+

„Motfestas“

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Lapkričio 22 d. Širvintų kultūros centre įvyko jaunimo komandos „Širvintų jėga“ organizuotas renginys „Motfestas“. Tai mini motyvacijos festivalis, kurį sugalvojo, sukūrė ir surengė jaunuoliai iš Širvintų Lauryno Stuokos Gucevičiaus gimnazijos, apgynę ir išsikovoję savivaldybės finansavimą savo idėjai jaunimo „Veiksmo dienos“ metu spalio 10 dieną. Tai buvo diena, kai šešios moksleivių komandos iš 4 miesto ir aplinkinių miestelių mokyklų kūrė idėjas, kurias norėjo matyti įgyvendintas Širvintose ar greta esančiuose Musninkuose. Proceso metu 70 moksleivių buvo susitikę su savivaldybės tarybos nariais, administracijos skyrių vadovais, pateikė jiems rūpimus klausimus, išgrynino savo projekto idėją, kūrė realias paraiškas idėjos finansavimui gauti ir finaliniame susitikime varžėsi tarpusavyje dėl geriausios idėjos.

Laimėjusio ir jau surengto festivalio „Motfestas“ tikslas – skatinti jauną žmogų tapti motyvuotu visuomenės nariu. Aptarti ir išjudinti jaunimo motyvaciją, susipažinti su skirtingų sferų atstovais, skatinti jaunimo užimtumą, telkti iš Širvintų krašto kilusius žmones į bendruomenę, motyvuojančią jaunimą siekti tikslų. Per gerųjų patirčių mokyklą ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, savarankiškumą. Ši idėja jaunuolių mintyse gimė dalyvaujant „Studfeste“ (renginys apie mokslą ir studijas) ir „VibeLifte“ (apie gyvenimą bei žmogaus motyvaciją). Jaunuoliai pagalvojo, kad apjungus abi idėjas gimtų puikus projektas, praskaidrinsiantis Širvintų jaunimo kasdienybę.

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

Renginio akimirka

„Širvintų jaunimui trūksta motyvacijos veikti, tad pagalvojome, kad renginys, nukreiptas į jaunų žmonių poreikius, sužadins jų smalsumą. Iš pradžių bijojome bendrauti su savivaldybės žmonėmis, bet po to, kai mus labai šiltai ir maloniai sutiko, supratome, kad ten nėra nieko baisaus! Savivaldybės administracija mus palaikė ir stengėsi pasiūlyti kuo daugiau gerų idėjų renginiui. Džiaugiamės, kad mus palaikė ir su mumis buvo Širvintų sporto centro atviros jaunimo erdvės užimtumo specialistė Kornelija Juškevičiūtė“, – apie idėjos vystymo pradžią ir palaikytojus dalinosi laimėjusi komanda.

Festivalis truko 4 valandas, tačiau jaunimui laikas neprailgo. Jaunuolius sveikino Širvintų rajono merė Živilė Pinskuvienė, kuri pasidalino savo gyvenimo istorija ir skatino jaunimą būti drąsiais, siekti savo užsibrėžtų tikslų ir nebijoti klysti. Pranešimus taip pat skaitė ir savo patirtimi politikos, muzikos, meno, karjeros temomis dalijosi iš Širvintų krašto kilę žmones. Vilniaus universteto matematikos ir informatikos fakulteto studentų atstovybės narės Miglė Kavaliauskaitė ir Laura Jankovskytė bei Kauno kolegijos studentų atstovybės narys Romas Kupčiūnas pasakojo apie studijų galimybes ir kitas aukštųjų mokyklų veiklas. Ugnė Chmeliauskaitė pristatė pranešimą „Kelionės gyvenime arba gyvenimo kelionės: kaip žengti pirmąjį žingsnį?“; Robertas Danilevičius – „Atradau save kurdamas grožį“; Aurimas Pušklevičius – „Nėra neįmanomų dalykų…yra tik klaidingas mąstymas“; Steven Vincent Mitchell „Sacredness of art“; Širvintų jaunimo grupė „Name goes here“ ne tik koncertavo, bet ir kalbėjo apie pomėgį, kuris vienija. Vakarą triukšmingai užbaigė grupės „Operatyvūs“ – dviejų charizmatiškų jaunuolių, dalyvavusių „X faktoriuje“, koncertas.

Organizatorių informacija

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!

Kiti straipsniai:

Jaunimo diena Širvintų paplūdimyje

Kūryba ir šokis – gyvenimo variklis bei pagrindinė veikla

„Niekada nepasiduok ir visada stenkis būti pačia geriausia savęs versija“

„Kas mūsų nenužudo – padaro stipresniais“

Šešuolėliai: atgijęs mokyklos kiemas

Septynioms gimnazistėms – septyni 100 balų įvertinimai

Informacija iš naujausio numerio: „Kuo daugiau darai, tuo daugiau suspėji“

Atvira jaunimo erdvė – spalvinga kaip pati jaunystė

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

5. Turkiškas vardas

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

„Motfestas“

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos


+