Širvintų rajone sumedžioti 7 vilkai

Asociatyvi nuotr. iš archyvo

Kovo 31 dieną baigėsi 2023-2024 m. vilkų medžiojimo sezonas. Šio sezono metu buvo sumedžiota 280 vilkų, dar 9 vilkai buvo partrenkti automobilių ar sumedžioti pagal išduotus specialius leidimus ne medžioklės sezono metu mažinant vilkų daromą žalą avims ir kitiems ūkiniams gyvūnams.

Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkus medžioti galima nuo spalio 15 d. iki kovo 31 d., tačiau išnaudojus nustatytą vilkų sumedžiojimo limitą, sezonas nutraukiamas anksčiau. Per pastaruosius keliolika metų tai pirmas kartas, kai anksčiau nutraukti sezoną neprireikė.

Daugiausiai vilkų šį sezoną sumedžiota Anykščių rajone – 19. Rokiškio rajone sumedžiota 15, Varėnos ir Švenčionių rajonuose – po 11, Utenos rajone – 10.

Širvintų rajone per ką tik pasibaigusį sezoną buvo sumedžioti 7 vilkai, paskutinis jų – kovo 7 dieną.

Pasibaigęs vilkų medžioklės sezonas mūsų rajone buvo gausiausias trofėjais. Iki tol 5 vilkai mūsų rajono medžioklės plotuose buvo sumedžioti per 2022-2023 metų sezoną, 4 – per 2021-2022 metų sezoną. Kiek anksčiau buvo trys sezonai iš eilės, kai rajone vilkų sumedžiota nebuvo. Tam įtakos turėjo tai, kad vilkų sumedžiojimo kvotos būdavo skirstomos atskiroms savivaldybėms. Ko gero, tai turėjo įtakos vilkų pagausėjimui Širvintų rajone. Genetiniai sumedžiotų vilkų tyrimai parodė, kad mūsų rajone ir netoliese jų gyvenama gausiai.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 12 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top