Rajono medžiotojai planuoja steigti Medžioklės ir jos trofėjų ekspoziciją

Konferencijoje dalyvavo, ko gero, vienintelės medžiotojos rajone - Bagaslaviškio medžiotojų klubo narės Karolina Martinkaitė ir Gita Judickaitė.

Konferencijoje dalyvavo, ko gero, vienintelės medžiotojos rajone - Bagaslaviškio medžiotojų klubo narės Karolina Martinkaitė ir Gita Judickaitė.

Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko pavaduotojas Eugenijus Tijušas prasitarė, kad akivaizdu, jog Aplinkos ministerijos inicijuotas „karas su šernais“, siekiant užkirsti kelią afrikinio kiaulių maro epidemijai, patiria fiasko. Maža to, kad nurodymus iššaudyti devyniasdešimt procentų šalyje gyvenančių šernų kritikuoja daugelis medžiotojų, šią situaciją tyrusi Europos Sąjungos komisija savo ataskaitoje pažymėjo, jog Aplinkos ministerijos inicijuotos priemonės ne stabdo, o skatina afrikinio kiaulių maro viruso plitimą.

Praėjusią savaitę paskelbta, kad Aplinkos ministerijoje vykusiame susitikime Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius ir Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Bronius Bradauskas aptarė afrikinio kiaulių maro prevencijos priemonių įgyvendinimą. Vykdant Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos nutarimus ir Šernų populiacijos gausos reguliavimo planą, savivaldybėse, kuriose paskelbta valstybės lygio ekstremali situacija, nustatyta užduotis 2013-2014 metais sumedžioti visus šernus. Medžioklės plotų naudotojams likusioje šalies teritorijoje, taigi – ir Širvintų rajone, nustatyta užduotis sumedžioti 90 proc. šernų populiacijos dydžio nuo 2013 metų apskaitos.

Eugenijus Tijušas Širvintų medžiotojų draugijos valdybos pirmininkui Valdui Radionovui (kairėje) įteikė „Medeinės“ medalį.

Eugenijus Tijušas Širvintų medžiotojų draugijos valdybos pirmininkui Valdui Radionovui (kairėje) įteikė „Medeinės“ medalį.

Kaip ir užsiminė Eugenijus Tijušas, Aplinkos ministerija jau nutarė pristabdyti tokią aktyvią šernų medžioklę. Lieka galioti taisyklės, pagal kurias medžioti šernus ir toliau bus galima ištisus metus, tačiau – tik laikantis visų medžioklės taisyklių. Taip pat po balandžio 1-osios nebebus mokamos išmokos už sumedžiotus šernus. Tokį sprendimą paskatino priimti ypač ankstyvas pavasaris ir tai, kad šernų patelės jau atsiveda vadas. Nuo praėjusių metų gegužės iki šiol Lietuvoje sumedžiota apie 42 tūkst. šernų.

Susitikimo dalyviai taip pat sutarė atlikti naują šernų populiacijos apskaitą. Balandžio pabaigoje gavus ir įvertinus duomenis ir AKM galimo plitimo grėsmę, bus sprendžiama dėl priemonių, susijusių su šernų populiacijos gausos reguliavimu 2014-2015 metų medžioklės sezonu.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad nuo sausio 24-osios Lietuvoje nenustatyta teigiamų afrikinio kiaulių maro atvejų. Ištyrus daugiau kaip 8 tūkst. sumedžiotų šernų ir daugiau kaip 4 tūkst. kiaulių, laikytų užkrėstoje teritorijoje, virusas nebuvo išskirtas.

Medžiotojai veteranai - Antanas Piškinas ir Pranas Mikalajūnas.

Medžiotojai veteranai - Antanas Piškinas ir Pranas Mikalajūnas.

Vis dėlto „Karo su šernais“ aktualijos nebuvo svarbiausios šeštadienį vykusioje Širvintų medžiotojų draugijos konferencijoje, kurioje draugijai priklausantys penki klubai aptarė praėjusių penkerių metų veiklos rezultatus ir išsirinko naują valdybą.

Jau nuo pirmųjų konferencijos minučių buvo galima spėti, kad kardinalių pokyčių draugijos veikloje nebus. Valdybos pirmininkas Valdas Radionovas pasidžiaugė, kad per pastaruosius metus suaktyvėjo Širvintų medžiotojų draugijos veikla. Jam pritarė visi kalbėję klubų atstovai, kurie pasidžiaugė, kad Širvintų medžiotojų draugija išaugo į rimtą ir daugelio gerbiamą organizaciją, kurios veikla ne tik sulaukia plataus atgarsio, bet ir žada naujų kontaktų. Neatmetama, kad artimiausiu metu į Širvintų medžiotojų draugiją gali įstoti dar du medžiotojų klubai, kurių dalis medžioklės plotų yra ir mūsų rajone.

