Traukiantis ministrui „išlindo“ ir trečiasis vilkas

Audrius Valaiša (priekyje) neša savo trofėjų.

Audrius Valaiša (priekyje) neša savo trofėjų.

Tiesą sakant, jau buvome girdėję, kad gruodžio 1-ąją per Bagaslaviškio medžiotojų klubo surengtą medžioklę rajone nuo taiklaus šūvio krito dar vienas vilkas. Ruošdami straipsnį apie vilkų medžioklės sezono pabaigą kai kuriose savivaldybėse, taigi – ir Širvintų, ketinome tą faktą paminėti, tačiau koją pakišo oficialios informacijos nebuvimas. Vilkų medžioklės rezultatus skelbianti Aplinkos ministerija šio fakto neįtraukė į oficialią statistiką, taigi palikome ateičiai – kai „ant i bus sudėlioti visi taškai“.

Pagaliau tiesa triumfavo: gruodžio 6-ąją parengtą „Širvintų krašto“ maketą su publikacija apie vilkų sezono pabaigą perdavus į spaustuvę, Aplinkos ministerija pagaliau pranešė ir apie trečiąjį Širvintų rajone nušautą vilką.

– Kas priklauso iš mūsų pusės – padarėme laiku, o ten kol per kelias institucijas ši informacija „suvaikščiojo“, tai ir užsitęsė, – paviešintos informacijos susivėlinimo priežąstį įžvelgia MK „Bagaslaviškis“ vadovas Darijus Martinka.

Tai, kad vilkų medžiokles nori reguliuoti kelios institucijos, greičiausiai tam turi įtakos. Nors labiau panašu, kad šiomis dienomis Aplinkos ministerija buvo užsiėmusi jai kur kas svarbesniais reikalais, pavyzdžiui – bandymu atstatydinti iš pareigų aplinkos ministrą Kęstutį Navicką, kurį medžiotojai sieja su asociacija „Baltijos vilkas“, tad informacija apie nušautą dar vieną vilką kažkur įstrigo.

Anot Darijaus Martinkos suteiktos informacijos, gruodžio 1-osios priešpietę vilkas buvo nušautas per varyminę medžioklę Pociūniškio miške. Maždaug trejų metų patiną, sveriantį 45 kg, nušovė šioje medžioklėje dalyvavęs ukmergiškis ūkininkas Audrius Valaiša.

Audrius Valaiša pagal medžiotojų tradicijas priklaupęs atiduoda pagarbą sumedžiotam vilkui.

Audrius Valaiša pagal medžiotojų tradicijas priklaupęs atiduoda pagarbą sumedžiotam vilkui.

Pasak Darijaus, Pociūniškio miškas mėgstamas vilkų. Čia yra raistelių. Medžiotojas prisiminė net du atvejus, kai Pociūniškio miške buvo nušauti vilkai. Tai yra pavykę padaryti Arūnui Krivičiui ir Rimantui Adomavičiui.

MK „Bagaslaviškis“ vadovas pasakojo, kad šiame ir kituose miškuose yra įrengiamos kameros, kurios fiksuoja žvėris. Jomis vilkų nufotografuota ne kartą – tai po vieną, tai po kelis. Žinoma, šie faktai nereiškia, kad vilkai čia ir gyvena. Vilkui nubėgti 10 kilometrų – ne atstumas. Gal pastarasis atklydo nuo Gelvonų, gal iš kitur. Tačiau viena aišku – pasislėpęs Pociūniškio miške, jis žvėrių iš ten neišbaidė – per tą varyminę medžioklę dar buvo nušautos dvi lapės, 2 kiškiai ir kiaunė.

Vilkas, gruodžio pradžioje nufotografuotas žvėrių stebėjimo kamera MK „Bagaslaviškis“ medžioklės plotuose.

Vilkas, gruodžio pradžioje nufotografuotas žvėrių stebėjimo kamera MK „Bagaslaviškis“ medžioklės plotuose.

