Kai jaunas žmogus siekia savo svajonės

Paskaitėlės akimirka

Paskaitėlės akimirka

Gimnazistas Džiugas Tamašauskas su paukščių nuotraukų albumu ir baltame popieriaus lape nupiešta lesyklos idėja, pirmą kartą susitikti su Savivaldybės mere Živile Pinskuviene atėjo prieš porą metų. Šią jaunojo gamtininko, paukščių mylėtojo svajonę kartu su rėmėjais pavyko įgyvendinti, ir po kelių mėnesių „Vaikystės stotelės“ skvere buvo pastatyta stacionari lesykla. 

Praėjusį pavasarį, akcijos „Darom“ metu, Savivaldybės administracijos darbuotojai kartu su Pradinės mokyklos vaikais išklausę įdomią Džiugo paskaitėlę apie miesto centre gyvenančius paukščius, į skvere augančius medžius įkėlė inkilus.

Na o sausio 17 d. stacionari lesykla praturtėjo informaciniu stendu, kurį Džiugo iniciatyva pagamino Lietuvos ornitologų draugija. Kaip ir kuo lesinti mažuosius sparnuočius, kokie paukšteliai į Širvintas užsuka žiemą – į šiuos klausimus susirinkusiems Pradinės mokyklos moksleiviams atsakė pats Džiugas.

Paskaitėlės akimirka

Paskaitėlės akimirka

Pernai apsilankęs pas merę, Džiugas pasiūlė idėją

Pernai apsilankęs pas merę, Džiugas pasiūlė idėją.

Merė Živilė Pinskuvienė, padėkojusi už gražią idėją ir jos puoselėjimą, džiaugėsi, kad vienas jaunas žmogus, tikintis savo idėjomis ir atsidavęs savo svajonėms, gali labai daug. Ir visus vaikučius kvietė nepamiršti, kad paukštelius reikia maitinti kasdien.

Savivaldybės pašonėje išdygo lesyklėlė

Savivaldybės pašonėje išdygo lesyklėlė

Paskaitėlės akimirka

Paskaitėlės akimirka

Prie lesyklėlės

Prie lesyklėlės

Štai ką apie šį projektą „Širvintų kraštui“ parašė pats Lietuvos ornitologų draugijos (LOD) narys, Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos IIa klasės mokinys Džiugas Tamašauskas:

„Žemę užklojus sniego dangai, nevalia pamiršti pasilikusių žiemoti paukščių, nes po sniegu atsiduria jų maisto atsargos. Dabar pats laikas pakabinti lesyklėles ir globoti paukštelius. Svarbiausia, kad ta globa nenutrūktų, kad, pradėję lesinti paukščius, neužmirštume nuolat papildyti lesyklos atsargas.

Prie lesyklėlės

Prie lesyklėlės

Nuotrauka atminčiai

Nuotrauka atminčiai

Sausio 17 dieną miesto skverelyje „Vaikystės stotelė“ vyko projekto „Stacionari lesykla“ antrasis etapas – stendo „Kuo lesinti sparnuočius žiemą“ pristatymas. Į pristatymą atvyko Širvintų savivaldybės merė Živilė Pinskuvienė, administracijos direktorė Ingrida Baltušytė – Četrauskienė, mero patarėja Janina Greiciūnaitė, Viešųjų ryšių vyriausioji specialistė Aušrinė Miliukaitė – Janovskienė, Širvintų pradinės mokyklos 2b klasės mokiniai su savo mokytoja. Susirinkusiems pristačiau stendą ir papasakojau, kaip reikia lesinti paukščius žiemą, kokį lesalą jiems paberti. Vėliau padovanojau kiekvienam dalyviui po knygelę „Lukas“ ir pakviečiau visus žiemą padėti sparnuočiams. Po įdomaus pokalbio, visi pabėrėme į lesyklą saulėgrąžų ir pradinukai pažadėjo paukštelius lesinti šaltą žiemą. Manau, kad lesyklos stendas suteiks informacijos miesto gyventojams, kurie padeda paukščiams išgyventi šaltą žiemą.“

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top
error: Kopijuoti negražu!
+