Korsaką, Gintarą Pauliukonį, Danielį Vysockį, Saulių Voverį matėme ir televizijos ekranuose „Auksino proto“ žaidime.

Patys žaidėjai sako, jog patekti į televiziją tikrai nėra pagrindinis tikslas.

„Tai, visų pirma, legalus pabėgimas nuo kasdieninės rutinos, darbų-namų maratono ir laikas sau. Tai azartas,“ – sako taip pat nuo komandos susibūrimo protmūšius žaidžiantis Petras Jurevičius.

Kaip tai prasidėjo?

Prieš 5 metus suburti komandą ir dalyvauti žaidimuose pakvietė projektas „Bibliomūšis“, vykęs visos šalies bibliotekose. Tai buvo pati pradžia, kai UAB „Askovita“ įmonės vyrai susibūrė į „Kietai virtus“ ir pakvietė prisijungti pažįstamus, draugus. Antrasis žingsnis buvo Širvintose jaunimo koordinatorės Gintarės Lipskės organizuotas „Europrotas“. „Kietai virti“ pateko į šalies finalą, organizuotą Europos Sąjungos komisijos, ir jame užėmė 7 vietą (iš 50 komandų).

Žinia apie susibūrusią komandą ėjo iš lūpų į lūpas, todėl žaidėjų gretas vis papildydavo nauji nariai, žinoma, kai kurie ir atkrisdavo. Tačiau „Kietai virti“ protmūšių nebeapleido, o įsitraukė į „Auksinio proto“ kovas. Komanda žaidžia „Auksinio proto“ žaidimuose kiekvieną savaitę, renkasi ir važiuoja į Vilnių. Pasak vieno iš „Kietai virtų“ entuziastų, šachmatininko Sauliaus Voverio, dvejus metus žaidimas vyko Ukmergėje, komanda dalyvavo mažųjų miestų divizione, kuriame buvo lyderė, o dabar jėgas išbando stipriausiame divizione ir yra 85 iš 480 komandų Lietuvoje, patenkanti į Vilniaus komandų TOP 25.

Mintis simboliškai paminėti komandos susibūrimo 5 metų gimtadienį žaidėjams kilo visų pirma todėl, kad norisi atverti duris ir pakviesti daugiau širvintiškių pabandyti, pažaisti, išbandyti save, suburti savo komandą, o patikus – prisijungti prie „Kietai virtų“ dalyvauti „Auksiniame prote“.

Būtent todėl gruodžio 11 d. 18.00 val. Širvintose, „Lelijos“ kavinės patalpose, vyks viešas ir atviras, nemokamas ir labai įdomus gimtadienis, į kurį kviečiami visi. Tiek jau išbandę protmūšius, tiek norintys pabandyti.

„Jei tik sulauksime širvintiškių susidomėjimo, bandytume nuo sausio naujojo „Auksinis proto“ sezono žaidimus nuolat organizuoti Širvintose. Todėl šis renginys – tai ir tam tikras eksperimentas, bandymas, kuris parodys, ar širvintiškiams to reikia,“ – sako komandos „Kietai virti“ žaidėjai.

Kodėl verta?

Pasak Andriaus Balevičiaus, „nes tikrai sužinosite kažką, ko nežinojote. Nes tikrai bus daug sveiko humoro ir natūralaus vitamino C, kurio gruodį visiems labai trūksta. Nes patirsite tą puikų jausmą, kai kartu su komandos nariais išmąstysite ir įveiksite ne vieną, rodytųsi, patį painiausią klausimą.“

Kaip tai vyks?

REGISTRACIJA – ji būtina.

Pasikvieskite draugus, kaimynus, bendradarbius, kolegas, bendruomenės narius ir susiburkite į komandą. Ją gali sudaryti nuo 2 iki 9 narių.

Jei norite, galite registruotis ir kaip atskiras žaidėjas. Renginio dieną organizatoriai sukurs komandas ir Jus prijungsime.

Registruotis galite el. paštu: draustukas@gmail.com , Google Forms platformoje https://forms.gle/QTsxeRXCM9g1Spa5A , arba mobiliuoju telefonu 8 614 52549. Šiais kontaktais galite kreiptis ir dėl bet kokių Jums kylančių klausimų.

Kaip pasiruošti?

Jokio specialaus pasiruošimo nereikia. Jūsų protas yra pagrindinis žaidimo įrankis. Nėra specialybės, profesijos ar pomėgio, kuris nepadėtų atsakyti bent į keletą klausimų. O jie retai kada būna tokie, jog užtenka žinių. Dažniausiai reikia „minčių lietaus“, kai iš komandos narių nuomonių po trupinėlį einama prie atsakymo. Tai ir yra didžiausias azartas.

Kaip vyks žaidimas?

Žaidimą sudarys 5 turai po 11 klausimų. Kiekvienam klausimui skiriama 1 minutė laiko. Žaidimo trukmė – apie 3 valandas.

Klausimus Širvintų protmūšiui parengs ir gimtadienio proga dovanos „Auksinio proto“ ir „Protų Lygos“ (arba „Ko nežino Kazys“) kūrėjai. Tai bus aukščiausio, bet tikrai ne sudėtingiausio lygio žaidimas.

Žinoma, kad gimtadienis be dovanų – ne gimtadienis. Todėl organizatoriai pažada ne tik prizų kiekvienam atėjusiam, bet ir siurprizų. O svarbiausia – gerą nuotaiką ir puikiai praleistą laiką.

„Kietai virtų“ inf.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top