+

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

Diena stovykloje…

Birželio 12-13 dienomis Gelvonų gimnazijoje startavo projektas „Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas“, kurio pirmoji dalis buvo skirta vasaros sutiktuvėms.

Projekto įgyvendinimui lėšos skirtos iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Ši vykdoma veikla sudaro galimybę vaikams praplėsti akiratį, supažindina su naujovėmis, įtraukia mokinius į turiningą veiklą, ugdo gebėjimą bendrauti, bendradarbiauti, gerina socialinius įgūdžius, skatina sveiką gyvenimo būdą.

Projektas orientuotas į 2019 m. visuomenės sveikatos programos vieną iš prioritetinių krypčių: vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas (vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, smurto ir patyčių prevencija).

Tad vos tik atvykę į stovyklavietę, mokiniai suskubo įsikurti, pasistatė palapines, atsigaivino upėje ir startavo aktyvia veikla: šaudymas, baudų metimas, smiginis, plaukimas baidare ir kt. Pasiekus finišą, reikėjo pastiprinti organizmą skaniais, sočiais ir, kas svarbiausia, sveikais, laužo kaitroje gamintais pietumis.

Kol vaikai mėgavosi maistu, mokytojai skaičiavo komandų rezultatus ir prizinių vietų atstovus papuošė blizgančiais medaliais. Visą dieną bei naktį gimnazistai džiaugėsi gamtos teikiamomis pramogomis: karštą dieną vėsus upės vanduo tapo geriausiu išgyvenimo šaltiniu, troškulį malšino šalta, pievoje surinktų žolelių arbata, skrandį džiugino keptomis dešrelėmis bei zefyrais, kuriuos kepė naudodami medžio vyteles, o sutemus, laiką leido prie laužo šviesos, stiprino tarpusavio bendravimą žaidimais ir dalijosi įvairiomis istorijomis.

Gelvonų gimnazija daug metų vykdė ir dabar vykdo tęstinius projektus, kurių metu ugdo mokinių sporto ir judėjimo poreikį. Įvairių veiklų metu vaikai įgyja žinių bei įgūdžių apie organizmo sveikatą, jo saugojimą ir stiprinimą. Mokinių tėvai ir Gelvonų bendruomenės nariai dalyvauja mokyklos sporto šventėse, šeimų turnyruose, vyksta integruoti pokalbiai apie sveiką maistą, mitybą.

Jūratė Garnienė
Projekto vadovė, chemijos vyr. mokytoja, technologijų mokytoja metodininkė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Kaip suderinti mokslą ir politiką?

Svajoti, tikėti, daryti!

„SkyWay“ komandoje esantis širvintiškis jau mato realius projektus

Jaunimo diena Širvintų paplūdimyje

Kūryba ir šokis – gyvenimo variklis bei pagrindinė veikla

„Niekada nepasiduok ir visada stenkis būti pačia geriausia savęs versija“

„Kas mūsų nenužudo – padaro stipresniais“

Šešuolėliai: atgijęs mokyklos kiemas

Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Informacija iš naujausio numerio: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“

Atvira jaunimo erdvė – spalvinga kaip pati jaunystė

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+