Pagal oficialią statistiką, iki gruodžio 6-osios šalyje buvo nušauti 56 vilkai: 19 – atskirai išskirtose savivaldybėse, 37 – tose savivaldybėse, kuriose vilkų medžioklė oficialiai nutraukta. Mūsų žiniomis, medžiotojai tikisi, kad po ministro pasitraukimo bus prisimintas ir papildomas 50 vilkų limitas, kuris buvo aptartas prieš vilkų medžioklės sezono pradžią.

Gintaras Bielskis
Roberto Polonsko nuotraukos ir stebėjimo kameros nuotraukos

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

13 Atsakymų į “Traukiantis ministrui „išlindo“ ir trečiasis vilkas”

 1. doriesiems parašė:

  Kai tik komentuoja kompiuterinis gamtos mylėtojas, tai iškart už komentaro akivaizdžiai pykčio ir neapykantos persunktas liguistos fantazijos likimo matomai nuskriaustas žmogelis tetrokštantis vieno-išmedžiot medžiotojus. Žmogų dėl gyvūnų. Eiii? Kur ta jūsų deklaruojama tolerancija, meilė gamtai ir savo artimui??? Žmogus irgi gamtos dalis. Niekad nekilo mintis, kad jūs patys žymiai didesni kraugeriai? Trokštat mirties artimo savo???

 2. Laukinis parašė:

  Reikalinga kruopščiai registruoti šiuos ,,mėsininkus“ su medžiotojo bilietu, ir viešinti sąrašus prieš kiekvienus rinkimus. Turi atsirasti atskira grafa kandidatų anketose. O aplinkos ministerija, bent deklaratyviai sauganti Lietuvos gamtą , besąlygiškai turi būti švari nuo medžiotojų.

 3. Lsdp parašė:

  Smurtas ir patyčios liejasi per kraštus.

 4. ala parašė:

  baikit cia svo comenta

 5. Rūtai parašė:

  Gerai vilkai, kurie pavojingi ir kelia grėsmę…. Bet medžiotojam juk nesvarbu ką žudyti. Jie juk jaučia malonumą, kai stirnai ar elniuj paleidžia kraują…. tik nereikia „lia lia” kad jie vykdo kažkokį selikcionavimą- jiem tiesiog patinka žudyti žvėris.

 6. bridzai parašė:

  KO JUS CIA DEL TU ZVERU KAPOJATES?

 7. Rūta parašė:

  Vilkai – pavojingi plėšrūnai ir šitiems, atsiprašant, komentatoriams reikėtų įsidėti į tuščias makaules tai, jog šitie jų nuomone „nekalti“ žvėreliai (jie gi panašūs į šunis, o šunininkams, žinia, stogai seniai nuvažiavę ir nukritę žemėn…) gali kada nors užpulti ne tik suaugusį, bet ir vaiką. O tada gali įvykti tragedija. Taigi, pone „stasy“, „m’ ir kiti: linkiu artėjančių švenčių proga įgyti bent mažumėlę proto ir sveiko mąstymo…

 8. vacyte parašė:

  ka cia nesamones komentuojat ir dar taip netaktiskai

 9. Paskutiniam parašė:

  Jei be šautuvų būtų vilką sutikę tai ne išsišiepe o apsišike būtų ….

 10. stasys parašė:

  Drasuoliai su šautuvais. Tu išeik su plikomis rankomis, buk kaip vilkas beginklis. Pažiurėčiau koks butum išsišiepes tada. Žudikai.

 11. ..m parašė:

  šlykštynės….ir dar kiaunę za adno…

 12. visokių yra parašė:

  Nesveiki arba iškrypę žmonės. Ir veidai įsižiūrėjus – kažkokie būdingi, daug pasakantys.

 13. ... parašė:

  Žudikai…

Comments are closed.

scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+