„Auksinio proto“ protmūšiai: su kuo tai valgoma?

Šią savaitę sužaistas jau dešimtasis šio sezono protmūšis Širvintose.

Taigi koks tai stebuklas – „Auksinio proto“ protmūšis?

Šis nacionalinio intelektinio „Auksinio proto“ protmūšių sezonas sudarytas iš 16 žaidimų. Paprastai per metus būna du sezonai: nuo sausio iki balandžio ir nuo rugsėjo iki gruodžio. Vasarą ir per Kalėdas protai ilsisi?

Dabar – jau septynioliktasis sezonas. Sezono metu komandos suskirstomos į du divizionus: Didžiųjų miestų ir Mažųjų Miestų. Širvintos, suprantama, dalyvauja Mažųjų miestų divizione.

Pasibaigus sezonui, skaičiuojami rezultatai. Tai daroma imant 14 geriausių kiekvienos komandos rezultatų, o du blogiausi sezono pasirodymai neįtraukiami. Taigi net ir du sezono žaidimus visiškai praleidusi komanda gali pretenduoti į aukštą vietą.

Sezono pabaigoje po 15 geriausių abiejų divizionų komandų patenka į superfinalą. Be to, į finalinį etapą patenka ir 5 mažųjų miestų komandos, kurios laimėjo savo mieste, bet nepateko į TOP 15. Išdalinami ir keli vardiniai kvietimai.

Superfinalas yra didžiulis, gražus ir labai garbingas renginys, kuriame išaiškinami šalies čempionai.

Ir tai tikrai ne viskas, ką galima pasiekti!

Žaidimas: kaip jis vyksta ir ką galima pasiekti?

„Auksinio proto“ žaidimai visoje Lietuvoje prasideda antradieniais 19 valandą. Vieną žaidimą sudaro 5 turai, kuriuose yra po 11 klausimų (išskyrus trečią turą, kuriame 10 klausimų). Taigi per žaidimą komandos turi atsakyti į 54 klausimus. Pirmų dešimties kiekvieno turo teisingo atsakymo vertė – 2 taškai, vienuoliktojo (BONUS) klausimo – 3 taškai. Maksimaliai galima surinkti 112 taškų, nors to dar niekada niekas nepadarė. Vienam klausimui apgalvoti ir aptarti skiriama 1 minutė, neskaičiuojant laiko, kol yra skelbiamas klausimas (žodžiu ir ekrane). Turo pabaigoje skiriama papildoma minutė galutinai aptarti ir pateikti atsakymus. Taigi vienam turui komandos turi 12 minučių (11 minučių trečiame ture). Visas žaidimas trunka 2–2,5 valandos, bet žaidėjai sako, kad laikas prabėga nepastebimai.

Atsakymai rašomi ant lapelių ir visi jie surenkami iš karto pasibaigus turui. Surinkus lapelius, pateikiami teisingi atsakymai, suskaičiuojami komandų surinkti taškai. Jie skelbiami bendroje sistemoje realiu laiku, kad kiekviena komanda galėtų matyti, kaip sekasi konkurentams visoje Lietuvoje. Jau trečiadieniais ryte visų Lietuvos komandų rezultatus galima rasti žaidimo tinklapyje www.auksinisprotas.lt .

Tradiciškai, bet nebūtinai kiekvieną kartą, žaidimo turai būna tokie: I – bendri klausimai, II – pirmi 6 klausimai – muzikiniai, likę bendri, III – su kuo nors susipažįstame (asmeniu, įvykiu ar kt.), t. y. visi klausimai vienaip ar kitaip būna susiję su ta tema, IV ture keliaujame į kažkokią šalį ar regioną, V turas – bendri klausimai. Kiekviename ture gali tykoti grandinėlės, sąsajos, užuominos arba akivaizdūs atsakymai tiesiog ekrane. Vienu žodžiu, smagu, net žalia!

Komandos – kas tai?

Protmūšio komandą paprastai sudaro 2–9 žaidėjai. Reguliariojo sezono metu komandos dalyvių skaičius neribojamas, gali žaisti ir 1, ir 15 žmonių. Superfinale maksimalius komandos narių skaičius – 9. Komandos nariai gali keistis, registruoti jų niekur nereikia. Dalyvių amžius nėra ribojamas.

Malonioji dalis: PRIZAI

Kiekvienos savaitės žaidime (sekmadieniais) skelbiamas „laimingas“ turas. Geriausiai visoje Lietuvoje pasirodžiusios TOP6 komandos gauna kvietimus į TV žaidimą „Auksinis protas“. Rezultatai skaičiuojami taip: daugiausiai taškų „laimingajame“ ture, jei taškų surinkta vienodai, skaičiuojama pagal geriausią bendrą rezultatą. Dar viena komanda pakviečiama į žaidimą burtų kelių, nepriklausomai nuo rezultato. Laimingosios komandos skelbiamos kiekvieną sekmadienį „Auksinio proto“ Facebook paskyroje. Suradusi rėmėjų, kiekviena žaidimo vieta (miestas, miestelis) gali taip pat steigti prizus. Kaip jau rašėme, šiame sezone žaidžiančios 6 Širvintų komandos varžosi net dėl 5 prizų: I vieta – pagrindinis „Intimito“ prizas, II vieta – UAB „Askovita“ prizas, IV vieta – UAB „Ekmeta“ parduotuvės „Unika“ prizas, paskutinė vieta – MB „Draustukas“ prizas. Burtų keliu dar vienai komandai įteikiamas „Mokas IT“ prizas. Taigi be prizų likti gana sudėtinga ?

Širvintų žaidime visada laukiame naujų rėmėjų, prizus galima steigti savo nuožiūra (bet kokius ir už bet ką), minimalios prizo vertės taip pat nėra.

Kiek kainuoja šis malonumas?

„Auksinio proto“ vieno žaidimo kaina vienam žaidėju Didžiuosiuose miestuose – 2,50 Eur. Mažieji miestai tvarkosi savo nuožiūra. Kai kur žaidimo mokestį dengia rėmėjai, ir žaidimas būna nemokamas, kai kur mokestis yra renkamas. Širvintose bendru sutarimu yra renkamas 1 Eur mokestis žmogui už žaidimą. Visi pinigai pervedami organizacijai „Blue Yellow for Ukraine“. Mokestis NĖRA privalomas, ir žaidėjai, nepritariantys šiai iniciatyvai ar tiesiog tą dieną pamiršę piniginę gali žaisti be nuogąstavimų, kad bus išprašyti ?

Kaip galima prisijungti ir dalyvauti protmūšyje?

Prie žaidimo Širvintose prisijungti galite BET KADA ir žaisti KIEK NORITE (kad ir vieną žaidimą), tereikia paskambinti ar parašyti SMS telefonu 8 614 52549, ar parašyti el.laišką draustukas@gmail.com nurodant komandos pavadinimą, kapitono kontaktą ir preliminarų komandos žaidėjų skaičių.

Kur vyksta žaidimas Širvintose?

Kiekvieną antradienį žaidimas vyksta gero maisto namuose ALKANAS BRIEDIS (Plento g.). Baisiai smarkiai rekomenduojame prisijungti!!!

Saulius Voveris, žaidimo Širvintose vedėjas

Sending
Skaitytojų įvertinimas
5 (1 įvert.)
scroll to top