Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

Diena stovykloje…

Birželio 12-13 dienomis Gelvonų gimnazijoje startavo projektas „Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas“, kurio pirmoji dalis buvo skirta vasaros sutiktuvėms.

Projekto įgyvendinimui lėšos skirtos iš Širvintų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos. Ši vykdoma veikla sudaro galimybę vaikams praplėsti akiratį, supažindina su naujovėmis, įtraukia mokinius į turiningą veiklą, ugdo gebėjimą bendrauti, bendradarbiauti, gerina socialinius įgūdžius, skatina sveiką gyvenimo būdą.

Projektas orientuotas į 2019 m. visuomenės sveikatos programos vieną iš prioritetinių krypčių: vaikų ir jaunimo sveikatos išsaugojimas ir stiprinimas (vaikų fizinio aktyvumo skatinimas, smurto ir patyčių prevencija).

Tad vos tik atvykę į stovyklavietę, mokiniai suskubo įsikurti, pasistatė palapines, atsigaivino upėje ir startavo aktyvia veikla: šaudymas, baudų metimas, smiginis, plaukimas baidare ir kt. Pasiekus finišą, reikėjo pastiprinti organizmą skaniais, sočiais ir, kas svarbiausia, sveikais, laužo kaitroje gamintais pietumis.

Kol vaikai mėgavosi maistu, mokytojai skaičiavo komandų rezultatus ir prizinių vietų atstovus papuošė blizgančiais medaliais. Visą dieną bei naktį gimnazistai džiaugėsi gamtos teikiamomis pramogomis: karštą dieną vėsus upės vanduo tapo geriausiu išgyvenimo šaltiniu, troškulį malšino šalta, pievoje surinktų žolelių arbata, skrandį džiugino keptomis dešrelėmis bei zefyrais, kuriuos kepė naudodami medžio vyteles, o sutemus, laiką leido prie laužo šviesos, stiprino tarpusavio bendravimą žaidimais ir dalijosi įvairiomis istorijomis.

Gelvonų gimnazija daug metų vykdė ir dabar vykdo tęstinius projektus, kurių metu ugdo mokinių sporto ir judėjimo poreikį. Įvairių veiklų metu vaikai įgyja žinių bei įgūdžių apie organizmo sveikatą, jo saugojimą ir stiprinimą. Mokinių tėvai ir Gelvonų bendruomenės nariai dalyvauja mokyklos sporto šventėse, šeimų turnyruose, vyksta integruoti pokalbiai apie sveiką maistą, mitybą.

Jūratė Garnienė
Projekto vadovė, chemijos vyr. mokytoja, technologijų mokytoja metodininkė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
+