Eugenijus Tijušas konferencijos dalyvių (iš viso užsiregistravo per 60 medžiotojų) akivaizdoje Širvintų medžiotojų draugijos valdybos pirmininkui Valdui Radionovui ir medžioklės žinovui Vaclovui Četrauskui įteikė „Medeinės“ medalius. Šiuo medaliu apdovanojami medžiotojai ar kiti asmenys, institucijos (kolektyvai) už pasiekimus propaguojant kultūrą ir meną medžioklės tematika. Gali būti propaguojama per mokslo darbus, literatūros kūrinius, publicistiką, mokymą, medžioklės, žvejybos žinių, tradicijų, kultūros propagavimą ir puoselėjimą, medžioklės, žvejybos idėjų populiarinimą visuomenėje. Draugijos ir atskirų klubų sėkmingas bendradarbiavimas su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis, rajone veikiančiomis mokyklomis, taip pat rengiamos šaudymo varžybos ir valdybos medžioklės, Huberto dienos paminėjimai, dalyvavimas rajono šventėse, pagaliau – ir medžioklės populiarinimas spaudoje, buvo ta priežastis, dėl kurios respublikinė Medžiotojų ir žvejų draugija pasiūlė Valdą Radionovą ir Vaclovą Četrauską apdovanoti „Medeinės“ medaliu.

Vaclovas Četrauskas.

Vaclovas Četrauskas.

Eugenijus Tijušas užsiminė, kad per balandį vyksiantį draugijos suvažiavimą „Medeinės“ medalis bus įteiktas ir vienam mūsų rajono medžiotojų. Tačiau apie tai – ateityje.

Konferencijos metu respublikinės Medžiotojų ir žvejų draugijos padėka už aktyvią veiklą ir medžioklinės šunininkystės tradicijų puoselėjimą buvo apdovanotas Vygantas Buzys, o Širvintų medžiotojų draugijos padėkomis – Vidas Žukauskas, Česlovas Chmelevskis, Jonas Kajota ir Sigitas Gaižutis.

Kaip buvo akcentuota konferencijoje, medžioklės kultūros populiarinimas bus viena prioritetinių krypčių ir ateityje. Draugija rimtai svarsto apie galimybę įsikurti kitose patalpose ir rajone įrengti nuolat veikiančią Medžioklės ir jos trofėjų ekspoziciją. Tarp galimų vietų tokiai ekspozicijai – ir turistų gausiai lankoma Kernavė.

Bronius Remeikis piktinosi dėl neargumentuoto sumedžiojamų gyvūnų limitų skirstymo.

Bronius Remeikis piktinosi dėl neargumentuoto sumedžiojamų gyvūnų limitų skirstymo.

Beveik visų medžiotojų klubų atstovai pasidžiaugė, kad normalizavosi klubų santykiai su ūkininkais, ne vienas jų dalyvauja klubų veikloje, daug padeda saugant ir puoselėjant gamtą. Tačiau paleista ir kritikos šūvių – jie skriejo aplinkosaugininkų adresu. Štai Bronius Remeikis piktinosi dėl neargumentuoto sumedžiojamų gyvūnų limitų skirstymo. Į tai sureagavęs Eugenijus Tijušas pastebėjo, kad pati limitų skirstymo sistema yra gera, kol „nepapučia politiniai vėjai ar skersvėjai“.

Konferencijos pabaigoje buvo išrinkta nauja valdyba, kuriai artimiausius penkerius metus teks „vairuoti“ Širvintų medžiotojų draugiją. Šioje valdyboje Družų medžiotojų klubui atstovaus B. Remeikis ir Č. Chmelevskis, Musninkų medžiotojų klubui – A. Junas ir G. Pečiulis, Kielių medžiotojų klubui – V. Buzys ir V. Četrauskas, Čiobiškio medžiotojų klubui – J. Kukoris ir V. Kornijenko, o Bagaslaviškio medžiotojų klubui – P. Rutkauskas ir D. Inčiūra. Valdybos pirmininku dar vienai kadencijai perrinktas V. Radionovas.

Gintaras Bielskis

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)

1 Atsakymas į "Rajono medžiotojai planuoja steigti Medžioklės ir jos trofėjų ekspoziciją"

  1. PUPKUS parašė:

    Maladec Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis – reikia visus šernus iššaudyti kam jie reikalingi tik žala daro

Comments are closed.

scroll to top