„Draugystė veža“ – langas į pasaulį

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Projekto „Draugystė veža“ poros. Pirmoje eilėje iš dešinės - širvintiškė Aldona Vachmistrovičiūtė.

Sausio pradžioje Lietuvoje trečią kartą prasidėjo LRT televizijos pristatomas socialinis projektas „Draugystė veža“. Akcijos organizatoriai VŠĮ „Baltijos ugdymo centras“ ir Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Šio projekto pagrindinis tikslas – mažinti atskirtį tarp žmonių su negalia ir jos neturinčiųjų. Projekte dalyvauja draugų poros (vienas poros narys su negalia, o kitas – sveikas). Draugystės istorijas stebėti galima per LRT televiziją laidą „Labas rytas, Lietuva“. Penkios daugiausiai balsų surinkusios draugų poros vyksta stebėti didžiosios „Eurovizijos“. Pirmaisiais projekto metais dalyviai vyko į Švediją, pernai metais – į Ukrainą.

Šiais metais dalyvauja dvidešimt viena pora. Papasakotos ir nufilmuotos draugystės istorijos rodomos per LRT televizijos laidas „Labas rytas, Lietuva“ tris kartus per savaitę nuo sausio 16 d. iki kovo 1 d. Šių metų naujovė – atrankose dalyvaujančių draugų istorijos filmuojamos septyniose kelionėse po Lietuvą, kurias organizuoja ištikimi akcijos draugai BSS grupė ir Superkelionės.lt. Už labiausiai patikusias draugų istorijas bus galima balsuoti portale www.lrt.lt kovo 2-10 dienomis. Penkios nugalėtojų poros, kurios vyks gyvai stebėti didžiosios „Eurovizijos“ į Portugaliją, bus paskelbtos finalinėje lietuviškos „Eurovizijos“ atrankos laidoje kovo 11 dieną Žalgirio arenoje.

Šiemet ir aš dalyvauju projekte „Draugystė veža“ su savo drauge Aušra. Mūsų draugystė tęsiasi pusę metų. Aušra studijuoja ir gyvena Vilniuje. Ji studijuoja Vilniaus dailės akademijoje pirmame kurse scenografiją. Antrus metus savanoriauja labdaros ir paramos fonde „Algojimas“. Aušra yra puiki draugė. Mus draugystė nuvežė į Palangą, kur praleidome puikų ir nuostabų laiką su kitomis dalyvių poromis. Sanatorija Gradiali šiltai sutiko visą mūsų komandą. Gydytoja paskyrė įvairias procedūras: masažus, mankštą, druskų kambarį, vandens procedūras, parafiną, inhaliacijas, releksaciją ir kt. Po skanių, sočių pietų ir procedūrų vykome į Kretingos muziejų. Pasisvečiavę muziejuje vykome į HBH Palanga. Sutikimas ir vakaras buvo nuostabus. Visi prisidėjome prie šakočio kepimo. Giros gamykloje skanavome putojančios giros. Buvome pavaišinti cepelinais, cibuline, naminiu kastiniu ir kitais skaniais patiekalais. Kitą dieną po procedūrų vykome į Gintaro muziejų. Vėliau ant Palangos tilto su Palangos „Stintų ordinu“ gaudėme stintas. Pirmą kartą rankose laikiau meškerę ir gaudžiau stintas. Vėliau kepėme ir skanavome jas. Namo grįžome su dovanomis.

Palangoje patirti įspūdžiai, naujos patirtys išliks labai ilgai. Ši kelionė buvo pirma mano gyvenime, kai į kelionę vykau be mamos. Projekto „Draugystė veža“ dėka įgijau daugiau pasitikėjimo. Turėjau puikią galimybę susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Draugystė veža nuostabiai!

Kai prasidės balsavimas už projekto „Draugystė veža“ poras, būsiu dėkinga visiems, kurie palaikys mane ir Aušrą.

Aldona Vachmistrovičiūtė

     

Jau veikia ŠIRVINTŲ KRAŠTO skelbimų lentos. Jomis naudotis gali tiek užsiregistravę lankytojai, tiek Svečiai. Registruotiems vartotojams - daugiau galimybių. Jau įdiegta galimybė į serverį įkelti savo nuotraukas prie dedamų skelbimų. Apie pastebėtas klaidas rašykite Administratoriui: gintaras@sirvinta.net . Ačiū, kad naudojatės Skelbimų lentomis!
Naujausi komentarai
  • Širvintiškis parašė:

    Norėčiau visoms palinkėti geros nuotaikos ir gražių įspūdžių. Jau tai, kad dalyvaujate, yra Jūsų laimėjimas prieš savo ligą.

Kiti straipsniai:

Aktyvus, žingeidus, tolerantiškas

10. Diena po dienos

Širvintų rajono jaunimui – vienos dienos stovykla

BALSUOKITE! „Tėvynė ten, kur mums gera būti“

Dainininkė Monique apie Širvintų mokykloje patirtas patyčias: „Iki šiol skaudu tai prisiminti“ + VIDEO

Tikri turkai

8. Prisiminimai

7. Meditacija

Sekmadienis

Širvintų moksleiviai „pasimatavo universitetą“

Širvintose – Moksleivių Universitetas!

5. Turkiškas vardas

Dainininkė AISTE pristato naują vaizdo klipą ir dainą „My Only Friend“

„Motfestas“

Trys draugės

Kartais būna liūdna, nes Lietuvoje menas mažiau vertinamas

Įsimylėti…

Karjeros festivalyje – jaunuoliai iš viso rajono

Susikurto gražaus gyvenimo kaime į didmiestį tikrai nekeistų…

„Veiksmo diena“ Savivaldybėje: gimė bendras projektas

Širvintų atvira jaunimo erdvė dūzgia

Turkiškas sapnas

Malonūs Musninkų dienos centro „Aitvarai“ vasaros prisiminimai.

Kultūrinis šokas. Arba kodėl geriau (ne)likti namuose

Paieška
Įveskite paieškos raktažodį:

Apklausa
Nuorodos