Balandžio 24-oji – Šuns diena

Kernavės seniūnijoje gyvenanti Indrė Daujotienė su keturių šunų kinkiniu. Nuotr. iš Indrės Daujotienės paskyros tinkle „Facebook“

Šuns diena Lietuvoje minima nuo 2016 metų. Ją taip pat mini ir suomiai. Šią dieną žmonės, auginantys šunis, kviečiami į bendrą pikniką gamtoje. Miesto kavinės taip pat raginamos tapti draugiškomis šunims ir atverti duris ne tik jų šeimininkams.

Reikia pasidžiaugti, kad Širvintos per pastarąjį dešimtmetį labai pasikeitė ir tuo, kad miestas nėra „užminuotas“ šunų ekskrementais. Nors dar mieste ar kaime galima pamatyti palaidą šunį, tai dažniausiai būna dėl to, kad šuo ištrūksta iš voljero ar į kaimą atvažiavę miestiečiai neįžvelgia nieko blogo, jei jų šunelis „pasilakstys“.

Vasario 1-osios duomenimis, Širvintų rajono savivaldybėje buvo įregistruoti 1883 šunys, 2 jų – įvežti iš karo apimtos Ukrainos. Vienam Širvintų rajone įregistruotam šuniui teko maždaug 8 rajono gyventojai, kai tuo tarpu kaimyniniuose Ukmergės ir Molėtų rajonuose – beveik po 12 gyventojų. Klaipėdos rajone vienam šuniui teko 12,6 gyventojo, Vilniuje – 12,5, Kaune – beveik 10. Mažiausias šunų ir žmonių santykis – Kalvarijų savivaldybėje. Čia vienam šuniui teko 6,13 gyventojo.

Į klausimą, ką labiau myli širvintiškiai, galima atsakyti vienareikšmiai: mūsų rajone įregistruotos tik 555 katės, taigi vieną jų vaikytųsi net trys šunys. Tačiau tarp jų, tikėtina, nebūtų Kernavės seniūnijoje gyvenančios daugkartinės Europos ir pasaulio šunų kinkinių čempionatų nugalėtojos ir prizininkės Indrės Daujotienės augintinių.

2018 metais Indrė tapo Europos čempione, 2022-ųjų lapkritį Vokietijoje vykusiame Europos šunų kinkinių čempionate keturių šunų kinkinių rungtyje pelnė sidabrą.

Tai publikacijos anonsas. Visą straipsnį skaitykite balandžio 19 d. laikraščio numeryje.

Sending
Skaitytojų įvertinimas
0 (0 įvert.)
scroll to top