7. Meditacija

Jeigu sparnai būtų tikri - skrisčiau į Lietuvą.

Jeigu sparnai būtų tikri - skrisčiau į Lietuvą.

Anksčiau esu minėjusi, kad savivaldybėje, kuriose savanoriauju, vedame anglų kalbos kursus. Juose susidraugavau su moterimi, kuri medituoja. Ji jau kurį laiką yra pensininkė, gyvena viena, mėgsta keliones ir aktyvų laisvalaikį. Prieš penkis metus ji atrado meditaciją, kai pamatė skelbimą apie kursus. Po metų išvažiavo į Indiją pasisemti įkvėpimo ir tobulinti įgūdžius. Išdrįsau jos paklausti, kaip pasikeitė jos gyvenimas per tuos penkis metus.

Ji nusišypsojo ir atsakė, kad labai stipriai, ji paliko, pamiršo savo ankstesnį tikėjimą ir jaučiasi dėl to puikiai. Musulmonų tikėjimas, kaip ir visos kitos religijos, mus uždaro į „narvelius“. Religija mums sako, kaip privalome ir kaip negalime elgtis, ką galvoti ir kaip jaustis. Religija taip pat atsako į daug klausimų ir tikėjimo jėga padeda išgyventi sunkias akimirkas. Bet visa tai yra kontrolė ir manipuliavimas. Mano draugei nebereikalinga tikėjimo kontrolė, nes visus atsakymus ji atranda savyje. Ji pridūrė, kad yra daug ramesnė, neeikvoja jėgų ir energijos pykčiui ir negatyvioms mintims blogai galvodama apie save ir kitus. Ji visai kitaip suvokia aplinką ir yra daug laimingesnė. Niekada nėra vėlu keistis.

Vaikštant pakrantėmis visada prisimenu Baltijos jūrą - ji man pati gražiausia.

Vaikštant pakrantėmis visada prisimenu Baltijos jūrą - ji man pati gražiausia.

Saulėlydis ir gyva muzika.

Saulėlydis ir gyva muzika.

Laimingas turkiškai - 'mutlu'. Laimė - 'mutluluk'.

Laimingas turkiškai - 'mutlu'. Laimė - 'mutluluk'.

Visa kalba eina apie mūsų mintis. Jei nuo ryto galvojame apie liūdnus ir skaudžius dalykus, jaučiamės pikti ir beviltiški ir galiausiai nebesuprantame, kodėl mums nesiseka. O kaip gali sektis, jei dažniausiai viskas, ką turime galvoje yra nelaimės ir pyktis. Kaip galime turėti tai, ko norime, jei bijome apie tai nuolatos galvoti. Turkija nėra tas pavyzdys, kai sakome, kad užsienyje visi laimingi ir šypsosi. Nuotaikų yra čia visokiausių, šypsenų kartais reikia atidžiai paieškoti. Kokia yra tikimybė didžiulėje žmonių minioje rasti žmogų, kuris tave įkvėps pažiūrėti į pasaulį kitu kampu, kuris pasodins ir pasakys, kad jau laikas praadėti tikėti savimi. Atsakymai ateina, jeigu nebijai užduoti klausimo.

Religija niekada neišnyks. Niekas nenugriaus maldos namų, nes jie yra didžiojo meno ir žmonijos jėgos įrodymas. Mes religijos iš savęs neišmesime, nes užaugome su sekmadieninėmis maldomis ir atgailos jausmu. Niekada nėra vėlu pagaliau pradėti ieškoti atsakymų savyje, niekada nėra vėlu pasitikėti tik savo jėgomis ir mintimis, niekada nėra per vėlu visam laikui pamiršti pykčio ir pavydo jausmo. Niekada nėra vėlu atidaryti narvelio duris ir išsilaisvinti, domėtis daugiau, nei esame mokyti. Meditacija yra išsilaisvinimas nuo blogų, skausmingų ir mums nereikalingų dalykų. Meditacija yra įsiklausymas į save ir savęs ieškojimas. Nėra būtina atsisakyti savo religijos jei to nenorime, esame laisvi tiek, kiek patys sau leidžiame. Leiskime sau būti savimi, gyventi be sąžinės graužaties ir atrasti tikrąją ramybę savyje.

Šarūnė Šidlauskaitė

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

2 Atsakymai į “7. Meditacija”

  1. mikas parašė:

    Gyventi laimingam galima ir visose religijose. Tai priklauso nuo žmogaus. Galima buti laiminga ir visai būnant laisvamaniui. Tiesiog religija-os padeda žmogui siekti daugiau. Būtent visos religijos siekia išlaisvinti žmogų. Nežinau kodėl išskirtinai reiktų išskirti vieną „meditaciją“.
    Aš tikraI jaučiuosi laisvas būdamas kataliku ir neturiu pykčio ilgam kas suklydo. Suklystu ir pats.

  2. vilkelis parašė:

    Nemanau,kad meditacja,atsisakius mūsų tradicinės religijos,yra asmeninių problemų problemų sprendimo raktas,tą pati sako ir sektantai,kad po jų smegsnų praplovimų,gyventi tampa lengviau,o lengviau tampa tik piniginei,nes sektos renka vienokį,ar kitokį procentąnuo nario pajamų,medituojančių tai gal ir neliečia.

Comments are closed.

scroll to top