„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

Vietos savivaldos dieną Širvintų rajono savivaldybėje jau tapo tradicija organizuoti atvirų durų dieną jaunimui – mūsų ateičiai. Spalio 10 dieną vyko jaunimo „Veiksmo diena“ – bendras Širvintų rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, ką norėtųsi pakeisti savo rajone.

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Savivalda – tai jūs visi,“ – su Vietos savivaldos diena sveikindama gausiai susirinkusį jaunimą, akcentavo Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro Širvintų rajono savivaldybėje darbavosi šešios moksleivių komandos iš 4 miesto ir rajono mokyklų: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, „Atžalyno“ progimnazijos, Gelvonų ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijų, – iš viso 70 jaunųjų širvintiškių.

Viena iš „Veiksmo dienos“ svarbių dalių buvo susitikimas su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, mero pavaduotoja Irena Vasiliauskiene, Tarybos nariais Daiva Puziniene, Alfonsu Romu Maršalka, Rimu Stepaičiu, Zenonu Miseliu, kurio metu jaunimas uždavė jiems rūpimus klausimus apie vykdomus projektus, apleistus pastatus ir jų savininkus, domėjosi verslo lengvatomis, biudžetinių įstaigų akreditacija dėl savanorystės bei kt.

Po šio susitikimo grupės darbavosi atskirai: kūrė projektus jaunimo užimtumo ir sveikos gyvensenos temomis, grynino idėjas, kurias norėtų matyti įgyvendintas savo gyvenamojoje aplinkoje. Susitikę su Administracijos skyrių vedėjais, jaunuoliai pateikė jiems daugiau rūpimų klausimų, vėliau išgrynino savo projekto idėjas, patys pildė projektų paraiškas finansavimui gauti. Na, o finaliniame susitikime varžėsi tarpusavyje dėl geriausio projekto, kuris bus įgyvendinta iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Sveiką gyvenseną propaguosiantis, atitinkamas paskaitas ir mokymus skelbsiantis, bei sveikus užkandžius vežiosiantis autobusiukas, netradicinių sporto šakų propagavimas, nuobodžių miestelio pastatų sienų dekoravimas meno kūriniais, modernios orientacinės varžybos ir lobių atradimai mobilios aplikacijos pagalba, Musninkų jaunimo užimtumo centro, kuriame dirbtų (savanoriautų) patys moksleiviai, įkūrimas – dėl šių moksleivių sukurtų, pristatytų ir apgintų projektų buvo varžomasi, vyko karštos diskusijos. Laimėtoju buvo išrinktas „Motfestas“ – motyvacinis mini festivalis jaunimui Širvintose. Ši Lauryno Stuokos-Gucevičiaus komandos „Širvintos jėga“ idėja, nurungusi stiprias konkurencingas vizijas, tapo jaunimo „Veiksmo dienos“ Širvintose nugalėtoja. Veiklus Širvintų jaunimas šią viziją sukūrė pastūmėtas noro dalyvauti „Studfeste“ Kauno Žalgirio arenoje. Galvodami, kad į šį didžiausią jaunimo karjeros festivalį nepavyks nuvykti, jaunuoliai nutarė supaprastintą idėją perkelti į Širvintas. Tačiau Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri moderavo finalinį moksleivių idėjų varžybų etapą, nustebinta jaunimo entuziazmo, pažadėjo, kad Savivaldybė ir finansuos jaunimo idėjos realizavimą Širvintose, ir suteiks galimybę visai kūrusiai komandai išvykti į svajonių festivalį Kaune.

Paskelbus laimėjusią komandą, merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir Tarybos nariai sveikino jaunimą, skatino visus neprarasti užsidegimo ir ieškoti būdų kartu siekti ir likusių idėjų įgyvendinimo.

„Mūsų jaunimas – nerealus. Šaunus, kūrybingas, užsidegęs. Minčių lietus, diskusijos, pristatymai, projektų rašymas, savo idėjų apgynimas ir tikri azartiški rinkimai… Iš viso rajono suvažiavę jaunuoliai išmoko ir patys parengė net 6 projektus, pildė jų paraiškas, skaičiavo sąmatas – tikiu, kad šie įgūdžiai jiems bus labai reikalingi. Visi projektai, mano nuomone, yra puikūs ir realiai įgyvendinami“ – Širvintų rajono jaunimu didžiavosi ir džiaugėsi Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Dėkojame visiems dalyviams, projekto organizatoriams, mūsų jaunimo koordinatorei Gintarei Preikšaitienei, Tarybos nariams, Administracijos darbuotojams, skyrusiems laiko šiam pilietiškumo skatinimo projektui.

Organizatorių informacija

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas”

  1. Monika parašė:

    dw

  2. Rasa parašė:

    kiek daug grazaus jaunimo savivaldybeje, labai grazios iniciatyvos ir be abejo labau naudingos jaunimui

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+