„Draugystė veža“ – langas į pasaulį

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Sausio pradžioje Lietuvoje trečią kartą prasidėjo LRT televizijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“. Akcijos organizatoriai VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šio projekto pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų. Projekte dalyvauja draugų poros (vienas poros narys su negalia, o kitas – sveikas). Draugystės istorijas stebėti galima per LRT televiziją laidą „Labas rytas, Lietuva“. Penkios daugiausiai balsų surinkusios draugų poros vyksta stebėti didžiosios „Eurovizijos“. Pirmaisiais projekto metais dalyviai vyko į Švediją, pernai metais – į Ukrainą.

Šiais metais dalyvauja dvidešimt viena pora. Papasakotos ir nufilmuotos draugystės istorijos rodomos per LRT televizijos laidas „Labas rytas, Lietuva“ tris kartus per savaitę nuo sausio 16 d. iki kovo 1 d. Šių metų naujovė – atrankose dalyvaujančių draugų istorijos filmuojamos septyniose kelionėse po Lietuvą, kurias organizuoja ištikimi akcijos draugai BSS grupė ir Superkelionės.lt. Už labiausiai patikusias draugų istorijas bus galima balsuoti portale www.lrt.lt kovo 2-10 dienomis. Penkios nugalėtojų poros, kurios vyks gyvai stebėti didžiosios „Eurovizijos“ į Portugaliją, bus paskelbtos finalinėje lietuviškos „Eurovizijos“ atrankos laidoje kovo 11 dieną Žalgirio arenoje.

Šiemet ir aš dalyvauju projekte „Draugystė veža“ su savo drauge Aušra. Mūsų draugystė tęsiasi pusę metų. Aušra studijuoja ir gyvena Vilniuje. Ji studijuoja Vilniaus dailės akademijoje pirmame kurse scenografiją. Antrus metus savanoriauja labdaros ir paramos fonde „Algojimas“. Aušra yra puiki draugė. Mus draugystė nuvežė į Palangą, kur praleidome puikų ir nuostabų laiką su kitomis dalyvių poromis. Sanatorija Gradiali šiltai sutiko visą mūsų komandą. Gydytoja paskyrė įvairias procedūras: masažus, mankštą, druskų kambarį, vandens procedūras, parafiną, inhaliacijas, releksaciją ir kt. Po skanių, sočių pietų ir procedūrų vykome į Kretingos muziejų. Pasisvečiavę muziejuje vykome į HBH Palanga. Sutikimas ir vakaras buvo nuostabus. Visi prisidėjome prie šakočio kepimo. Giros gamykloje skanavome putojančios giros. Buvome pavaišinti cepelinais, cibuline, naminiu kastiniu ir kitais skaniais patiekalais. Kitą dieną po procedūrų vykome į Gintaro muziejų. Vėliau ant Palangos tilto su Palangos „Stintų ordinu“ gaudėme stintas. Pirmą kartą rankose laikiau meškerę ir gaudžiau stintas. Vėliau kepėme ir skanavome jas. Namo grįžome su dovanomis.

Palangoje patirti įspūdžiai, naujos patirtys išliks labai ilgai. Ši kelionė buvo pirma mano gyvenime, kai į kelionę vykau be mamos. Projekto „Draugystė veža“ dėka įgijau daugiau pasitikėjimo. Turėjau puikią galimybę susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Draugystė veža nuostabiai!

Kai prasidės balsavimas už projekto „Draugystė veža“ poras, būsiu dėkinga visiems, kurie palaikys mane ir Aušrą.

Aldona Vachmistrovičiūtė

     
Naujausi komentarai
  • Širvintiškis    2018-03-02 14:13         

    Norėčiau visoms palinkėti geros nuotaikos ir gražių įspūdžių. Jau tai, kad dalyvaujate, yra Jūsų laimėjimas prieš savo ligą.

Savivaldybės naujienos

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa

Ar leidote fejerverkus Naujųjų Metų naktį?

Rezultatai

Loading ... Loading ...
Archyvas
Reklama

Širvintų parapija

Web ir SEO sprendimai

Farming simulator 19 mods
Apskaitos paslaugos
Židiniai
Kreditas
Plytelės
Buitinė technika namams
Pigūs baldai
Vertimai iš anglų
Lagaminai
Microblading
NeoLife vitaminai
Įmonių steigimas
Išparduotuvė
Optimizavimas paieškos sistemoms

  
Statistika
Dabar svetainėje: 5 lankytojai
Nuotraukos
Atsisiųsti Flash Player slideshow žiūrėjimui.