+

„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

Vietos savivaldos dieną Širvintų rajono savivaldybėje jau tapo tradicija organizuoti atvirų durų dieną jaunimui – mūsų ateičiai. Spalio 10 dieną vyko jaunimo „Veiksmo diena“ – bendras Širvintų rajono savivaldybės, Atviros Lietuvos fondo, OSFL projektų ir Pilietinių iniciatyvų centro Jaunimo pilietiškumo ugdymo projektas „Aš irgi sprendžiu!”, kurio tikslas – kurti projektus ir išsakyti idėjas, ką norėtųsi pakeisti savo rajone.

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Veiksmo diena“ Širvintų savivaldybėje

„Savivalda – tai jūs visi,“ – su Vietos savivaldos diena sveikindama gausiai susirinkusį jaunimą, akcentavo Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė.

Nuo 8 val. ryto iki 20 val. vakaro Širvintų rajono savivaldybėje darbavosi šešios moksleivių komandos iš 4 miesto ir rajono mokyklų: Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos, „Atžalyno“ progimnazijos, Gelvonų ir Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijų, – iš viso 70 jaunųjų širvintiškių.

Viena iš „Veiksmo dienos“ svarbių dalių buvo susitikimas su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene, mero pavaduotoja Irena Vasiliauskiene, Tarybos nariais Daiva Puziniene, Alfonsu Romu Maršalka, Rimu Stepaičiu, Zenonu Miseliu, kurio metu jaunimas uždavė jiems rūpimus klausimus apie vykdomus projektus, apleistus pastatus ir jų savininkus, domėjosi verslo lengvatomis, biudžetinių įstaigų akreditacija dėl savanorystės bei kt.

Po šio susitikimo grupės darbavosi atskirai: kūrė projektus jaunimo užimtumo ir sveikos gyvensenos temomis, grynino idėjas, kurias norėtų matyti įgyvendintas savo gyvenamojoje aplinkoje. Susitikę su Administracijos skyrių vedėjais, jaunuoliai pateikė jiems daugiau rūpimų klausimų, vėliau išgrynino savo projekto idėjas, patys pildė projektų paraiškas finansavimui gauti. Na, o finaliniame susitikime varžėsi tarpusavyje dėl geriausio projekto, kuris bus įgyvendinta iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Darbas grupėse

Sveiką gyvenseną propaguosiantis, atitinkamas paskaitas ir mokymus skelbsiantis, bei sveikus užkandžius vežiosiantis autobusiukas, netradicinių sporto šakų propagavimas, nuobodžių miestelio pastatų sienų dekoravimas meno kūriniais, modernios orientacinės varžybos ir lobių atradimai mobilios aplikacijos pagalba, Musninkų jaunimo užimtumo centro, kuriame dirbtų (savanoriautų) patys moksleiviai, įkūrimas – dėl šių moksleivių sukurtų, pristatytų ir apgintų projektų buvo varžomasi, vyko karštos diskusijos. Laimėtoju buvo išrinktas „Motfestas“ – motyvacinis mini festivalis jaunimui Širvintose. Ši Lauryno Stuokos-Gucevičiaus komandos „Širvintos jėga“ idėja, nurungusi stiprias konkurencingas vizijas, tapo jaunimo „Veiksmo dienos“ Širvintose nugalėtoja. Veiklus Širvintų jaunimas šią viziją sukūrė pastūmėtas noro dalyvauti „Studfeste“ Kauno Žalgirio arenoje. Galvodami, kad į šį didžiausią jaunimo karjeros festivalį nepavyks nuvykti, jaunuoliai nutarė supaprastintą idėją perkelti į Širvintas. Tačiau Savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, kuri moderavo finalinį moksleivių idėjų varžybų etapą, nustebinta jaunimo entuziazmo, pažadėjo, kad Savivaldybė ir finansuos jaunimo idėjos realizavimą Širvintose, ir suteiks galimybę visai kūrusiai komandai išvykti į svajonių festivalį Kaune.

Paskelbus laimėjusią komandą, merė Živilė Pinskuvienė, Administracijos direktorė Ingrida Baltušytė-Četrauskienė ir Tarybos nariai sveikino jaunimą, skatino visus neprarasti užsidegimo ir ieškoti būdų kartu siekti ir likusių idėjų įgyvendinimo.

„Mūsų jaunimas – nerealus. Šaunus, kūrybingas, užsidegęs. Minčių lietus, diskusijos, pristatymai, projektų rašymas, savo idėjų apgynimas ir tikri azartiški rinkimai… Iš viso rajono suvažiavę jaunuoliai išmoko ir patys parengė net 6 projektus, pildė jų paraiškas, skaičiavo sąmatas – tikiu, kad šie įgūdžiai jiems bus labai reikalingi. Visi projektai, mano nuomone, yra puikūs ir realiai įgyvendinami“ – Širvintų rajono jaunimu didžiavosi ir džiaugėsi Širvintų r. savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė.

Dėkojame visiems dalyviams, projekto organizatoriams, mūsų jaunimo koordinatorei Gintarei Preikšaitienei, Tarybos nariams, Administracijos darbuotojams, skyrusiems laiko šiam pilietiškumo skatinimo projektui.

Organizatorių informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai

Kiti straipsniai:

Kaip suderinti mokslą ir politiką?

Svajoti, tikėti, daryti!

„SkyWay“ komandoje esantis širvintiškis jau mato realius projektus

Jaunimo diena Širvintų paplūdimyje

Kūryba ir šokis – gyvenimo variklis bei pagrindinė veikla

„Niekada nepasiduok ir visada stenkis būti pačia geriausia savęs versija“

„Kas mūsų nenužudo – padaro stipresniais“

Šešuolėliai: atgijęs mokyklos kiemas

Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Informacija iš naujausio numerio: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“

Atvira jaunimo erdvė – spalvinga kaip pati jaunystė

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+